×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Circene negrasās atkāpties no veselības ministres amata (5)

circene32

Tā kā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām palikuši vien trīs mēneši, nav pamata runām par nepieciešamību atkāpties un jauna veselības ministra meklēšanai. Tā paziņojumā medijiem norāda veselības ministre Ingrīda Circene (V).

“Uzskatu par noderīgu, ka manas prombūtnes laikā veselības ministres pienākumus pildīt ir uzņēmusies ministru prezidente Laimdota Straujuma. Tas ļāvis nozarē jau ilglaicīgi sasāpējušus jautājumus, tai skaitā par akūti nepietiekamo finansējumu, pārrunāt augstākajā politiskajā līmenī, nodrošinot tiešu saikni ar ministru prezidenti un veicinot papildus izpratni par to. Mērķis ar nozari mums ir kopīgs – kvalitatīva veselības aprūpe ar vismaz Eiropas līmenim atbilstošu finansējumu. Laiks rāda, ka ne vienmēr esmu spējusi pārliecināt visus politiķus, ka veselība ir arī valstiska vērtība,” atzīmē ministre.

Pēc viņas sacītā, problēmas un sarežģījumi, ar ko ikdienā saskaras veselības aprūpes nozare, nav jauni. Par nepietiekamiem tarifiem slimnīcām, nepieciešamību mazināt pacientu līdzmaksājumus un palielināt finansējumu medikamentu kompensācijai, valdība informēta vairākkārt, tai skaitā sagatavojot un iesniedzot Veselības ministrijas (VM) pieprasījumus pēc papildus finansējuma.

“Visa mana līdzšinējā darbība veselības ministres amatā bijusi vērsta sabiedrības interesēs, ikviena stratēģija un dokuments izstrādāti atbilstoši „Deklarācijai par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību” un Valdības rīcības plānam,” klāsta ministre.

Viņa paziņojuma noslēgumā atzīmē, ka ir svarīgi, lai jau pieņemtajiem lēmumiem un uzsāktajiem virzieniem tiktu nodrošināta pēctecība, nodrošinot gan sekmīgu VM darbu, gan nozares stabilu un ilgtspējīgu attīstību.

Jau ziņots, ka Straujuma ir uzņēmusies veselības ministres pienākumu pildīšanu laikā, kamēr Circene atgūstas pēc operācijas un nevar pildīt savus pienākumus. Tikmēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome otrdien nolēma izteikt neuzticību veselības ministrei. Šādu lēmumu arodbiedrība pieņēma, jo piekrīt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izteiktajām bažām par to, ka valdības īstenotā veselības aprūpes “nīcināšana” rada valsts apdraudējumu.

Ministru prezidente otrdien paziņoja, ka neprasīs Circenes demisiju – tas būtu neētiski, jo viņa ir ilgstoši un nopietni slima. Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti paziņoja, ka jau tuvākajā laikā ir gaidāma situācijas maiņa veselības nozares vadībā.

Pēc Bērziņa domām, nav normāla situācija, ka premjerministrei ir jāuzņemas arī veselības ministres pienākumi un daļēji arī tieslietu ministres pienākumi. Šis jautājums trešdien pārrunāts, arī abām amatpersonām tiekoties. Lai šo situāciju risinātu, esot gaidāmi konkrēti risinājumi. “Veselības nozare ir tā, kurā ir jābūt konkrētiem risinājumiem,” pēc tikšanās noteica Bērziņš. Viņš gan konkrētus risinājumus atteicās nosaukt, tomēr piebilda, ka ir varianti, kas jau tuvākajā laikā tiks realizēti.

Ja Circenes veselības stāvoklis neuzlabosies un viņa vēl ilgāku laiku nevarēs atgriezties darbā, partija “Vienotība” varētu sākt vērtēt iespējas virzīt jaunu ministru. Pagaidām gan par ministra nomaiņu “Vienotība” neesot lēmusi, aģentūra LETA noskaidroja partijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ginekologs kā veselības ministrs…?!!!! Tas ir bīstami! Jo… Ginekologi vairāk vai mazāk ir pieraduši pie dzīvības iznīcināšanas… Cilvēka embriju nogalina ne tikai aborta laikā. To dara arī ar medikamentiem lēnā nāvē. Hormonālos pretapaugļošanās līdzekļus arī izraksta ginekologi….
  Es nesaprotu tautas un ievēlēto deputātu aklumu. Mākslīgās apaugļošanas finansēšana ir tikai teātris labdarībā, kas izmaksā ļoti dārgi, ja izrēķina vidējo izmaksu.
  Vajag RŪPĒTIES par potenciālo vecāku veselību, NEVIS ŠĶIEST valsts un tās pilsoņu naudu veselības degradācijā un dzīvības sēklas iznīcībā.

 2. Tad ganinš paņēma savu cepuri un velns sāka bērt naudu caurajā cepurē… Tas tiem ,kas saprot …Diemžēl vāji un ļoti vāji kā skolasbērnam skolas zinību apgūšana – tukša muldēšana un bez darbiem kā piemērs arī IM ar bērnu skaitīšanu…

 3. Atbalstu Circenes lēmumu. Tā jau pēc katra neapmierināta ņurdiena mainītos nez cik ministri un valdības. Paskaidrots sabiedrībai, kāpēc galu galā Circenei jāatkāpjas, nav. Kaut kas apmēram, nu tā, ka var saprast un var arī nesaprast. Circene nozari pārzina un tāpēc viņai grūti ko nebūt sablefot. Citādi bija ar Gundarbērziņu – mehanizatoru Veselības ministra amatā. Tad ne pīkstiens neatskanēja ne no Kera, ne no ģimenes ārstu puses. Dīvaini.

  • VM birojam nevajag kautrēties parakstīt savus komentārus! Veiksmi darbā! kaut kāds tur darbs,ja Circene slima 😀

   • Ne ģimenes ārsti, ne mediķu arodbiedrības nav apmierinātas ar darbu, bet te slimošana mēnešiem, lai novilcinātu laiku līdz vēlēšanām. To jau katrs saprot, ka gribas ilgāk noturēties amatā, taču tāpat iznākums būs skarbs un pie siles netiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+