×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

CIP sāk iekšējo izmeklēšanu Petreusa skandāla lietā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) sākusi iekšējo izmeklēšanu, lai izvērtētu skandālā ierautā bijušā pārvaldes direktora Deivida Petreusa (attēlā) rīcību.

 

“Ja no šīs lietas gūstama kāda mācība, mēs to izmantosim, lai uzlabotu savu darbu,” skaidroja CIP pārstāvis Prestons Golsons. “Taču mēs nesteigsimies notikumiem pa priekšu. Tā ir izpētes izmeklēšana, un mēs no tās jau iepriekš negaidām nekādu konkrētu iznākumu.”

Ārlaulības sakaru dēļ pagājušajā piektdienā demisionēja līdzšinējais CIP direktors Petreuss, kurš iepriekš bija guvis starptautisku atzinību par armijas vadību Irākas un Afganistānas karos. Petreusam bijusi dēka ar paša biogrāfi precētu armijas rezervisti Polu Broudvelu. Šis skandāls pamatīgi satricināja Vašingtonu vien dažas dienas pēc ASV prezidenta vēlēšanām. Pēcāk tapa zināms, ka ar Petreusa ārlaulības sakaru skandālu, iespējams, saistīts arī ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Allens.

Kopš aiziešanas no augstā amata Petreuss nav bijis publiski manāms, taču piektdien viņš atkal nonāks sabiedrības uzmanības centrā, jo viņam Kongresā jāliecina par 11. septembrī pieredzēto traģisko uzbrukumu ASV konsulātam Lībijā, kur tika nogalināts Savienoto Valstu vēstnieks un vēl trīs ASV pilsoņi. Visticamāk gan, ka atvaļinātajam ģenerālim apsūdzības netiks izvirzītas. Taču ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģenti Petreusa mīļākās dzīvesvietā izņēma krietnu skaitu dokumentu, un, ja atklātos, ka Broudvela būtu nepamatoti saņēmusi slepenu informāciju, FIB būtu jārīkojas. ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders atklāja, ka FIB līdzšinējās izmeklēšanas gaitā nav konstatējis “nacionālās drošības apdraudējumu”. FIB Petreusa ārlaulības dēku atklāja, izmeklējot Petreusa ģimenes draudzenes Džillas Kelijas sūdzību kādam paziņam FIB, ka viņa saņem draudu e-pastus. FIB vēlāk noskaidroja, ka tos sūtījusi Broudvela, kas uzskatījusi Keliju par savu sāncensi centienos izpelnīties Petreusa uzmanību. Tālākā izmeklēšanā atklāta arī Broudvelas un Petreusa sarakste, no kuras bijis noprotams, ka viņiem ir dēka.

Organizācijas “Cato Institute” pētniece Džuliāna Sančesa uzskata, ka Broudvelas e-pasta lieta novedusi FIB pie tādas kā zvejošanas, galu galā noķerot uz āķa Petreusu un ģenerāli Džonu Allenu, kas arī ticis iepīts šajā skandālā. FIB amatpersonas atklājušas apjomīgu korespondenci – pārsvarā “nepiedienīgus” e-pastus – Allena un Kelijas starpā.

Petreuss ar Broudvelu iepazinās 2006. gadā, kad viņa studēja doktorantūrā Hārvardā. Viņiem izveidojās labs kontakts un Broudvela tika ielūgta uz Afganistānu, lai tuvāk iepazītos ar Petreusa darbu šajā valstī. Pēcāk tapa Petreusa biogrāfija. Pērn Petreuss atvaļinājās no militārā dienesta un pārņēma CIP vadību. Neilgi pēc tam, kā liecina Petreusa draugu sniegā informācija, viņam sākās mīlas sakars ar Broudvelu, un tas tika pārtraukts pirms aptuveni četriem mēnešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+