Mobilā versija
+4.5°C
Urzula, Severīns
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
4. februāris, 2016
Drukāt

Balvu novada deputāts cīnās pret Valsts valodas centru (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Balvu novada domes deputāts Ivans Baranovs (“SC”) pauž uzskatu, ka Valsts valodas centrs (VVC), vēršoties pret viņu tiesā par valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī apliecinoša dokumenta neesamību, ir rīkojies nelikumīgi.

Politiķis pastāstīja, ka deputāta pienākumus pilda jau trešo sasaukumu. Strasbūrā, kur interesējies par cilvēktiesībām, viņam atzinuši, ka VVC vēršanās tiesā saistībā ar viņa valsts valodas zināšanām ir bijusi pretrunā ar starptautiskajām prasībām. Kā rakstīts, VVC izdevās uzvarēt tiesā pret Balvu novada pašvaldības deputātu Baranovu par nepietiekamu valsts valodas lietošanu, panākot viņa mandāta anulēšanu, tomēr deputāts spriedumu pārsūdzējis. Patlaban lieta ir nosūtīta Latgales apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāpārbauda, kas viņam un par cik ir piešķīris pilsonību bez valsts valodas zināšanām.

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+