×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Cipruss: Uz Lipmanu naidu neturu

Foto - LETAFoto - LETA

Aigara Ciprusa nepilnu gadu ilgusī misija Lietuvas hokejā beigusies ar vilšanos par darba organizāciju un parādsaistībām. Pagājušajā gada janvārī Cipruss kļuva par galveno treneri Viļņas komandā “Baltika”, kas piedalās Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupas čempionātā, vēlāk uzņēmās arī Lietuvas U-20 izlases vadību. Taču jau pēc Ziemassvētkiem puses vienojušās par sadarbības izbeigšanu.

Sola norēķināties


“Finansiālu grūtību dēļ “Baltika” vairs nevar nodrošināt komandas startu sezonas atlikušajā daļā,” man paskaidroja Aigars Cipruss. “Hokejisti atlaisti un mēģina atrast citus klubus. Problēmas bija visu laiku, lēnā garā tas vilkās, vadība mēģināja kaut ko darīt, bet nu vairs nav variantu – braukšanai uz viesspēlēm vajag naudu, tāpat komandas uzturēšanai, jo tās lielākā daļa nav vietējie. Jānodrošina dzīvošana, ēdināšana.” Viļņas komandā šosezon spēlēja desmit Latvijas hokejisti, lielākoties liepājnieki pēc “Liepājas metalurga” bankrota. Nu viņiem vēlreiz jāmeklē jaunas mājas.

Komanda palikusi parādā par vairākiem mēnešiem arī Aigaram. “Jebkuram gribas, lai šīs lietas būtu sakārtotas, bet mēs redzam, ka komandām finansiālas grūtības ir arī KHL. Ar vadību vienojāmies, ka viņi norēķināsies, kad radīsies tāda iespēja. Šķīrāmies jau pirms Ziemassvētkiem. Kā draugi, bez skandāliem.”

Pēdējās četrās spēlēs “Baltikai” ierakstīti tehniskie zaudējumi, un rietumu konferences tabulā tā nokritusi uz devīto vietu 14 komandu turnīrā (reāli – 13, jo nespēlē arī “Prizma/Rīga”). Leiši gan cer atrast naudu, lai dotos uz ledus nākamajā sezonā. Līdz šim komandu esot stutējuši vietējie sponsori, bet tagad glābšanas riņķis, kā dzirdējis Cipruss, tiek meklēts Krievijā.

Netur naidu


Lietuvas U-20 izlase decembrī Aigara Ciprusa vadībā pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupas turnīrā ieņēma otro vietu sešu komandu konkurencē. Uzvarēja mājinieki ungāri. “Tas ir labs rezultāts, es pat nebiju gaidījis,” atzīst Cipruss. “Puiši spēlēja cienījami. Ar ungāriem mums bija jau pirmā spēle (1:5), ja būtu otrā vai trešā, varbūt labāk pacīnītos. Tomēr federācija ar rezultātu palika apmierināta. Mums komandā bija tikai seši 1994. gadā dzimušie puiši, daudzi junioros var spēlēt vēl gadu, divus un pat trīs.” Līgums ar Lietuvas U-20 izlasi Aigaram beidzies, bet viņš pieļauj, ka varētu to pagarināt.

Devies uz Lietuvu, Cipruss zaudēja Latvijas izlases galvenā trenera Teda Nolana asistenta darbu. “Latvijas Hokeja federācijas vadītājiem tas nepatika, bet man ir ģimene, bērni, kas jānodrošina. Lietuvā līguma summa bija lielāka nekā Latvijas izlasē. Gribēju izrunāties ar Kirovu Lipmanu, taču viņš bija dusmīgs, runāt nevēlējās un nolēma mani atlaist. Nebēdājos, gan dzīve atkal piespēlēs jaunas iespējas,” viņš netur naidu.

Jauna lappuse jau atvērta – Cipruss kļuvis par Latvijas čempionāta līdervienības “Kurbads” galveno treneri: “Piedāvājums man bija negaidīts. Komanda vēl jāiepazīst, taču zinu, ka puiši izgājuši hokeja skolu – kurš augstākā, kurš zemākā līmenī, bet visi ir spēlējuši. Galvenais, lai mums izveidotos kontakts un laba sapratne. Mērķis, protams, tikai viens – kļūt par Latvijas čempioniem.” Līgums noslēgts līdz šīs sezonas beigām.

Aigars Cipruss kā hokejists Latviju pārstāvējis divās olimpiskajās spēlēs un 12 pasaules čempionātos. Trenera gaitas viņš sāka 2010. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+