×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Cipulis: Pēdējos gados izlasē ir ļoti pozitīva atmosfēra

Juris KalniņšJuris Kalniņš

“Atmosfēra visus pēdējos gadus izlasē ir forša, šoreiz mums ir daudz traumēto un līdz ar to – arī daudz jauno, taču kopējais noskaņojums nemainās,” Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Mārtiņš Cipulis norāda, ka par spīti sarežģījumiem gatavošanās pasaules čempionātam noris labā gaisotnē.

Nedēļas nogalē Latvijas izlase divas reizes samēroja spēkus ar Baltkrievijas valstsvienību, uzvaras dalot uz pusēm – 0:3 un 4:1. Otrajā mačā Cipulis spēlēja pirmajā maiņā kopā ar Jāni Spruktu un Lauri Dārziņu, nopelnot trīs rezultativitātes punktus – vieni vārti un divas rezultatīvas piespēles.

„Pēc pirmās spēles izanalizējām baltkrievus, paši mazliet pamainījām taktiku un atšķirībā no vakardienas vinnējām daudz vairāk divcīņu, līdz ar to arī tāds rezultāts. Jā, treneri nedaudz iedeva iekšā. Bet arī otrajā mačā bija gana kļūdu. Tas, ka tiek mainīti virknējumi, ir normāli, un tā bijis katru gadu. Ja spēle neiet, tad ir kaut kas jādara, lai būtu labāk. Ar to, ka iedod pa mizu, nepietiek. Man, spēlējot pirmajā maiņā, bija pozitīvas sajūtas, abi partneri ir augstā līmenī. Uzvaras vienmēr ir vajadzīgas, taču šobrīd svarīgākais ir sakārto savu sniegumu. Īstās spēles vēl tikai priekšā,” sacīja Mārtiņš Cipulis.

Sešās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase izcīnījusi tikai vienu uzvaru, taču cēsnieks uzskata, ka nav iemesla satraukumam: “Pirmās pārbaudes spēles Čehijā patiesībā bija ļoti labas, pret zviedriem bija neliels kritums, jo viņi spēlēja krietni ātrāk. Tagad bija baltkrievi, un es uzskatu, ka viss iet uz pareizo pusi.”

Šobrīd nav īstas skaidrības par vārtsargu līniju – Edgars Masaļskis atgūst formu pēc meniska operācijas, Mārim Jučeram labas spēles mijas ar vājām, bet Kristers Gudļevskis ir bez pasaules čempionātu pieredzes, taču šobrīd, šķiet, ir izkonkurējis Jučeru. Otrajā mačā pret baltkrieviem Gudļevskis vairākkārt glāba komandu un ļāva izcīnīt uzvaru. Cipulis teic, ka treneri nav piekodinājuši, lai palīdz jaunajam vārtsargam: “Nekāda īpaša uzdevuma nebija, ka nevar ļaut mest uz vārtiem. Kristers ļoti labi paveica savu darbu, malacis. Grūti spriest, kā būtu bijis, ja pirmajā spēlē pret baltkrieviem būtu Kristers un otrajā – Māris Jučers, kurš arī tomēr daudz glāba. Vārtsargi ir labi, un mums nav jādomā, kurš būs vārtos. Pašiem jāspēlē sava spēle.”

Latvijas izlasei svētdien izbraukumā būs pēdējā pārbaudes spēle pret Franciju, bet pirmā spēle pasaules čempionātā 4. maijā Helsinkos pret Krieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+