×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Circene un ģimenes ārsti nespēj vienoties; mediķi gatavi protesta akcijām

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien ģimenes ārstu asociāciju vadītāji tikās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni (V), tomēr arī divpusējās sarunās vienošanos nepanāca – ģimenes ārsti jau gatavojas protesta akcijām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) vadītājs Pauls Princis, nekāds kompromiss šodienas sarunās panākts netika. “Arī šodien mēs netikām sadzirdēti,” sacīja Princis.

LĢĀA vadītājs piebilda, ka šodien ir uzaicināts piedalīties Ministru kabineta komitejas sēdē un rīt Ministru kabineta sēdē, kur viņam tikšot dota iespēja izteikties, tomēr, ja šajās sēdēs ģimenes ārsti netikšot respektēti, LĢĀA sola rīkot akcijas. “Mēs vēl ceram, ka tomēr izdosies šodien un rīt panākt kaut kādus izlīdzinājumus. Ja mūsu lūgums netiks respektēts, tad, iespējams, būs jārīko kādas akcijas. Mēs šobrīd uz to jau gatavojamies, bet reizē arī ceram, ka tomēr izdosies panākt kādu vienošanos,” uzsvēra Princis.

LETA jau ziņoja, ka LĢĀA 5.decembrī izsūtīja vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), tiesībsargam Jurim Jansonam un veselības ministrei, kurā prasa veselības ministres demisiju un lūdz VM ņemt vērā iesniegtos iebildumus plānotajiem Ministru kabineta noteikumu grozījumiem, kas regulē arī ģimenes ārstu darbu.

Ģimenes ārstu galvenais iebildums saistībā ar izmaiņām ģimenes ārstu darba organizācijā ir “kvalitātes naudas” sasaistīšana ar ģimenes ārstu pamatmaksājumu jeb kapitācijas naudu. “Mēs neiebilstam pret kvalitāti, bet pret principu, kā tā tiek īstenota,” iepriekš sacījis LĢĀA prezidents. Arī LLĢĀA prezidente Līga Kozlovska iepriekš teikusi, “ģimenes ārsti nekad nav pret kvalitātes kritērijiem”.

Circene un ģimenes ārstu asociāciju vadītāji ar plānotajām izmaiņām pagājušajā nedēļā iepazīstināja arī Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātus, tomēr arī deputātu klātbūtnē vienošanos nepanāca.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+