×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvietes dzīvībai svarīgas zāles vienkārši izmetīs miskastē (105)

Jānis Miezītis (pirmais no kreisās) kopā ar Inu Zariņu un Ēriku Eisaku divas dienas pretī valdības ēkai piketēja pret labojumiem Ministru kabineta noteikumos, kas liedz C hepatīta slimniekiem saņemt dzīvībai svarīgas zāles pa pastu. Foto - Dainis BušmanisJānis Miezītis (pirmais no kreisās) kopā ar Inu Zariņu un Ēriku Eisaku divas dienas pretī valdības ēkai piketēja pret labojumiem Ministru kabineta noteikumos, kas liedz C hepatīta slimniekiem saņemt dzīvībai svarīgas zāles pa pastu. Foto - Dainis Bušmanis

Jānis Miezītis (pirmais no kreisās) kopā ar Inu Zariņu un Ēriku Eisaku divas dienas pretī valdības ēkai piketēja pret labojumiem Ministru kabineta noteikumos, kas liedz C hepatīta slimniekiem saņemt dzīvībai svarīgas zāles pa pastu.

Trešdien un ceturtdien pie valdības ēkas piketēja bijušais farmaceits un aptiekas vadītājs Jānis Miezītis no Apes, prasot atcelt 1. martā spēkā stājušos labojumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas liedz pa pastu saņemt recepšu zāles no trešajām valstīm. Neviens politiķis šim notikumam nepievērsa uzmanību. Ceturtdien Saeima amatā apstiprināja jauno veselības ministri Andu Čakšu, un farmaceits Miezītis ļoti cer, ka viņa sievas liktenis ministrei nebūs vienaldzīgs.

J. Miezīša sieva Valija, kura daudzus gadus strādājusi par laboranti, inficējusies ar šo bīstamo kaiti un netiek pie atsūtītajām zālēm, kas viņai palīdzētu izārstēties, jo tās stāv Pārtikas un veterinārajā dienestā, lai no turienes nosūtītu atpakaļ uz Indiju. Latvijas infektologi apgalvo, ka šim Indijā ražotajam medikamentam ir 97% efektivitāte, un ārsts izrakstīja Valijai recepti, lai viņa šīs zāles pēc diviem Latvijā neveiksmīgiem ārstēšanas kursiem ar citiem medikamentiem varētu pasūtīt Indijā, kur tās ir daudzreiz lētākas nekā Eiropas valstīs.

Valijas vīru Jāni atbalsta arī Ēriks Eisaks, kurš no C hepatīta veiksmīgi izārstējies Norvēģijā un uzskata, ka šo zāļu izgudrotāja ASV farmācijas kompānija “Gilead” pelna miljardiem eiro un var parūpēties par to, lai lobētu pieminētos MK noteikumu labojumus.

“Daži desmiti vai simti tūkstoši eiro šai bagātajai firmai ir nieka nauda. Latvija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kas padevusies farmācijas industrijas naudas spiedienam. Šāds aizliegums pēkšņi stājies spēkā arī Jaunzēlandē, un ir pamatotas aizdomas, ka šīs valsts politiķi lobējuši C hepatīta zāļu ražotāju ne tajā labākajā veidā. Par to var izlasīt starptautiskajā hepatīta ārstēšanai veltītajā interneta mājas lapā (www.hepmag.com/blog/quiet-creeping-corruption). Arī Rumānija tiek minēta kā valsts, kur pēkšņi zāļu importam personīgām vajadzībām prasa iziet lielāku birokrātijas ceļu. Bet Latvijā gājuši vēl tālāk – nekādus paskaidrojumus vai papildu dokumentus neprasa un vienkārši nosūta zāles atpakaļ iznīcināšanai. Šie Indijā ražotie medikamenti ir legāli, tie palīdz, tos var atļauties iegādāties, tāpēc jebkura atruna par bailēm, ka tie var būt viltoti, ir pilnīgas muļķības,” saka Ēriks.

J. Miezītis uzskata, ka valdības parasti rūpējas par cilvēku izārstēšanu, bet Latvijā notiek pretējais – atņem zāles cilvēkam, kurš pats tās ir atradis un iegādājies ar ārsta recepti.

J. Miezītis: “Ārsti teica, ka manai sievai var palīdzēt tikai jaunās paaudzes zāles. Bet valsts naudas trūkuma dēļ tās nespēj kompensēt. Mēs saprotam, ka tas tā patiešām ir – naudas trūkst, un mēs nolēmām valstij palīdzēt. Valija paņēma kredītu, pasūtīja zāles, pievienojot ārsta izrakstītās receptes, jo bez receptēm no Indijas zāles neizsūta. Zāles tika atsūtītas, un mēs tās priecīgi sagaidījām. Mana sieva nosprieda, ka tagad viņa būs izdarījusi labu darbu valstij – izārstētu no C hepatīta sevi, un par vienu šīs infekcijas slimnieku būtu mazāk, samazinātos infekcijas izplatības risks, turklāt valstī būtu ietaupīta nauda, ar kuru varētu izārstēt kādu citu C hepatīta slimnieku. Visbeidzot Valija valsts kasē iemaksātu muitas nodevu. Bet valsts mums atbildēja: nē, jums šīs zāles netiks dotas, jo jūs šīs zāles esat pasūtījuši nepareizā vietā un veidā. Ja jūs tās būtu pasūtījuši mūsu veselības ministra dēlam piederošajā aptieku tīklā par 25 līdz 45 tūkstošiem eiro, tad valsts jums atļautu tās saņemt un lietot. Valsti neinteresē, ka mums nav tādu līdzekļu, jo tā pati valsts gan man, gan sievai par 40 godīgiem, apzinīgiem darba gadiem ir aprēķinājusi pensiju, kas ir nedaudz lielāka par 250 eiro. Tas nozīmē, ka mana sieva pat desmit gadu laikā nevar sakrāt 45 tūkstošus, pat ja viņa neēstu un to naudu nekur netērētu. Tomēr valsts to sauc par iespējas došanu mums, un ir skumji lasīt, ka amatpersonas masu informācijas līdzekļos cenšas šādu valsts rīcību attaisnot. Piemēram, es lasīju “Ievas Veselībā”, kur Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle saka, ka neesot iespējams pārliecināties par zāļu ražošanas kvalitāti Indijā, un patentbrīvo medikamentu ražošanu salīdzina ar vienas mājsaimnieces kūkas receptes nodošanu otrai mājsaimniecei. Neesot zināms, cik labu kūku tā otra mājsaimniece izceps. Tas nozīmē, ka mūsu valsts amatpersonas, kuras dodas neskaitāmos ceļojumos, pieredzes apmaiņā un tamlīdzīgi, nav spējīgas aizbraukt uz Indiju, lai pārliecinātos par Indijas farmaceitiskās rūpnīcas kvalitāti.

