×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Circene iesniedz demisijas rakstu (2)

LETALETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (V) ir iesniegusi demisijas rakstu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), aģentūru LETA informēja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna.

“Ņemot vērā atšķirīgo izpratni par veselības aprūpes nozarē būtiskāko un faktu, ka nav tikusi panākta konstruktīva sadarbība neatliekamu uzdevumu izpildē, kā arī to, ka es personīgi nekavējoties nevaru atsākt darbu veselības stāvokļa dēļ, uzskatu, ka turpmāk kopīgs darbs šādā komandā man nav iespējams. Tādējādi, pakļaujoties politiskajam spiedienam, atkāpjos no Veselības ministres amata,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Circene.

Kā ziņots, aģentūras LETA rīcībā šorīt nonāca informācija, ka veselības ministre tomēr nolēmusi pati atkāpties no amata un jau šodien viņa Ministru prezidentei varētu iesniegt demisijas rakstu.

Premjerministre pagaidām nav komentējusi izskanējušo informāciju. To viņa varētu darīt pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes, kas sāksies Saeimā
plkst.14.30.

Aģentūras LETA apkopotā informācija liecina, ka Circene ir pildījusi veselības ministres pienākumus kopš 2011.gada 25.oktobra, kad tika apstiprināta Valda Dombrovska (V) trešā valdība. Šo amatu viņa ieņēma arī Eināra Repšes valdībā, bet 2004.gadā līdz ar valdības demisiju amatu zaudēja.
Circene ir dzimusi 1956.gada 6.decembrī Rīgā, ir precējusies.

1981.gadā viņa absolvējusi Rīgas Medicīnas institūta Vispārējās ārstniecības fakultāti ginekologa specialitātē, bet 2002.gadā – Rīgas Komercskolas Tālmācības nodaļu, kur apguva programmu “Praktiskā uzņēmējdarbība”.

No 1981.gada līdz 2002.gadam Circene bijusi Aizputes slimnīcas galvenā ārste.

2002.gadā viņa darbojusies arī Aizputes pilsētas domē, bet tā paša gada oktobrī kandidējusi 8.Saeimas vēlēšanās no partijas “Jaunais laiks” saraksta un tikusi ievēlēta Saeimā. Viņa ieņēmusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja vietnieces amatu, kā arī darbojusies Saeimas Saimnieciskajā komisijā.
Savukārt 2003.gadā Circene kļuva par veselības ministri Repšes valdībā, bet 2004.gadā šo amatu zaudēja.

2006.gadā viņa kandidēja 9.Saeimas vēlēšanās no partijas “Jaunais laiks” saraksta un tika ievēlēta.

2007.gadā viņa arī strādājusi kā ārste ginekoloģe Aizputes slimnīcā, Kuldīgas slimnīcā un Kuldīgas ginekologu praksē, kā arī darbojusies Latvijas ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” padomē.

2009.gadā Circene kandidējusi Eiropas Parlamenta vēlēšanās no partijas “Jaunais laiks” saraksta. Tajā pašā gadā viņa kļuvusi par Ministru prezidenta Valda Dombrovska ārštata konsultatīvo darbinieci veselības nozares jautājumos.

Savukārt 2010.gadā Circene kandidējusi 10.Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības “Vienotība” saraksta un tikusi ievēlēta Saeimā.

2011.gadā viņa arī strādājusi kā ārsts ginekologs Kuldīgas slimnīcā un SIA “Kurzemes EGV”.

Tai pašā gadā Circene kandidējusi ārkārtas 11.Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības “Vienotība” saraksta, taču netika ievēlēta.

2011.gada 25.oktobrī viņa tika apstiprināta veselības ministres amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt Sausuma varētu būt nākošā kandidāte uz VM ministra krēslu. Droši vien pret šo kandidatūru Lembergs neiebilstu.

    • Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

      Veselības ministres Dr. I. Circenes prombūtnes laikā, diemžēl, premjere uzņemoties Veselības ministres pienākumus neko redzamu nav darījusi, bet visu atlikusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+