×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Circene negrasās būtiski mainīt obligāto veselības apdrošināšanas likumprojektu (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) neredz pamata būtiski mainīt obligātās veselības apdrošināšanas likumprojektu, kam veltīti daudz kritiski viedokļi, tostarp no ģimenes ārstiem un tiesībsarga.

“Viss tas, kas mainās, viss nāk grūti. Arī bērni dzimst grūti. Likumi, kuri tiek veidoti no jauna, vienmēr notiek ar diskusijām. Kā Saeima lems, tā būs,” kritiku pirmdien komentēja veselības ministre.

Pamata referendumam par šo jautājumu ministre neredz.

“Varu vienīgi ieteikt izlasīt likumu, tajā ir ir teikts, ka veselības aprūpei nepieciešams stabils ilgtermiņa pieaugums, vai jūs esat pret? Katrs iedzīvotājs, kas ir 19 atbrīvotajās grupās, viņš vienkārši izlemj, kurā grupā viņš iekļaujas,” sacīja Circene.

Jau ziņots, ka likumprojektu izskata Saeima un drīzumā gaidāms otrais lasījums.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija aicina deputātus nevirzīt likumprojektu tālāk.

Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka ar jauno kārtību pieeja valsts finansētiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tai skaitā, primārai veselības aprūpei, tiks liegta ievērojamam skaitam Latvijas iedzīvotāju.

Likumprojekts paredz valsts apmaksātos plānveida medicīnas pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu samaksu. Neatliekamā palīdzība pienāksies visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi no nodokļu samaksas. Noteiktas arī virkne iedzīvotāju grupa, kuru veselības aprūpi apmaksās valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vispareizāk laikam veselības aprūpes reformu būtu sākt ar Labklājības un Veselības ministriju apvienošanu-kā daudzās citās ES valstīs,piemēram,Igaunijā!

 2. Dalīsim slimniekus Latvijā kastās,tāpat kā trūcīgos?

 3. Vispirms jau nav atbildēts uz jautājumu: kāpēc Circenei nepatīk nevienas valsts obligātā veselības apdrošināšana? Pat ne no tādām,kas darbojas jau kopš 19.gadsimta beigām un ir tikušas neskaitāmas reizes uzlabotas? Kāpēc jāizgudro velosipēds?

 4. Vēlēšanas arvien tuvāk Atbildēt

  Nāksies nomainīt pašu Circeni!

 5. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Viss jāvirza uz priekšu, citādi nekas nenotiks, ka šos pēdējos divdesmit gadus. Un ja kādam vai kādiem ir kādi labāki risinājumi tos lūdzu darāt mums zināmus jau tagad. Un tad jāprasa – kur jūs bijāt visu šo laiku ?

 6. Virza tik uz priekšu! Tāpat kā eiro un elektrības un gāzes brīvos tirgus!! Līdz Saeimas vēlēšanām jāpaspēj!

 7. Pareizāk-viņai to neļauj partija un valdības komiteja!

 8. ieskatījusies kādā aizjūras veselības sistēmas reformatorā, par kuru nu jau viņa valsts iedzīvotāji anekdotes stāsta! To kungu gan varbūt vēl var attaisnot tas, ka, atšķirībā no mūsu dižās reformatores, viņam nav ārsta izglītības. Pie šādas “dakterīšas” es nu laikam ne sitama neietu!

 9. ir zaudējusi pēdējās ārstu ētikas un Hipokrāta zvēresta būtības izpratnes atliekas!

 10. Circenes stūrgalvība prasīs Vienotībai daudz balsu! Viņas veselības “reforma”, kas, kā to saka arī finanšu ministrs Vilks, valstij praktiski neko nedos, paredz “aiz borta” atstāt ap 140 000 trūcīgo Latvijas iedzīvotāju (piemēram, ģimenes locekļus laukos, kas nestrādā, jo nav darba, bet kur visa ģimene pārtiek no viena pelnītāja, un varbūt papildus vēl izaudzē sev dārziņā kaut ko pārtikai). Kā Circenei, kas iedzīvojusies lielā un dārgā mājā, nav kauna iedzīt šos cilvēkus vēl tālāk izmisumā!

  • Likums ir ciniskuma kalngals un tautai nepieņemams. Ja Tiesībsargs neapturēs, tad uz tautas nobalsošanu, lai izput visa Vienotība!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+