Es gribētu paust savu viedokli arī par masu informācijas līdzekļos izplatīto apgalvojumu, ka visi C hepatīta slimnieki tiks izārstēti un viss ar šīs slimības ārstēšanu Latvijā ir kārtībā. Nu paņemsim kaut vai tīri matemātiski. Ja viena C hepatīta slimnieka ārstēšana valstij izmaksā vairākus desmitus tūkstošus eiro, tad desmit slimnieku izārstēšana maksā jau vairākus simtus tūkstošus eiro un simts cilvēku izārstēšana – nu jau izmaksā vairākus miljonus eiro. Pēc oficiālajiem datiem, Latvijā ir vairāk nekā 40 tūkstoši C hepatīta slimnieku. Parēķiniet, cik lielus līdzekļus valstij vajag, lai izārstētu kaut tikai pusi no šiem slimniekiem, un kur nu vēl apgalvot, ka viņi visi tiks izārstēti.

Kas attiecas uz farmācijas biznesu Latvijā, tad, jāteic, ka faktiski šis bizness ir tāda kā laupīšana, kas tiek izdarīta aiz zāļu apgādes aizsega. To es nesaku kā vienkārši negatīvu emociju pārņemts cilvēks, bet gan kā cilvēks ar farmaceita izglītību, kas pats vairāk nekā desmit gadus vadījis aptieku. Ar visu atbildību apgalvoju, ka mūsu valsts aptiekās zāles ir nenormāli, pārspīlēti sadārdzinātas. Es to nesaku par patenmedikamentiem, kuros ir ieguldīta liela nauda, lai šīs zāles atklātu, izpētītu un projektētu zāļu ražošanas tehnoloģisko procesu. Es runāju par vienkāršām zālēm, kuras jau ir sen atklātas, izpētītas, un neviens šo zāļu ražotājs nekādus līdzekļus to izpētē neiegulda, ražo pēc sen aprobētām, zināmām tehnoloģijām un dažreiz pat ražo no gataviem komponentiem. Piemēra pēc paņemsim tādu vienkāršu medikamentu kā borspirts. Tā sastāvā ir naža galiņš borskābes pulverīša, kurš izšķīdināts divās ēdamkarotēs spirta. Agrāk šī borspirta pudelīte maksāja trīs kapeikas, turklāt divas kapeikas maksāja pati pudelīte un vienu kapeiku – borspirts. Šodien aptiekās pudelīte ar borspirtu maksā gandrīz trīs eiro. Pie tā nav vainīgas aptiekas, tur vainojami zāļu ražotāji, izplatītāji un valsts kontrolējošās institūcijas, kam būtu jārūpējas par pacientu interesēm un kam būtu jāseko, lai zāļu ražotāju un piegādātāju piedāvātās cenas ir adekvātas. Līdzīgi ir ar citiem vienkāršiem medikamentiem, piemēram, kamparspirtu, skudru spirtu, baldriānu tinktūru, aspirīnu…

Vēl es gribētu pateikt par pievienotās vērtības nodokli zālēm. Ja šo nodokli maksātu tirgotāji, to varētu saprast, bet to maksā zāļu pircēji, slimnieki. Tas nozīmē, ka valsts uzliek nodokli saviem iedzīvotājiem par to, ka viņi grib būt veseli un grib ārstēties. Tātad, ja cilvēks negrib ārstēties, valsts to atbalsta, bet, ja grib ārstēties un pērk zāles, valsts no viņa iekasē nodokli.”

Pievienot komentāru

Komentāri (105)

 1. Es izsniedz aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar saprātīgu 2% procentu likmi. E-pasts uz: (christywalton355@gmail.com), ja jūs interesē aizdevuma piedāvājums.

 2. Mans vārds ir Anderson Janet kundze, man būs uz visiem laikiem pateicīgs bīskapa aizdevumu uzņēmumam. es lūdza aizdevumu 10000 mums dolāru tika piešķirts laikā 1 stunda un pārsūtīt uz manu bankas kontu nekavējoties. sazināties viņam šodien: (bishopf21loan@gmail.com). jums ātri un ātri aizdevumu.

