×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Prūsis: Nav skaidrības, uz ko cerēt pasaules čempionātā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Situācija varētu būt labāka – Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pasaules čempionātu Īglsas trasē Austrijā sagaida piesardzīgā noskaņojumā. Sestdien un svētdien par medaļām cīnīsies divnieku ekipāžas.

Plāns izjuka

Latviju pārstāvēs trīs ekipāžas ar pilotiem Oskaru Melbārdi, Uģi Žaļimu un Oskaru Ķibermani. Izlases līderim Melbārdim sezona izvērtusies raiba – pirmajos trijos Pasaules kausa (PK) izcīņas posmos viņš divniekā kopā ar Daumantu Dreiškenu ieguva sudraba medaļas, bet janvārī divus PK posmus nācās izlaist muguras sāpju dēļ. Pēc atgriešanās ierindā sekmes vairs nebija tik labas, un PK kopvērtējumā Melbārdis ieņem ceturto vietu.

“Šonedēļ Melbārdis jūtas normāli, bet, kamēr ārstēja savainojumu, pasliktinājās viņa fiziskā kondīcija. Grūti spriest, par cik procentiem Oskars atpaliek no labākās formas, taču dinamika ir lejupslīdoša. Situācija arī nav tik traka, ka būtu jālieto pretsāpju līdzekļi vai jāplāno operācija pēc sezonas, tomēr viņš trenējas pēc individuālas programmas,” stāsta Sandis Prūsis. Komandā garastāvokli uzlabojusi Melbārža, Dreiškena, Arvja Vilkastes un Jāņa Strengas iepriekšējā nedēļā izcīnītā bronzas medaļa četriniekos PK septītajā posmā, kas bija arī Eiropas čempionāts. “Ja viss ietu pēc plāna, Melbārdis pasaules čempionātā cīnītos ne tikai par medaļu, bet arī uzvaru. Šobrīd īsti nezinu, kas notiks Īglsā, taču domāju un ceru, ka viņš pretendēs uz godalgām.”

PK divnieku kopvērtējumā trešajā vietā ir Žaļims, taču treneris uzsver, ka tas neatspoguļo objektīvos spēku samērus: “Situācija tāda izveidojās tādēļ, ka dažādu iemeslu dēļ vairākus posmus izlaida gan Melbārdis, gan arī vācietis Frančesko Frīdrihs un šveicietis Beāts Hefti. Uģis šosezon progresējis un kļuvis stabilāks, ceru, ka trešo vietu PK kopvērtējumā noturēs, taču Īglsā galvenie favorīti būs citi, vispirms Frīdrihs un Hefti. Grūti pateikt, kurš varētu būt trešais. Gribētos ticēt, ka Uģis būs sešniekā, jo pērnajā pasaules čempionātā viņš bija sestais un nokrist zemāk negribēs.” Prūsis cer, ka arī Oskars Ķibermanis vismaz atkārtos pērno astoto vietu, lai gan šosezon viņš divniekos to spējis tikai Vinterbergā, kur bija sestais. “Kamanas skrien labi. Fiziski Ķibermanis un Žaļims ir teicamā kondīcijā, bet gribētos lielāku stabilitāti braukšanā. Sanktmoricā Ķibermanis labi veica trīs no četriem braucieniem, Uģis – divus vai pat pusotru,” piebilda treneris.

Svarīgs starts

Īglsa tiek uzskatīta par pasaulē vieglāko bobsleja trasi, bet Sandis Prūsis uzsver, ka grūti nav vien izbraukt to neapgāžoties. Ar labu rezultātu – tas jau cits stāsts. “Es gan trases nešķiroju. Vasarā, kad uzzinājām jaunās sezonas sacensību kalendāru un to, ka Eiropas čempionāts būs Sanktmoricā, likās – kas var būt labāks. Jo iepriekšējā sezonā Melbārdis tur izcīnīja divas uzvaras un Žaļims bija otrais divniekos. Taču šoreiz – tikai viena medaļa. Īglsā mūsu priekšrocība būs starts. Tas ir svarīgs visās trasēs, bet Īglsā jo īpaši. Protams, žēl, ka neesam maksimāli labākajā kondīcijā.”

Nākamās nedēļas otrajā pusē pasaules čempionāta medaļas dalīs skeletona braucēji un bobslejisti četrinieku sacensībās. Ar trim ekipāžām gan divniekos, gan četriniekos būs pārstāvētas tikai trīs valstis – Latvija, Vācija un Krievija. Lai čempionātā no vienas valsts varētu startēt trīs komandas, visiem pilotiem reitingā jābūt starp pirmajiem 25.

Pirms gada pasaules čempionātā Vinterbergā (Vācija) latvieši ieguva visu cēlmetālu medaļas – Melbārža ekipāža sudrabu divniekos un bronzu četriniekos, skeletonā par čempionu kļuva Martins Dukurs, bronzas medaļa viņa brālim Tomasam. Mūsu skeletona braucēji, gatavojoties startiem Īglsā, šonedēļ trenējas Itālijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+