HK “Rīga” galvenais treneris Aigars Cipruss.

Cipruss un Lietuvas hokejisti paliek trešie Eindhovenā 0

Lietuvas hokeja izlase, kurā par galvenā trenera palīgu strādā latvietis Aigars Cipruss, svētdien ierindojās trešajā vietā Nīderlandes pilsētā Eindhovenā notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās.
Turnīra noslēdzošajā mačā Lietuva ar 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) apspēlēja Lielbritāniju, tādējādi dzēšot tās izredzes sasniegt pirmās divīzijas A grupu, kur beigās iekļuva Dienvidkoreja.
Lielbritānijas hokejistiem, lai triumfētu šajā grupā, duelī pret Lietuvu bija nepieciešams tikai viens punkts, taču arī to viņi izcīnīt nespēja. Par B grupas uzvarētāju kļuva Dienvidkoreja, kas piecu spēļu laikā tika pie 12 punktiem, bet par punktu mazāk bija Lielbritānijai.
Savukārt trešā ar deviņiem punktiem bija Lietuva. Tās sastāvā šajā turnīrā spēlēja arī vairāki Latvijas čempionāta spēlētāji. Ceturtā ar septiņiem punktiem tikmēr bija Horvātija, kurai ar trim punktiem sekoja Igaunija un mājiniece Nīderlande.
Baltijas komandu derbijā šajā turnīrā Lietuva pārspēja igauņus ar 6:1.
Pērn Dienvidkoreja zaudēja vietu pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, taču nu to ir atguvusi un cīnīsies par iespēju spēlēt starp pasaules vadošajām valstsvienībām.