 3. Nozelojami,ka Latvijas valsts tik talu ir nonakusi,ka farmacijas biznes ir ka visa pasaule-parspileti dargs un kam interese sabiedriba

 4. Pelēkie ir Nāves kalpi un maksās par to.
  Taču kāpēc baltie āriji kalpo savējo nāvei?!

 5. Valsts un pilsonis ( dzīvība ) vai drīzāk valsts pret pilsoni ( dzīvību). Lai gan šeit valstij nekas nav jādara, tā nostājas nāves pusē … Tas pārdomām, kur mēs esam un ko esam vēlējuši par saviem priekštāviem – laikam tos melnā un ar izskaptīm….

 6. Lai mainītu kādu nejēdzīgu MK notiekumu,nav iespējams vākt parakstus? Kaut kāds limits tur droši,ka būtu jāsavāc,lai pārskatītu.Vienīgi,kas to organizēs.Hm,Hepatita biedrība laikam likumdošanas pusē,vai es starp rindām lasot kaut ko jaucu?

 7. Kauns un negods…nelieši!!!

 8. par ko tracis? kur tad ārsttē vīrusu slimības?

 9. Īpaši ticami neizklausās. C hepatīta zāles ir valsts kompensējamo sarakstos. Kādu laiku atpakaļ VNC sistēmā bija saprātīgi ierobežojumi, galvenokārt superdārgo brīnumlīdzekļu kārotāju pēc. Tomēr atcēla. Nāvi arī ar miljonu vērtām tabletēm neapmānīsi. Arī indiešu recepšu zagļi diemžēl diez vai līdzēs.

  • Nezinu gan, nesen paziņa (strādā doktorātā) teica, ka tās zāles izmaksā uz 75 eiro dienā un, ka valsts nekompensē neko no tā.

 10. Tā vienkārši ir Latvijas iedzīvotāju iznīcināšana, jo patiešām tās zāles ir ar neiedomājamām augstām cenām..Un neviens šo naudas izspiešanu no iedzīvotājiem nekontrolē….Vai tiešām šie zāles izdevēji magnāti nebūs vienreiz paēduši no mirušām dvēselēm kas nevar ārstēties , jo vienkārši nav tādas naudas ..

 11. Gribas raudāt. Valsts pienākums ir visos krietnos veidos rūpēties par saviem iedzīvotājiem. Kā valsts var atņemt cilvēkam paša pirktas, dzīvību glābjošas zāles ar tik melīgu atrunu? Tas ir kā slīcējam atņemt glābšanas riņķi! Un darīt to farmācijas biznesa haizivju peļņas dēļ? Vai tā nav slepkavība mantkārīgos nolūkos?? Kā valsts vīri un sievas var izlikties tik kurli?

  Lai Dievs debesīs uzlūko šo gadījumu. Lai katram šai shēmā iesaistītajam tiek atlīdzināts pēc viņa godaprāta. 🙂

 12. Palasot rakstus par medicīnu, varam teikt – tā ir faktiski iznīcināta. Palicis tikai ātrās palīdzības dienests. Vēža slimnieks ar progresējošu slimību pusgadu nespēj savākt vajadzīgās analīzes un grāfijas, pēc pusgada uz rokas vesela čupa ar analīzēm, iztērēta valsts nauda un paša slimnieka nauda, ar rezultātu – operāciju varēja veikt pirms vairākiem mēnešiem, tagad par vēlu. Vārdu sakot medicīna pārvērsta par peļņas biznesu valsts naudas un personīgo līdzekļu IZKRĀPŠANAI, kur ar ārstēšanu un efektīvu medikamentu lietošanu saistība ir tikai acu aizmālēšanas līmenī. Nerunāsim par augstāko elitas klases cilvēku slepenotu apkalpošanu.

  • Drīz nebūs kas strādā uz “ātrajiem”, jo algas ārstu palīgiem nedaudz virs minimālās, ar pliku entuziasmu tālu netiksim. Dēls pabeidza ārsta palīgus, tagad strādā UK dažādus darbus saņem nedēļā to, ko šeit riskējot ar savu veselību mēnesī, ja nokārtos papīrus un tiks darbā par paramediķi, tātad atpakaļ neatgriezīsies.

 13. Lai ātri atrisinātu problēmu iesaku steidzami sazināties ar kādu no nelielajām viesnīcām vai viesu namiem Lietuvā vai Igaunijā un sarunāt, ka pārsūtīsiet zāles uz viņu adresi. Lai atzvana jums, kad zāles būs atnākušas, jums atliks vien aizbraukt un pastā izņemt.

 14. nu kā var nekliegt Atbildēt

  TE TAK IR JĀKLIEDZ UN JĀKLIEDZ PILNĀ RĪKLĒ – ko tur argumentēt šo noziedzību. vai tad jūs domājat, ka tos likumus NEZINĪŠI pieņem?

 15. Lasīju nesen ārzemju rakstu, par vīru, kurš atradis zāles vēža šūnu iznīcināšanai, šis vīrs gāja pret visām valdībām, farmācijām un visu pārējo, vīrietim liedza šīs zāles laist apgrozībā, neļāva dot cilvēku ārstēšanai un iemesls pavisam vienkāršs, lai cilvēki mirtu. “Ķīmijterapija” nogalina “vēža” šūnas, it kā ārstē, bet patiesībā nogalina-nogalina arī dzīvās šūnas, nogalina imunitāti, kuras dēļ “vēzis” atgriežas un turpina augt. Cilvēks atkal maksā naudu par “Ķīmijterapiju”, atkal tas pats.
  Te ir tas pats – cilvēks maksā bargu naudu, par to, kas cilvēkam nepalīdz un visa valdība, farmācija un visas citas instances dara visu, lai cilvēks nevarētu izārstēties – nedod iespēju! Valdība ir slepkavas! Un man ir patiešām ļoti, ļoti žēl! Ceru uz labāko, ceru uz veiksmīgu atveseļošanos! Lai veicas.

