×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. septembris, 2017
Drukāt

Cīnītājs! Visvaldis Lācis 93 gadu vecumā pieveic Berlīnes maratonu (30)

foto: Mārtiņš Lācisfoto: Mārtiņš Lācis

Latvijas kādreizējais politiķis un viens no Trešās atmodas līderiem Visvaldis Lācis svētdien pieveica Berlīnes maratonu. 93 gadus vecais kungs bija vecākais sacensību dalībnieks!

“Līdz 33. – 35. kilometram turējās labi, iekļāvās laikā. Vēlāk par sevi lika manīt osteohondroze – plecs vilka uz leju. Pēc 38 kilometra vectēvs kļuva ļoti lēns, piestutējām, taču vairākkārt atteica mediķiem. Cīnītāja raksturs, gribēja noiet līdz galam un to arī izdarīja, tiesa, jau ārpus laika kontroles. Kopā distancē pavadīja ap deviņām stundām un tagad jūtas labi,” “LA” svētdienas vakarā pastāstīja viņa mazdēls Mārtiņš Lācis, kurš kopā ar vēl diviem cilvēkiem palīdzēja vectēvam sasniegt mērķi.

“Sākums bija daudzsološs un tāds, kā paredzēju. Līdz 36. kilometram es ar palīgiem gāju ar ātrumu 5,6 kilometri stundā un laiks atbilda tam, kā bija pirms gada Valmierā. Tad sākās problēmas, bet mērķis bija tikt līdz galam. Parādīju raksturu,” piebilda Visvaldis Lācis, izsakot pateicību pavadoņiem – mazdēlam Mārtiņam, kā arī Mārim un Lainei Kreiceriem.

Pirmo maratonu – 42,195 kilometrus – mūžā Visvaldis Lācis pievarēja pērn 92 gadu vecumā Valmierā un šoreiz vēlējās to paveikt starptautiskā līmenī. Viņš joprojām ir ļoti aktīvs un ik pārdienas noiet ap desmit un vairāk kilometru.

Lācis dzimis 1924. gada 12. martā Valmierā. Otrā Pasaules kara laikā tika iesaukts Latviešu leģionā, piedalījās cīņās Kurzemes cietoksnī. Divreiz bijis viegli ievainots. Viņš ir darbojies kā publicists, valodnieks, vēsturnieks. Bija ievēlēts 9. un 10. Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Līdzjutējs
  Ļoti cienot V.Lāča kungu brīnos, kāpēc startējot par valsts samaksātu dalības naudu,sportists neģērba mugurā Latvijas veterānu sportistu formas kreklu,

 2. Turpinājums Zinātājiem…
  Visu cieņu Lāča kungam par veikumu, bet …. 2017.gadā Eiropas čempionātā Āarhusā (Dānijā) Rumānijas soļotāja PAGU Elena dz.1926.gadā (SIEVIETE !!!) 10km soļojumu ārpus stadiona veica 1:32;01, kas ir Pasaules rekords. Ņemot vērā cienījamā politiķa ātrumu distancē pirmajos 10km – 1:49;34, tad labāk pievērsties soļošanai un iekļauties Latvijas vecmeistaru komandā startiem Eiropas un Pasaules čempionātos! Un nemocīt distancē palīgus, kuri pēc savas specializācijas v/a ir sprinteri.

 3. Zinātāji.
  Mums ir ar ko lepoties! Vecākās grupas veterāni Jānis Kaprālis, Broņislavs Vucens un Raitis Lerme ir Eiropas čempioni komandu sacensībās soļošanā 30 km distancē; Gunārs Mikulis, Juris Dadzis un Gunārs Rubenis ir Pasaules čempionāta 20 km komandu sacensību zelta medaļnieki. Eiropas čempionātā 20 km komandu sacensībās veterāniem zelts Latvijas soļotājiem Vladimiram dribincevam, Zigurdam Irbem un Gunāram Rubenim. Pazīstamās maratonistes, joprojām aktīvās skrējējas Nadeždas Kavtaskinas noskrieto maratonu skaits ir 104.
  Pareizi ievirzot pazīstamā politiķa un vēsturnieka Visvalža Lāča sportiskās aktivitātes, Latvija varēs lepoties ar vienu no visvecākajiem Pasaules un Eiropas maratonu čempionātu medaļniekiem. Atzīmējams, ka pasaules rekords maratonā 100 gadu skrējēju grupā ir 8 stundas un 11 minūtes.

 4. tas ir u-n-i-k-ā-l-i !
  lūk latviešu gēnu piemērs un pārstāvis !

  – die deutschen sind die besten soldaten der welt , aber die Letten , die Letten , die sind Kaempfer !
  ( vācieši ir labākie pasaules karavīri , bet l a t v ie š i , latvieši ir cīnītāji ! )
  tā ,, Kurzemes katlā ,, atzina vācu karavīri !

 5. Esmu lepns par šo kungu-bijušo deputātu.Lai viņam stipra veselība .

 6. Apbrīnoju un lepojos ! Lai dzīvesspars un laba veselība ilgus gadus!

 7. Labas veselības ķīla svētā latviešu zemē, ir mīlestība pret latviešu tautu un valsti.

 8. Neticami! Apbrīnojami, visu cieņu!

 9. Bet “inteliģentais” 2.5 reizes jaunākais ierēdnis, nīzdams leģionārus un latviešu tautu, maratonā gandrīz galus atdeva.

 10. NO SIRDS PRIECĀJOS PAR LĀČA KUNGU! LAI JUMS VESELĪBA UN PRIEKS, LAIME!!!
  PALDIES PAR JŪSU PUBLICISTA DARBĪBU! PALDIES PAR JŪSU GRĀMATĀM, KURĀS ES, PĒCKARA BĒRNS, ATRADU ATBILDES UZ DAUDZIEM MAN NEZINĀMIEM JAUTĀJUMIEM ( mēs jau mācījāmies CITU vēsturi?!) ATTIECĪBĀ UZ MANAS TĒVZEMES VĒSTURES JAUTĀJUMU IZZINĀŠANU. PALDIES!!!!

 11. Visu cieņu šim kungam !

 12. Visvaldi, apsveicu Tevi!! Lai Tev vēl ilgi gadi priekšā, un paldies par patriotiskām grāmatām, kuras lasīs arī nākošās latviešu paaudzes.

 13. Visu cieņu!Dod Dievs Jums veselību! Gribētos man arī nodzīvot ilgu mūžu.

 14. Lai Veselība vada Jūs, Sirmais Leģionār!

 15. Malacis.
  Lai laba veseliba turpmãkos gadus.

 16. Malacis liels. Paldies. Lai Dieviņš dod stipru veselību, protams, ka ar paša palīdzību 😉

 17. Pievienojos sajūsminātajiem. Tas tiešām ir kaut kas!

 18. Lūk, no kā jāņem piemērs! Varam lepoties. Kas pats turas, to citi godā tur.

 19. Malacis,ja tik laba veseliba vel saja vecuma!!!

 20. Tiešām forši! Supper! Lai Lāča kungam laba veselība 🙂

 21. Noņemu cepuri Jūsu priekšā un esmu lepns par Jums! Lai Jums veselība un dzīvesprieks daudzu gadu garumā!

 22. Respect! Leigjionars joprojaam ierindaa!

Draugiem Facebook Twitter Google+