×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Circene: var pienākt brīdis, ka veselības nozarē nebūs strādājošo

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) atzīst, ka veselības aprūpē var pienākt brīdis, kad nav, kas strādā veselības nozarē.

Ministre pirmdien tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdi, lai izskaidrotu plānu, kas paredz nodokļu samaksu sasaistīt ar valsts apmaksāto veselības aprūpi, ko ministre uzskata par iespēju, kā palielināt valsts finansējuma apmēru šai nozarei.

Pašlaik algas veselības sektorā ir zemas. Ministre teica, ka māsiņai uz rokas ir 220 latu.

“Var pienākt brīdis, ka, ieguldot naudu, nav kas strādā. Tā ir realitāte. Mēs skatāmies uz lietām reāli, kā to varam izdarīt,” plānu aizstāvēja ministre.

Valdība koncepciju izskatīs otrdien. Iepriekš pret to vairākus iebildumus izvirzīja Finanšu ministrija un tā valdības atbalstu neguva.

Circene uz jautājumu, kāpēc partijas biedri bremzē ieceres, jo viņa un finanšu ministrs abi ir no “Vienotības”, atbildēja, ka premjera atbalsts koncepcijai ir, bet reformas vienmēr izraisot pretestību.

“Premjera atbalsts koncepcijai ir, mēs ejam lēni, bet stabili uz priekšu. Viss jaunais vienmēr izraisa diskusijas un pretestību, bet atbalsts no sabiedrības ir labs,” atzina Circene.

Viņasprāt, rezultāts būs stabilāks, ja nebūs sasteigts. “Ja rīt tiek apstiprināta koncepcija, vēl ir garš ceļš, lai uzrakstītu likumprojektu,” norādīja ministre.

Koncepcija paredz, ka neatkarīgi no nodokļu maksāšanas visiem iedzīvotājiem tiks nodrošināta neatliekamā palīdzība.

Plānots, ka valsts apdrošinās vairākas iedzīvotāju grupas, kas saņems valsts apmaksātu veselības aprūpi tādā pašā apmērā kā nodokļa maksātāji, piemēram, bērni, pensionāri, I, II, III grupas invalīdi, studenti, personas, kuras saņem vecāku, bērnu kopšanas vai ģimenes valsts pabalstus, un vēl vairākas iedzīvotāju grupas.

Ja iedzīvotājs nemaksā nodokļus, par plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem viņam būs jāmaksā vai nu pilna maksa, var arī jāveic ikgadējas iemaksas – aptuveni 240 latu, paredz VM koncepcija.

Plānveida aprūpē iekļauti vairāki medicīnas pakalpojumi – vizītes pie ģimenes ārsta, ārstiem speciālistiem, izmeklējumi, plānveida operācijas un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+