  • Vai drošības pārbaudes zālēm ir veiktas un vai pēc pieņemtajiem drošības standartiem? Vai zālēm ir veikti preklīniskie un klīniskie pētījumi? Visi šie pētījumi ilgst ap 20 gadiem, kamēr tās nonāk līdz ikdienas lietošanai. Arī neviena firma neņems pretīm zāles/zāļu vielas, kurām nav patenta. (Atbilde par vīrieti, kurām neļāva savas zāles laist apgrozībā. Jums jau liekas, ka viss riktīgi vienkāši notiek – atklāj zāles un bezmaz vai ar feiskontrolu izlemj, kuras atļaut un kuras nē. Muļķības. Un tā rodas visas tās stulbās sazvērestības teorijas)

 16. Zaales ar valdosiem sakorumpetai farmacijas mafijai Atbildēt

  TOTALS BOIKOTS

 17. Vajag zales pasuuuti uz kaiminvalsts adresi uz kaada paziistama vaardu un aizbraukt pakal… Zaalu cenai bendziina cena klaaat jo tur noteikt nav taadi stulbi likumu

  • Tad jau jāņem nākošais kredīts, jo kurjerpasts uz citu norādītu adresi zāles nepārsūta, tikai vienā virzienā atpakaļ uz Indiju. Viena mācība ir tikusi – būt godīgam šajā valstī ir pēdējā muļķība, meklēt līkločus un apiet nodokļu maksāšanu tā jau ir gudrība.

 18. Sie pie varas esosie nelietigie cekisti laikam tik viegli nevares aizliegt izcelot no valsts, ka to jau dara to saimnieki Krievija, lai vergus ta riktigi ierobezotu. Tapec tikmer varbut vajadzetu sadus sutijumus masveida, visiem sutit caur citam valstim, Lietuvu, Igauniju, vai tml, lai .. iet garam naves bizness uz citu veselibas un dzivibas rekina.

 19. Vajag vienkaarsi pasuutiit vinas uz lietuvas vai igaunijas pasta adresi uz kaada pazistama vaardu un aizbraukt pakal… Jo kaiminzemee noteikt taadi stulbi likumu nav

 20. No sirds pateicos visiem, kuri atbalsta, tas dod spēku kaut kā turēties šai valsts vīru kampšanas, sodīšanas, zemiskuma utt. radītajā pasaulītē.Ticu, ka godprātīgu un labu cilvēku Latvijā ir krietni daudz, tikai šajā sistēmā tādi nekur tālu nevar tikt, jo lai lai tiktu pie siles vispirms laikam ir jāiemācās runāt laktīgalas mēlē, melot, krāpties, grābt, grābt, grābt… No visa pasākuma ar zālēm man ir ieguvums – kredīts, banka jau iekasēja pirmo maksājumu vairs jau tikai 11. Ja kāds man tagad mēģinās iestāstīt, ka mēs tauta esam šai varai vajadzīgi un viss notiek mūsu labā, tad STOP pietiek melot, un atceraties mēs esam vajadzīgi kā vergi, no kuriem iekasēt pēc iespējas lielākus nodokļus, pārējais pašu ziņā.

  • Varbūt var līdzēt cilvēki ,kas brauc uz Indiju un var atvest.Ja nepieciešams dodiet ziņu pa visiem sameklēsim,galvenais taupiet veselību .

  • Kāds sakars valstij (man un tev) ar treknajos gados izbīdītiem koruptīviem likumdošanas aktiem un iedzīvotāju stulbumu – balsojot par Lemberga partiju? Tālāk jau šī partija var izvirzīt savus nosacījumus, pretējā gadījumā piedraudot izjaukt valdību, izveidot to ar SC un tamlīdzīgi. Tādejādi ir jomas, ko valdība nespēj aiztikt – tranzīts KGB kontrolē, ostas, un tagad arī medicīnas un farmācijas nozare ir nonākusi oligarhu paspārnē.

 21. Tā jau tad ir pilnīgi kā kārtējā slepkavība “aiz neuzmanības” Latvijas ierēdņu gaumē!

 22. aplaupīt trūcīgos- valstsvīru augstākais tikums un likums!

  • Un kur tad paliek noraidītās zāles? Vai palieek farmācijas biznesam? Nav jau grūti mainīt iepakojumu, un piešaut klāt piedevas. Tālāk pārdot par 64 tūkstošiem?

 23. Ja pareizi saprotu, liegums ir spēkā tikai uz Latviju un vēl pāris valstīm. Eksistē firmas, caur kurām var pasūtīt visu ko uz Vācijas vai UK adresi un tās piegādā tālāk uz Latviju. No UK – diamondts (vismaz līdz brexit). No Vācijas: lbss (Latvian banking & Shipping Service) Lai veicas!

