×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
22. jūlijs, 2018
Drukāt

CIP amatpersona: Ķīna īsteno auksto karu pret ASV (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ķīna īsteno auksto karu pret Amerikas Savienotajām Valstīm, paziņojusi ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) amatpersona.

“Tas, ko viņi pret mums īsteno, būtībā ir aukstais karš – ne tāds aukstais karš, kādu mēs redzējām Aukstā kara [starp Padomju Savienību un ASV] laikā, bet aukstais karš pēc definīcijas,” šonedēļ Aspenas drošības forumā Kolorado štatā sacīja CIP Austrumāzijas misiju centra amatpersona Maikls Kolinss.

Viņš teica, ka Ķīna ir “valsts, kas izmanto visus varas veidus”, tostarp ekonomisko un militāro, lai grautu sava konkurenta pozīcijas salīdzinājumā ar savām pozīcijām, taču izvairoties no konflikta.

Kolinss norādīja, ka draudi nenāk no pašas Ķīnas, bet no valsts pašreizējā līdera Sji Dzjiņpina, kurš ir mēģinājis vājināt ASV pozīcijas attiecībā pret Ķīnu.

“Ķīna būtībā cenšās nomainīt Savienotās Valstis kā vadošā pasaules lielvara. Mēs tā neteiktu pirms desmit līdz piecpadsmit gadiem,” sacīja CIP amatpersona.

Savukārt ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Kristofers Rejs Aspenas drošības forumā atzina, ka “no izlūkošanas perspektīvas, no Ķīnas daudzējādā ziņā nāk plašākie, izaicinošākie un nozīmīgākie draudi mums kā valstij”.

Pēc Reja sacītā, salīdzinājumā ar Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās Ķīnas draudiem ir vairāk ekonomisks raksturs.

“Ķīna cenšas sevi pozicionēt kā vienīgā dominējošā superlielvara, vienīgā dominējošā ekonomiskā vara, viņi mēģina šajā lomā nomainīt Savienotās Valstis.” teica FIB direktors.

Viņš norādīja, ka Ķīnas draudi “ietver visu – no lauksaimniecības līdz augstajām tehnoloģijām”, un tiem raksturīga “plašāka pieeja”.

“Daudzējādā ziņā [tie] ir ilgtermiņa draudi [mūsu] valstij,” atzina Rejs.

FIB direktors pavēstīja, ka visās 50 ASV pavalstīs uzsāktas ekonomiskās izmeklēšanas lietās, kurās pēdas ved uz Ķīnu. Šīs lietas saistītas ar visām tautsaimniecības nozarēm, sākot ar graudaugu audzēšanu Aiovā un beidzot ar turbīnu ražošanu Masačūsetsā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mantkārīgie ASV un rietumu biznesmeņi atteicās no savu valūtu zelta seguma un ar 1977.g. sāka pārcelt ražošanu no savām valstīm uz Ķīnu izmantojot ķīniešu lēto daba spēku.Pateicoties tam auga Ķīnas ekonomiskais spēks,kas , valsts gudras politikas virzīts, kļūst par pasaules spēcīgāko ekonomiku,kas pakļaus rietumu valstis un ASV. Rietumu biznesmeņi par lielu naudu pārdeva ķīniešiem striķi ar kuru viņus pakārs.

  2. Piever savu smirdošo žaunu kropli un nelēkā uz ASV……

  3. Ta pret tiem musu planetas anglu ASV musu planetas pretcilvecibas miljoniem masu cilveku nogalinatajiem un citu pretvalstu lielakiem teroristiem un valstu aplauptajiem vajaga rikoties.Kina malaci.

Draugiem Facebook Twitter Google+