×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Ciprs: Grieķija kreditoriem iesniegusi reālistisku reformu plānu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķija starptautiskajiem kreditoriem iesniegusi reālistisku reformu plānu, kas ietver valdības piekāpšanos atsevišķos jautājumos, paziņoja Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

“Pagājušajā naktī kreditoriem tika iesniegts pabeigts plāns,” norādīja Ciprs, šo plānu nodēvējot par reālistisku, lai izvestu valsti no recesijas un nabadzības krīzes. Ciprs sīkāku informāciju par valdības ierosinājumiem nesniedza, taču runāja par “piekāpšanos, kas būs grūta.” Premjers šādu paziņojumu izteicis laikā, kad izskan spekulācijas, ka kreditori Grieķijai gatavojas izteikt ultimātu pēc četrus mēnešus ilgušajām pārrunām, kas nav nesušas rezultātus attiecībā uz valsts reformām.

Starptautiskā valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītāji negaidīti pievienojās pārrunām par Grieķijas glābšanas programmu, Atēnām cenšoties panākt vienošanos ar valsts kreditoriem par tik ļoti nepieciešamās finanšu palīdzības iegūšanu. Analītiķi skaidro, ka SVF izpilddirektores Kristīnes Lagardas un ECB prezidenta Mario Dragi klātbūtne norāda uz augstajām likmēm, ņemot vērā to, ka Grieķijai piektdien jāveic kārtējais parādsaistību maksājums SVF. Pastāv bažas, ka Grieķijai nepieciešamo līdzekļu nav un valsts piedzīvos maksātnespēju, izraisot ķēdes reakciju, kas varētu novest pie valsts izstāšanās no eirozonas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ciprs, pats nemaz neuznjemas atbildiibu, par to kaadeelj valsts ir nonaakusi taadaa situaacijaa ??? Ja aiznjemies paraads ir jaatdod…, vai griekjiem nav kaads sakaamvards, kas to atgadina???

Draugiem Facebook Twitter Google+