 24. Vnk trūkst vārdu!.. LV 🙁

 25. Izskatas, ka laiks pienacis tai situacijai, kad masas vairs nevar/ nedrikst ciest varu uzurpejuso nekaunibu, pilnigu patvalu un nesodamibas, visvarenibas apzinu, ko tie nodrosinajusi un kulmine ar nedemokratiska velesanu likma palidzibu, kurs atnemis Satversme deklareto tautas varu, to pilna mera atdodot partijam, faktiski to saimniekam, kurs ari izlemj un nosaka, kurus tam paklausigos tas atlaus tautai salikt pie silem.
  Lidz ar to seit demokratija un tautas vara ir beigusies, partokratija to nelikumigi piesavinajusies. Ne velti jau sen esam bridinati, ka valsts ir nozagta, to parnemusi mafija. Un sis ir tikai vienas no sekam.
  Pie tam tie pasi no varas diez vai atteiksies, no privilegijam, ko dod pilniga kontrole par visiem resursiem un dienestiem.
  Tapec pat nezinu, vai nav laiks celt starptautisku skandalu par so nozelojamo situaciju, lai kaut ANO, ES, vai tml kontrole tiktu nomainiti nedemokratiskie likumi un tautai dota iespeja izvelet sev tikamus deputatus, nevis tikai partiju saimnieka izvirzitos. Lai beidzot tautai butu teiksana par savu valsti un tas kalpiem, kadiem ir jabut tas delegetiem parstavjiem,. nevis tas kaklakungiem, kas to nicina.

 26. Vispār absurds. Naudas, par kuru jūs izārstēt, mums nav, bet metodes un medikamentus, ar kuriem jūs to mēģināsiet izdarīt saviem spēkiem, mēs gan pakontrolēsim, jo mums rūp jūsu veselība… Es jau saprotu – mēs paši esam mūsu valsts, paši ievēlam savu interešu aizstāvjus saeimā, attiecīgi, netieši arī valdību. Bet nu jau ir tāda sajūta, ka tālāk par savu ādu vairs neviens te nedomā. Skumji.

  • Laikam jaatgadina un katram jabaz deguna, ka varu uzurpejuso saukli un sevis krapsanu, ar teicienu – ka pasi izvelejat…nu nemaz nevajadzetu lietot, jo mums pat si iespeja ir atnemta. Pat velesanu likums ir partaisits ta, ka iespeja IZVIRZIT tos, ko tauta DRIKSTES velet, jeb faktiski salikt pie silem, ir tikai partiju saimniekam, kurs visdrizak ir tam visam 1 !!! Un tiesi tapec vinam nav lielas starpibas, kuru no vina kalpiem tauta noliks pie silem tikai tapec, ka tas tai skiet mazakais launums…, jo tapat pildis vina, ne tautas, uzdevumus. Atskirsies tikai pasacinas, retorika, ar kadu tie publikai skaidros savus aplamos lemumus un izgajienus.

 27. kas par cūcību un noziegumu no valsts puses.Lai kaut viens no likuma pienēmējiem saslimtu ar šo kaiti.Es to dabūju operācijas laikā,kur būtu jābūt augstākās kvalitātes sterilitātei.Bet maksāšu visu atlikušo mūžu es.Idiotisms.Vai nav vienalga valstij ar ko,kā es ārstējos,ja man no tā ir labāk un lētāk.Absurds.Kad šādus idiotus mūsu valstī sauks pie atbildības,kas neļauj cilvēkiem elpot.

  • Tiesam, jautajums vieta: Kas tad sauks pie atbildibas tos, kas sagrabusi visu varu, kuriem neko nesaka ne KBAB, ne “tiesibsargs”, ne “prokuratura”, kurai vairak rup, un laikam uzskata par vertigakiem…, slotaskati…, jo faktiski visu, un ne tikai nosaukto, kompetence ir sis jautajums, kur visas korupcijas, varas izmantosanas savas intereses, pat valsts nozagsanas pazimes? Jeb visi ir taja iesaistitie un zagliem paklautie?
   Tad kur ir tas pats Kaimins, kurs jautaja : Kuram pieder valsts?, ja ar to izrikojas citi, ne tie, kam varu paredzejusi Satversme?

 28. TĀ NU TAS IR MŪSU MAZAJĀ LATVIJĀ,DZĪVOT VAR TIKAI TIE KAM BIEZS MAKS UN NEGODPRĀTĪGI DZĪVO.VIENS IZPLĀNO NETĪRU DARĪJUMU ,CITI APSTIPRINA UN TĀ RODAS TIE BAGĀTIE DARBOŅI.MŪSU VALSTS KUNDZIŅUS NEUZTRAUC TAS KA VIŅU VIENALDZĪBA PRET IEDZĪVOTĀJIEM,PĀRSVARĀ,IR VAINOJAMA PIE TĀ KA LIELĀKĀ DAĻA,KAS ATSTĀJUŠI VALSTI VAIRS NEKAD NEATGRIEZĪSIES…………… ŠIE CIENĪJAMIE VECĀKI JĀNIS MIEZĪTIS UN SIEVA VALIJA IR IZAUDZINĀJUŠI 5.DĒLUS,VISI IZSKOLOTI,STRĀDĪGI,PAR TĀDIEM DĒLIEM VAR TIKAI PRIECĀTIES,BET MAZBĒRNI GRIB LAI VIŅU VECMĀMIŅA BŪTU VESELA UN DZĪVESPRIECĪGA,NE SLIMĪBAS NOMĀKTA.PALĪDZIET LŪDZU SAŅEMT ,VALIJAI,ZĀLES PAR KURĀM IR SAMAKSĀTA NE MAZĀ SUMMA.

