×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Circene: mērķis ir sasniegt Igaunijas ārstu algu līmeni

Foto-LETAFoto-LETA

Mērķis ir sasniegt Igaunijas ārstu algu līmeni, kas ir trīsreiz augstāks nekā šobrīd Latvijā, stāstīja veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) un arī norādīja uz nevienlīdzību Latvijā – sociālajā sfērā strādājošam mediķim alga ir lielāka nekā ārstniecības iestādē.

“Mēs nevaram noliegt, ka tas, ka šobrīd ārsta pamatalga “uz papīra” 524 lati, ir vienkārši ciniski, ņemot vērā, ka vismaz 12 gadi ir jāmācās, lai kļūtu par ārstu. Tātad tikai 30-32 gadu vecumā ārsts var sākt strādāt kā speciālists un tad saņem nedaudz virs 300 latiem “uz rokas,”” skaidroja veselības ministre.

Veselības ministrija (VM), kas drīzumā vērsīsies valdībā ar informatīvo ziņojumu par šogad nepieciešamu papildu finansējumu nozarei, Igaunijas līmeņa algu sasniegšanu jau šogad nav minējusi. Ziņojums vēsta, ka VM vēlas no 2013.gada otrā pusgada par 17 % palielināt mediķu atalgojumu pret šobrīd valdības notiekumos noteikto.

Tas nozīmē palielināt ārstu algas no 524 līdz 613 latiem, māsu algas no 314 līdz 367, savukārt māsu palīgu algas no 210 līdz 246 latiem. Nepieciešamais papildu finansējums tieši atalgojuma celšanai šāgada otrajā pusē būtu 10,4 miljoni latu.

“Salīdzinot ar Igauniju, Latvijā ārsta alga ir trīs reizes mazāka (..) mūsu mērķis ir Igaunijas līmenis. Esam izrēķinājuši, ka ārstam, ieguldot līdz 30 gadu vecumam tikai izglītībā, algai ir jābūt tā kā Igaunijā – šiem aptuveni 1400 latiem,” intervijā sacīja veselības ministre Circene.

Circene arī norādīja, ka pērn VM jau piekāpusies jautājumā par darba algu celšanu, un viņa atgādināja, ka algas ir paceltas policistiem, ugunsdzēsējiem, skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem.

“Tagad sociālajā sfērā strādājošam ārstam alga ir 634 lati uz papīra, bet slimnīcā strādājošam – 524 lati, par to pašu darbu, par to pašu specialitāti,” intervijā stāstīja ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+