×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Circene: par aktīvu dzīvesveidu jāsāk runāt jau bērnudārzā un skolā

circene23

Lai uzlabotu Latvijas iedzīvotāju veselību un saglabātu to arī sirmā vecumā, par aktīvu dzīvesveidu jāsāk runāt jau bērnudārzā, piektdien Saeimā notiekošajā konferencē “Aktīvs un vesels mūža garumā” sacīja veselības ministre Ingrīda Circene.

“Lai veselīgi novecotu, ir svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu visu mūžu. Ja mēs runājam tikai par sabiedrības daļu, liekot kontekstu uz aktīvu novecošanu, tas ir daudz par vēlu. Tas ir jāsāk bērnudārzā un skolā, mums ir vajadzīga veselības mācība, kur mēs mācām, kā dzīvot, kā veidot savu dzīvi, kā ēst, un to, ka mums katru dienu ir jābūt aktīviem – jāiet ar kājām, nevis jābrauc ar transportu, jākāpj pa trepēm, nevis jābrauc ar liftu. Katra šī mazā kustība, saliekot kopā, dod spēju saglabāt veselību,” pastāstīja ministre.

Circene atgādināja, ka iedzīvotāju vidējais vecums Latvijā pērn bija 40 gadu, un tas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropā. Vienīgi Vācija ir priekšā ar 44 gadiem, bet gan Igaunijā, gan Lietuvā iedzīvotāju vidējais vecums ir nedaudz zemāks – attiecīgi 39,5 un 39,2 gadi. 20% Latvijas iedzīvotāju ir pēc darbspējas vecuma.

“Mums ir jādomā un kopīgi jādara viss iespējamais, lai šo demogrāfisko situāciju uzlabotu,” uzsvēra Circene.

Jau vēstīts, ka Saeimā piektdien notiek konference “Vesels un aktīvs Latvijā mūža garumā: esošā situācija un nākotnes izaicinājumi”, ko rīko Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālais birojs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+