 29. Nu ko, loks arvien vairak nosledzas, neparprotami apliecinot tas pasas Kremla noziedzigo cekistu metodes, kuriem uzsplaut tautai, kuriem tauta ir vien ka izmantojami, slaucami aazhi.
  Tiesi tapat Krievija, kura ir uz bada slieksna, ar buldozeriem rok zeme un samica tonnam partikas, kas kkadu iemeslu del nepatik varu sagrabusiem patvaldniekiem.
  Izskatas, ka te ari tas pats cekistu vieplis izpauzas visriebigakaja forma. Un kapec ne, ja tiem pieder NEIEROBEZOTA VARA, kuru pie tam, ar pashu attiecigi sakartota velesanu likuma starpniecibu, nav iespejams atnemt “likumiga” veida…
  Ta ka laipni lugti maskavijas satelita feodalaja valdijuma, kur dzimtlaudis noskirti no jelkadam tiesibam, un atkarigi tikai no pie varas esoso kungu, jeb kada kunga vasalju, labvelibas..

 30. Forši,vēl tiek liegta runas brīvība.Izdzēšot komentāru.

  • Beztiesigiem vergiem, par kadiem mus taisa varu sagrabusie cekisti, nebus iebilst, tikai izradit sajusmu un tos slavinat…, to apliecina LA cenzors, kurs laikam tiem citigi kalpo…

 31. Tas ir genocīds pret Latviešu tautu!Eiropa maksā tiem tur(grūti viņus saukt par cilvēkiem)augšā,lai Latvija tiktu iznīcināta.Tas ir prātm neatverami kas daras-lai ko nedarītu eiropa uzliek savu liegumu.VISAM,NEDRĪKST KŪPINĀT GAĻU,NEDRIKST LOPIŅUS BAROT KĀ GRIB,NEDRĪKST ZĀLES PASŪTĪT NO KURIENES GRIBU,NEDRĪKST AUDZĒT ĀBELES JO NOMĀCOT DABĪGO FLORU,VĒL PIEDEVĀM IMIGRANTI.VĒL UN VĒL VAR UZSKAITĪT KO NEDRĪKSTAM UN KAS IR IZDEVĪGI EIROPAI.Un kamēr mēs tā ausis nolaiduši klausīsim,ticiet man -BŪS JAU PAR VĒLU!!!NEBŪS NE LATVIJAS NE LATVIEŠU!!!

  • Es esmu sašutusi..!!!Яплачу налог с пенсии , maksāju saimniekam -ārzemnikam par zemi uz kuras ir manis izmaksātājs kooperatīvajs dzīvoklis, plus vēl nodoklis pardzīvokli, plus pvn, plusnenormāli dārgas zāles , (piem. Korvalols, kovar atļauties nopirkt).Četrdesmit gadu darbs, niecīga pensija…Ko darīt ?

 32. Laimīgs tas kurš nav vēl dzimis un laimīgs tas , kurš sen jau miris .

 33. ja musu latvija ne ar ko nerekinajas , tik vien ka kungi sezot deputatu kresla sabaz kabatas visu ko var un parejie lai spragst nost , kauns tautai un saeimas domei par sadam ricibam, tur vajadzetu mums visiem nostaties , un vispar kapec lietuva un igaunija viss ir savadak ar arstniecibu,
  saeima barojas no visiem nodokliem, tapec daz labs paskatoties ir nobarojusies ka bekoni. es piekritu susura teiktajam ari

 34. Tas taču atklāts un neslēpts cilvēktiesību pārkāpums – nevienam nav tiesību konfiscēt CILVĒKA personīgu pasta sūtījumu!!!!! TĀ IR ATKLĀTA LAUPĪŠANA

 35. 1. martā spēkā stājušos labojumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas liedz pa pastu saņemt recepšu zāles no trešajām valstīm. Neviens politiķis šim notikumam nepievērsa uzmanību.
  —————————————–
  2016.gada 11.februārī apstiprina Kučinska valdību un MĒRGĻI ar trulajiem purniem jau 1.martā pieņem šādu lēmumu! kučinski, cik aptieķnieks beļevičs samaksāja, a?

 36. Kamer šos Latvijas BAROKĻUS nesāks ATŠAUT pa vienam – kā ar mēri slimas cūkas – tikmer nekas šajā MIZKASTĒ nemainīsies !

 37. Esmu slima ar c hepatītu,izgāju kursu,izdevu naudu,bet nelīdzēja….pēc jauna gada apsolīja ka visiem būs par velti ārstēšana.Bet nekā …..ārstu komisija izskata tikai vienu cilvēku mēnesī,tā man paskaidroja mana ārstējošā ārste….tā kā kad pienāks mana rinda…dievs vien tik zina…..Esmu sieviete un gribu būt skaista….tāpēc manikīrs …un viss pārējais…..tā ir valsts politika…..nav vajadzīgs karš…..cilvēki bez tā apmirs kā mušas…..un nauda ar ienāk valsts kabatās kā kara laikā……

  • Vajag saistīties ar citiem c-hepatīta slimniekiem! Tikai uz to heptīta bierību gan cerības neliekiet. tā jau laikam ir likvidējusies un tur visu pārņēmis Belēviča runasvīrs. Vajadzēja piedalīties piketā, kaut gan, droši vien, par to nezinājāt, jo masu saziņas līdzekļi jau pārsvarā klusēja kā partizāni. Gan jau tiks vēl rīkots kāds pikets, sekojiet informācijai. Tikai tā var satikties, vienoties kopējai rīcībai un dalīties ar info.

   • Hepatīta Biedrība tiešām likvidēta 03/06/2016. Neapmierinātie pacienti tagad var parādīt piemēru, dibinot jaunu biedrību, lai panāktu savu taisnību, bet tas nenotiks. Aktīvos pacientus biedrībā varēja saskaitīt uz vienas rokas, tāpēc arī šāds iznākums. Nekādu cerību, ka situācija varētu mainīties, jo vieglāk ir stāvēt malā un žēloties. Vai ne?

