Foto – LETA

Circene: Medicīnas pakalpojumu eksports sekmēs investīciju pieplūdumu nozarē 0

Ar veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) un Latvijas Medicīnas eksporta asociāciju (LMEA) šodien parakstīto savstarpējās sadarbības memorandu plānots veicināt medicīnas pakalpojumu eksportu, lai sekmētu ārvalstu investīciju pieplūdumu nozarē, biznesa portālam “Nozare.lv” uzsvēra ministre.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Ministre gan nevarēja vēl norādīt, cik lielas investīcijas un cik ilgā laikā varētu tikt piesaistītas, jo sadarbības partneru nākamais solis ir informācijas sagatavošana par jau paveikto medicīnas pakalpojumu eksportā, apkopojot datus, piemēram, par apkalpoto ārvalstu pacientu skaitu Latvijā, lai izveidotu prezentējošu materiālu par Latvijas līdzšinējo ieguldījumu un sasniegumiem šīs jomas attīstībā – gan medicīnas pakalpojumu eksportā, gan medicīnas izglītības eksportā.

“Tas būtu ļoti labs materiāls un piedāvājums, ko varētu prezentēt, piemēram, ārvalstu vēstniekiem Latvijā,” atzīmēja Circene, piebilstot, ka medicīnas pakalpojumu eksports varētu būt arī veids, kā atpelnīt ieguldītās investīcijas, kas veiktas, piemēram, dārgas aparatūras iegādei lielo slimnīcu vajadzībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijā fiziski nav tik daudz cilvēku, ko apkalpot, lai dārga aparatūra vispār atpelnītos. Turklāt aptuveni piecu līdz desmit gadu laikā aparatūra un tehnoloģijas ne tikai var nolietoties, bet arī pat morāli novecot. Tāpēc, lai ieguldītās investīcijas varētu atpelnīt, valstij, sadarbojoties ar privāto sektoru, jāveicina medicīnisko pakalpojumu eksports,” skaidroja ministre.

Savukārt, runājot par valsts un privātās partnerības sadarbības veicināšanu, Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš norādīja, ka sadarbībā plānots piesaistīt arī lielās slimnīcas. Tāpat plānots sadarboties ar Tūrisma valsts attīstības aģentūru, Ekonomikas ministriju un Satiksmes ministriju.

Galvenie LMEA darbības virzieni būs šādi: eksportspējīgās medicīnas pakalpojumu sniedzēju apvienošana, kopēja medicīnas eksporta piedāvājuma veidošana un virzīšana, veidojot uz eksportu orientētus, vienotus, atzītus un saprotamus medicīnas standartus. Tāpat uzmanība tiks vērsta uz valsts un privātās medicīnas dialoga veidošanu, publicitātes veidošanu Latvijas medicīnas eksporta atbalstam, kā arī investīciju sekmēšana medicīnas nozarē.

Slūtiņš atzīmēja, ka eksportspējīgākās medicīnas jomas Latvijā ir diagnostika, onkoloģija, vēža viroterapija, bariatrija, kardioloģija, traumatoloģija, ortopēdija, endoprotezēšana, plastiskā ķirurģija, mikroķirurģija, acu ķirurģija un protezēšana, neauglības ārstēšana, fleboloģija, sejas un žokļu ķirurģija, imunoloģija, rehabilitācija un zobārstniecība.

LMEA prezidents arī informēja, ka jau patlaban par Latvijas medicīnas pakalpojumu eksportu interesi ir izrādījuši arābu valstu mediju pārstāvji.

Kā ziņots, sadarbības memorands paredz veicināt Latvijas medicīnas eksportspējīgo nozaru attīstību, tostarp paredzēts sadarboties, lai starptautiskos forumos, izstādēs, konferencēs un citos pasākumos efektīgāk popularizētu visu Latvijas medicīnas eksportspējīgo nozaru pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus.

Reklāma
Reklāma

Tāpat memorands nosaka turpmāku sadarbību medicīnas eksporta pakalpojumu sniedzēju kvalitātes standartu pilnveidošanā darbam ar ārvalstu pacientiem. Vienošanās arī paredz pozicionēt medicīnas eksportu kā progresīvu nozari ārvalstu tiešo investīciju piesaistē, sekmēt un līdzdarboties dažādu sabiedrisko un investīciju fondu līdzekļu piesaistē, kā arī sadarboties ārvalstu medicīnas eksporta pakalpojumu prakses izpētē un pieredzes apmaiņā ar mērķi pārņemt labāko praksi medicīnas eksporta jomā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.