×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Circene vingro!

circene_leta

Ir ne mazums cilvēku, kuri uzskata, ka rīta vingrošanu izgudrojis vācu ārsts dr. Mengele un ka fiziska aktivitāte tūlīt pēc pamošanās ir tā klusā slepkava, kas izsūc no jums pēdējās dzīvības lāses. Šie miegapūžņi un pampēji paliks piekalti pie pēļa, kamēr neizdzirdēs: lūdzu, pie brokastgalda.

 

Pretējos uzskatos, uzraugot nācijas veselību, ir ministre Circene, kas dzīrusies atdzemdināt rīta rosmes tradīcijas un tautu atkal pieradināt pie vingrošanas. Kā vecmāte akušiere no aizmirstības klēpja viņa raus vaļā možās pārraides – “Labrīt, biedri! Sākam – viens, divi, augšā, lejā, pastum, pastum, pietupies”. Dabūt pilsoņus žākļstājā no mazkustības un dīvānguļas pozas nemaksā baltu naudu valsts kasei, priecājas Circene, un vingrotājam tik vien kā jānopērk sporta biksītes. Līdzena virsma, tiklab parkets, tiklab klons un nātna grīdsedziņa sameklējama katrā mājā. Rīta rosmi var izpildīt rakstā vienatnē televizora priekšā, var veikt ar lenti un vālītēm, arī ģimenē vai darba kolektīvā var veidot piramīdas. Kā pēdējais vingrinājums pulsa paātrināšanai varētu būt arī viegls seksiņš vai krosiņš pa dzīvokli. Nesteidzīgā fizkultūra ir piemērota ļaudīm gan vecākā gadagājumā, gan arī jauneklīgiem. Ieteicams vingrot gan tuklajiem resnīšiem, gan kalseniem caurbirām, kuriem tēvs bijis stiklinieks. Arī Circenes kundze ir sportiska dāma. Hop! – viņa vieglītēm pārmetīs kūleni, izklups špagatā un šķērītē pārlidos pāri ministres rakstāmgaldam.

 

Manā kabinetā ir zviedru siena – reiz tā iepiņķerējos redelēs, ka bijām spiestas saukt vīriešus, lai izkabinātu mani ārā no labirinta, Circene palepojas.

 

Ko gūst cilvēks ģimnasts? Pēc regulārām fiziskām nodarbībām viņš aizmirst iemīto ceļu uz tuvīno aptieku. Kad domājāt, ka dūšas uztaisīšanai noder tikai drapes, tā jau nebija farmaceita pincete, bet riktīgas knaibles, ar ko šis “draporgs” sagrāba jūsu naudasmaku, tukšodams to par alojes uzlējuma, kliņģerīšu tinktūras un glikozes tablešu piegādi mājas zāļu skapītim. To tagad turēsiet aizvērtu aiz atslēgas. Iesoļojot vingrošanas ērā, atkritīs liekā svara problēma un mūžīgā dilemma, vai atļauties vakariņās garšīgo kotletīti vai apmierināties ar nesātīgu vārītu zivi. Cilvēkiem, kuri vēlas uzturēt kondīciju un figūru ar dārgu griķu biezputru, dārgiem agrajiem dārzeņiem, redīsu ripiņām un salātiem, nebūs jāraizējas, ka alga notriekta veselīgas ēšanas principiem. Rīta rosme ir pa lēto! Tā darīs zilus brīnumus ar tautas veselību, ir tikai jāatrod īstais TV vingrošanas raidījuma instruktors – brālis Rēdlihs, zirnekļcilvēks, Ineta Radēviča vai cita meitene, kuru jūs labprāt aplūkotu arī kalendārā. Tad drīz pārstās čīkstēt izļodzītie kauli un iztaisnosies ķermenis, kurš bija pussabrukšanas stadijā. Jūsu veselajā miesā iemājos vesels gars un svētku reizē – mierīgi vesels polšs. Ar jauno muskulatūru un trenēto dzelzs korpusu kā nesagraujamu kolosu nekas neatgādinās to smago centneru vārdzināto miesas būdu, kas dzīvos vairs tikai vecajā fotoalbumā. Tur teciņiem nāks latvju himnas meičas kā no pienotavas un dēli – kā puiši no atlētikas zāles. Circene saka: pēc tam ar manu pātadziņu atdzims natūristu kults!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+