 38. tā ir Latvija kas cenšas iznicinat tautu ,,,,valsti

 39. Veselības aizsardzības ministriju vajadzētu pārdēvēt par Veselības bendēšanas ministriju

  • pareizi Ērik un Valdi,par savu naudu varu darīt ,ko gribu,ja valsts nevar palīdzēt ,likteni izvēlos pats. Vai mirstu bez zālēm ,vai riskēju un tomēr izdzīvoju ar Indijas zālēm.Tas ir tikai biznesa lobēšana, bet tie ir milzīgie tūkstoši, kuri parastajam cilvēkam nav.Es uz vēlēšanām vairs neiešu.

 40. Arī ši ir valsts, kura ņirgājas par saviem pilsoņiem? Pat prezidents ir palicis kā Bērziņš II – nu nekāds un neko…

 41. Izlasīju un raudāt gribas. Reāli gribas palīdzēt, šo nevar kaut kā caur manabalss.lv vai citādi panākt, ka cilvēks zāles tomēr dabū?

 42. Tā Latvijas iedzīvotāju daļa,kas kaut niecīgā mērā ir pie valdīšanas un teikšanas (politiķi,ierēdņi utml.),smagā veidā sirgst ar komplicētu alkatības,negausības,nekaunības sindromu. Kamēr šī sērga nebūs “izgulēta” kā,piemēram,masalas,tikmēr absolūti nekas nemainīsies uz labo pusi. Tikai jautājums,kad vismaz puslīdz izveseļosies…

 43. pavisam normāla situācija Latvijā,

 44. Žēl, ļoti žēl, gribētos palīdzēt, tikai nezinu īsti kā, jo arī man nav 45 000 un pat ceturtās daļas no tā nav…iesaku cīnīties, kaut Eiropas cilvēktiesību tiesā, jo, nu…es nemusinu uz naidu, bet tās resnās pakaļas sāk kustēties tikai tad, kad viņām piedraud ar mauzeri, kā parādīja Vangažu variants..

 45. Jā, mēslu bedrē mēs dzīvojam, tas ir fakts.

 46. Pats skumjākais ir tas, ka visi valdības vīri ar prezidentu priekšgalā izliekas neredzam šo klajo cilvēktiesību pārkāpumu un arī lielākā daļa viņiem pakalpīgo žurnālistu un preses izdevumu par to klusē. Un kur tad nu ir tās mūsu politiskās partijas, kuras pirms katrām vēlēšanām ar putām uz lūpām stāsta, cik ļoti tās rūpēsies par Latvijas iedzīvotāju veselību, izglītību, labklājību??? Lielākā sabiedrības daļa jau vispār neko nezin par šo nejēdzību. Bet par to būtu JĀKLIEDZ, jo mēs taču dzīvojam brīvā pasaulē. Pat PSRS laikos bija atļauts saņemt zāļu sūtījumus no ārzemēm! Tad jau iznāk, ka Latvijas iedzīvotāji tagad dzīvo vēl lielākā beztiesībā un apspiestībā kā PSRS laikos!.
  Interesanti būtu izvest aptauju par šo jautājumu deputātu un partijas bosu vidū. Ko viņi teiktu? Kurš tad īsti no viņiem (vai kura partija) ir šī noziedzīgā aizlieguma iniciators?

 47. sievietes sauciens Atbildēt

  VIENKĀRŠI NOSAUCIET KĀDS PARTIJU, PAR KURU BALSOT. ES TĀDU NEREDZU, UN VISUS ŠOS 25 GADUS NEREDZU. VISUS ŠOS GADUS, BET ĪPAŠI PAŠĀ SĀKUMĀ – 1990.-1996., MĒS STRAUJI RIPOJAM LEJUP. KAMĒR VIENA DAĻA PRIHVATIZĒ, PIEŅEM SEV IZDEVĪGUS, BET TAUTAI IZNĪCINOŠUS LIKUMUS, UN BAROJAS UZ PĀRĒJO RĒĶINA. PAR KO BALSOT???

  • Balso beidzot par Saskaņas centru.

   • Vai Saskaņas centrs balsoja pret šiem grozījumiem, lai par viņiem balsotu?????

   • Es jau sen vairs par to mafijas bandu nebalsoju – ja nu vienīgi tagad par Bondaru varētu … viņš vismaz visas lietas sauc īstajos vārdos, bet vienam cilvēkam pret mahinātoriem ir grūti cīnīties un arī ko pasākt gandrīz neiespējami…diemžēl…

   • Viena no galvenajām darbojošamies personām Baiba Rozentāle jau ir Saskaņas biedre.

  • Nu ka varētu komentārā NEKLIEGT, bet argumentēti izteikt savu viedokli.
   Jo pilnīgi iespējams ka tās zāles varētu arī būt ne tik efektīgas kā ir cerēts….
   Protams ka ir jāmēģina rast risinājumu par zemāko cenu, tik mēs nezinām kā, bet varbūt arī spēku par maz.

   • Tur jau tā lieta, ka efektīvas. Latvijā daudzi paspēja pirms izmaiņām pasūtīt, un daži miljoni eiro farmakomafijai gar kasi aizskrēja.

