×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Circene: Ģimenes ārstiem netiek uzliktas jaunas funkcijas

Foto - LETAFoto - LETA

Nav taisnība, ka ģimenes ārstiem tiek uzliktas jaunas funkcijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija” šorīt sacīja veselības ministre Ingrīda Circene, komentējot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prasību par viņas demisiju.

Ministre uzsver, ka arī līdz šim visi ģimenes ārstiem izvirzītie kritēriji bijuši ģimenes ārstu darba aprakstos par veicamajiem darbiem. Tomēr patlaban tie ir pildāmi brīvprātīgi un vien 10% ārstu izvēlējušies pildīt šos kritērijus. Kā uzskata Circene, tādejādi tiek diskriminēti pārējo ģimenes ārstu pacienti.

Ministre arī norāda, ka kritērijus izstrādājušas abas ģimenes ārstu asociācijas kopā ar Nacionālā veselības dienesta un Veselības ministrijas darbiniekiem, kas liecinot, ka ģimenes ārsti piekrīt, ka kritēriji ir izpildāmi. Ministrija uzskata, ka turpmāk šo kritēriju ievērošanai jākļūst obligātai, bet LĢĀA esot pretējās domās. Tas arī esot vienīgais jautājums, par ko ministrijai un ģimenes ārstiem dalās viedokļi.

Tajā brīdī, kad jebkurš Latvijas iedzīvotājs vienojas ar ģimenes ārstu, ka viņš ir tā sauktais pierakstītais pacients, tad ģimenes ārsts uzņemas aprūpi, skaidroja Circene. “Es nedomāju, ka tā ir jauna funkcija, ja mēs sakām, ka pacientam ir jāsaņem palīdzība,” sacīja ministre.

“Mēs dodam otru māsu, mēs apmaksājam šo darbu, lai vairāk tiktu aprūpēti hroniskie pacienti, vairāk sekots līdzi skrīningam. Tā nav jauna funkcija, tas ir darbs, kas jādara,” norādīja Circene.

Komentējot ģimenes ārstu pausto viedokli, ka kritēriju izpildei nepieciešams papildus finansējums, Circene atbildēja: “Kurš medicīnā negrib lielāku finansējumu?!”

Kā ziņots, LĢĀA piektdien biedru pilnsapulcē nolēma prasīt veselības ministres demisiju. Ģimenes ārsti nepiekrīt plānotajām izmaiņām likumdošanā un Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz noteikt jaunus kvalitātes kritērijus, nepiešķirot papildu finansējumu. Lielākā daļa klātesošo uzskatīja, ka papildu kvalitātes kritērijus ar esošo finansējumu nav iespējams izpildīt un Veselības ministrijas rīcība ir ciniska un netaisnīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+