Sports
Citi sporta veidi

Cīnītājs! Visvaldis Lācis 93 gadu vecumā pieveic Berlīnes maratonu 16

foto: Mārtiņš Lācis

Latvijas kādreizējais politiķis un viens no Trešās atmodas līderiem Visvaldis Lācis svētdien pieveica Berlīnes maratonu. 93 gadus vecais kungs bija vecākais sacensību dalībnieks!

“Līdz 33. – 35. kilometram turējās labi, iekļāvās laikā. Vēlāk par sevi lika manīt osteohondroze – plecs vilka uz leju. Pēc 38 kilometra vectēvs kļuva ļoti lēns, piestutējām, taču vairākkārt atteica mediķiem. Cīnītāja raksturs, gribēja noiet līdz galam un to arī izdarīja, tiesa, jau ārpus laika kontroles. Kopā distancē pavadīja ap deviņām stundām un tagad jūtas labi,” “LA” svētdienas vakarā pastāstīja viņa mazdēls Mārtiņš Lācis, kurš kopā ar vēl diviem cilvēkiem palīdzēja vectēvam sasniegt mērķi.

“Sākums bija daudzsološs un tāds, kā paredzēju. Līdz 36. kilometram es ar palīgiem gāju ar ātrumu 5,6 kilometri stundā un laiks atbilda tam, kā bija pirms gada Valmierā. Tad sākās problēmas, bet mērķis bija tikt līdz galam. Parādīju raksturu,” piebilda Visvaldis Lācis, izsakot pateicību pavadoņiem – mazdēlam Mārtiņam, kā arī Mārim un Lainei Kreiceriem.

Pirmo maratonu – 42,195 kilometrus – mūžā Visvaldis Lācis pievarēja pērn 92 gadu vecumā Valmierā un šoreiz vēlējās to paveikt starptautiskā līmenī. Viņš joprojām ir ļoti aktīvs un ik pārdienas noiet ap desmit un vairāk kilometru.

Lācis dzimis 1924. gada 12. martā Valmierā. Otrā Pasaules kara laikā tika iesaukts Latviešu leģionā, piedalījās cīņās Kurzemes cietoksnī. Divreiz bijis viegli ievainots. Viņš ir darbojies kā publicists, valodnieks, vēsturnieks. Bija ievēlēts 9. un 10. Saeimā.

LA.lv