 48. BRIESMĪGA VALSTS. JĀMŪK.

 49. Tie,kuri lobē farmācijas industriju ir bagāti cilvēki un zāles nopirks par jebkuru cenu,bet tiem kuriem naudas pamaz,tie spiesti neēst,lai tik varētu izārstēties un būt veseli.Manuprāt ir absurdi neļaut pa pastu saņemt zāles no valstīm kur tās ir lētākas,es pat domāju,ka tas ir cilvēktiesību pārkāpums,jo ja mēs esam brīva valsts,tad mums ir arī jābūt tiesībām izvēlēties!!!!Un par cenām Latvijas aptiekās var tikai brīnīties,interesanti būtu zināt,kas šo zāļu cenu sastāda,vai tiešām tās ir izejvielas vai tomēr vēlme negausīgi pelnīt?!!

 50. Balsojiet par Saskaņu- vismaz varēs krievus lamāt par visām nebūšanām

 51. Izklausās traki.
  Iespējams, ka pastāv bažas par narkotiku iesūtīšanu?

 52. Es lieku kilā savu galvu ka kadam tas ir loti izdevigi,Un naudiņa ripokabatās firmaņiem ka skan uz citu cilveku dzivibas reķina.

 53. Arguments, ka ar pasta vai kurjera sūtījumiem Latvijā var nonākt zāļu viltojumi vai narkotikas, tāpēc jāaizliedz jebkādi sūtījumi, neiztur kritiku – uz ceļa katru dienu iet bojā cilveki, vai tāpēc aizliegsim satiksmi? Godīgiem zāļu ražotājiem un pacientiem nav jācieš tikai tāpēc, ka muita varētu nepildīt savu darbu un neizkontrolēt sūtījumu saturu. Ja jau Latvijas ārsts, riskējot ar savu reputāciju, ir izrakstījis recepti Indijas zālēm, un Indijas zāļu ražotājs, riskējot ar savu licenci, ir medikamentus pacientam nodrošinājuši, tad valdībai te nebūs nekāda teikšana! Tiem, kas izbīdīja šos grozījumus, un par to saņēma naudu vai kādu citu piesolītu labumu, es varu pateikt, ka šī nauda nes līdzi cilvēku sakropļotās veselības un pat nāves, tāpēc jūsu ģimenes laimīgākas nepadarīs. Drīzāk otrādi.

 54. “valdībai” priecāties vajadzētu, ka ārstējas par savu naudu, bet te vēl piespiež pirkt par fantastisku cenu no noziedznieka firmas !!!!!!!!!!!!!

 55. Nolādētā farmācijas mafija un mīkstais Valsts prezidents, kas nespēj neko darīt cilvēku dzīvības glābšanai

  • “dekoratīvais”, jo, ja gribētu palīdzēt, viņam būtu jāņem rokās kaulu zāģis, vai kā viņu tur sauc, un katram nelietim jāliek stobrs pie deguna…
   Tā kā nepārspīlēsim viņa iespējas !

 56. Es vēlreiz saku ,ka parstāšu cienīt valsti un tās prezidentu ,ka pielauj tādas cucibas un nereage uz absurdam izdaribam kas notiek šaja valstī.Acīm redzot Latvijai nav vajadziga vesela tauta. Ir vajadzigi aferisti un zagļi kas to izlaupa. Un lieku savu sirmo galvu ķīlā ka kadam tas ir pat loti izdevigi.

  • tava “cienišana” ir viņiem pie kājas !
   belevici pelna augstāku skatu punktu uz šo grēcīgo zemi, tas točno !

 57. Cienījamie politiķi,Es ar savu dzīvību un veselību par savu naudu varu darīt ko vēlos.dzert žurku indi vai pirkt veselības ministrijas apstiprinātās zāles ,kuras neapmaksā valst

 58. rozentāle jau dažus gadus atpakaļ izcēlās ar “īpatnēju attieksmi” pret slimniekiem…

 59. latvija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kauns par tadiem velsts viriem,kuri neredz talak par savu noesto resno kaklu!!!!!!!!!!! uzsplaut viniem uz tautu ,lai jau izmirst!!!!!!!!!!!!!!! raudat gribas,lasot sadus rakstus!!!!!!!

  • Varbūt beidzot pieleks, ka:
   SVĪTROJOT
   NO
   KĀDA
   BIĻETENA
   KĀDU
   NELIETI,
   JŪS
   AUTOMĀTISKI
   ESIET
   NOBALSOJIS
   PAR
   TO BIĻETENU
   KOPUMĀ
   !!!!!!!!!
   Tātad – cik garš, tik plats !
   Vispār NEEJOT balsot, kāda “palīdzīga” roķele to izdarīs jūsu vietā(šaubos gan, vai pat tas ir vajadzīgs “vajadzīgajam rezultātam”) !!!!!
   Kaut kāda DIEVA NOLEMTĪBA !!! 🙂

 60. beļeviči uzdarbojas …

 61. Kāpēc izdzēšat komentārus, nepatīk patiesība???

 62. Atrodoties Indijā, nopirku par dažiem centiem kakla tabletītes no dabīgām vielām, ar vienas tabletes palīdzību kakls bija pilnīgi vesels. Kamēr man bija šīs tabletes man problēmu ar kaklu nebija. Nopērkot kaklam tabletes Latvijā par bargu naudu, jāizlieto vismaz 10 tabletes lai kakls kļūtu vesels.
  Tās nav rūpes par slimniekiem, bet kapa rakšana pacientam vēl dzīvam esot. Apgalvojot, ka visus izārstēs pareizi vien saka, jo nonākot koka mētelītī būsi pilnīgi vesels un zāles neprasīsi, būsi izārstēts uz visiem laikiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+