dinamoriga.eu

Cipulis iemet, “Dinamo” zaudē “SKA” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” savā šī gada otrajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā sestdien ar rezultātu 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) zaudēja līgas līdervienībai Sanktpēterburgas SKA.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Gints Meija un Mārtiņš Cipulis, kurš guva savus pirmos vārtus KHL čempionātā, bet SKA rindās izcēlās Viktors Tihonovs, Fjodors Fjodorovs, Gļebs Kļimenko un Tonijs Mortensons.

Maču abas komandas iesāka azartiskā un rezultatīvā cīņā, pēc nospēlētām divām minūtēm un 27 sekundēm rezultātam esot jau 1:1. Vispirms Tihonovs ar precīzu metienu neatstāja nekādas cerības “Dinamo” vārtsargam Krisam Holtam, taču jau pēc 12 sekundēm ar spēcīgu metienu no uzbrukuma zonas vidus neizšķirtu atjaunoja Meija, kurš raidīja ripu pašā augšējā vārtu stūrī.

Arī turpinājumā abas komandas spēlēs azartiski, bet lielisku iespēju neizmantoja Ainārs Podziņš, kurš piespēles vietā izvēlējās pats mest par vārtiem, nespējot pārspēt SKA vārtsargu Jakubu Štepaneku. Vēlāk par ripas sišanu ar kāju netika ieskaitīts SKA komandas vārtu guvums, bet trešdaļas vidū “Dinamo” divas minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešdaļas beigās iniciatīva bija pārgājusi “Dinamo” pusē, bet vienā no situācijām savā iemīļotākajā pozīcijā tika izvirzīts Marcels Hosa, kurš ar pirmo pieskārienu tomēr neprata raidīt ripu Štepaneka vārtos. Mazliet vēlāk lieku noraidījumu izpelnījās Podziņš, atstājot savu komandu mazākumā. “Dinamo” hokejistiem veiksmīgi aizsargājoties, tika noorganizēts arī labs pretuzbrukums, kad Miķelis Rēdlihs bija tuvu iziešanai vienatnē pret vārtsargu.

Mača otrā trešdaļa aizritēja līdzīgā garā kā pirmā, vienībām nevairoties no plašu uzbrukumu veidošanas un izteiktas spēka spēles. Trešdaļas gaitā nepatīkamu kritienu piedzīvoja Frēdriks Varjs, kurš pēc neilgas atpūtas tomēr spēja atgriezties laukumā, taču abpusēji aktīvo spēli pirmie savā labā izmantoja SKA hokejisti, kad Fjodorovs trešdaļas devītajā minūtē lielā ātrumā ieslidoja “Dinamo” aizsardzības zonā un no zilās līnijas ar ļoti spēcīgu metienu raidīja ripu starp Holta kājsargiem.

Trešdaļas turpinājumā mājiniekiem pavērās labas iespējas spēles gaitu lauzt vairākumā, sacenšoties arī četratā pret trijiem SKA hokejistiem, tomēr visi “Dinamo” hokejistu metieni pa Štepaneka vārtiem tika nobloķēti. Vēlāk cīņas gaita izlīdzinājās, SKA hokejistiem protot novirzīt spēli tālāk no saviem vārtiem, bet 16.minūtē uz Holta vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru neprata realizēt Maksims Ribins.

Pavisam neilgi pēc tam soda metiens tika nozīmēts jau uz SKA vārtiem, kad neatļauti tika kavēts Cipulis. Veiktajā izgājienā Cipuļa raidītā ripa lidoja virsū Štepanekam, tomēr atrada ceļu līdz vārtu tīklam. Tiesa, neizšķirtu līdz trešdaļas beigām “Dinamo” neprata nosargāt, jo pēc pieļautās neuzmanības kļūdas ripa atrada ceļu līdz “Dinamo” vārtiem, kad vārtu priekšā kā pēdējais tai pieskārās Kļimenko. Tiesneši konsultējās vairākas minūtes, tomēr vārtu guvumu ieskaitīja.

Trešajā trešdaļā “Dinamo” hokejistu apņēmība bija acīmredzami mazinājusies, spēlētājiem pieļaujot lielu kļūdu skaitu un darbojoties pārāk lēni, lai cerētu uz atspēlēšanos. Tikmēr SKA hokejisti spēlēja uz rezultāta noturēšanu, lūkojot izmantot mājinieku kļūdas aizsardzībā. Septītajā minūtē to izdarīja Mortensons, izmantojot “Dinamo” aizsargu nesaprašanos savā zonā.

Mača turpinājumā laukuma saimnieki prata izturēt ilgstošu spēli mazākumā, tajā skaitā trijatā pret pieciem, taču visi centieni atspēlēties bija velti. Jūtami “Dinamo” komanda sasparojās vien pēdējā minūtē, kad teicamu izdevību neizmantoja Hosa, bet mazliet vēlāk SKA no vārtu zaudējuma glāba vien pašu hokejistu pašaizliedzīgā spēle savu vārtu priekšā.

Rīgas “Dinamo” rindās par labāko spēlētāju mačā tika atzīts Cipulis.

Šajā spēlē Rīgas “Dinamo” neliela muskuļu sastiepuma dēļ nepalīdzēja vienības kapteinis Sandis Ozoliņš.

Šī “Dinamo” un SKA komandām KHL regulārajā čempionātā bija trešā savstarpējā spēle šosezon – pirmajā mačā oktobra sākumā Sanktpēterburgā mājinieki uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:1, bet otrajā cīņā novembra vidū Rīgā “Dinamo” svinēja panākumu pagarinājumā ar 5:4.