×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Cirka burvība uz ledus

ReklāmfotoReklāmfoto

2. novembrī hallē “Arēna Rīga” būs skatāma krāšņa ceļojošās cirka trupas “Maskavas Ņikuļina cirks uz ledus” izrāde visu vecumu skatītājiem. Jurija Ņikuļina vārdā nosauktais cirks uz ledus ir jaunu, talantīgu profesionāļu trupa, kas uz Rīgu ved Krievijas cirka labākajās tradīcijās balstītu izrādi.


 

Maskavas cirks izrādes sniedzis visā pasaulē, viesojies ASV, Itālijā, Vācijā, Izraēlā, Kanādā, Nīderlandē, Ķīnā, Japānā. Tas atzīts par vienu no vizuāli krāšņākajām šāda veida izklaidēm. Uz Rīgu slavenā krievu komiķa Jurija Ņikuļina vārdā nosauktais ledus cirks vedīs jaunu programmu, kas ir dinamisks un krāšņs priekšnesums, kurā krāsainā kaleidoskopā apvienoti akrobātu, žonglieru, ekvilibristu un klaunu priekšnesumi. Lieli un mazi skatītāji varēs sekot galvu reibinošiem trikiem un neticamai izveicībai.

Aculiecinieki teic – vienaldzīga nepaliekot pat visizmeklētākā publika. Ņikuļina ledus cirka trupas sastāvs ir visai raibs – tajā darbojas gan daiļslidošanas sporta meistari, gan cirka skolu absolventi un senu cirka dinastiju pēcteči, tajā uzstājoties pat olimpiskie čempioni.

Izrāde sola emociju, pārsteigumu un sajūsmas mākslu, kam nav nepieciešami vārdi vai tulkojums. Maskavas ledus cirka izrāde jāredz, jādzird un jāsajūt katram pašam.

“Maskavas Ņikuļina cirks uz ledus” ir slavenā Maskavas Ņikuļina cirka atzars. Slavenajā cirkā savulaik kā klauns darbojās leģendārais krievu kino aktieris, komiķis Jurijs Ņikuļins (“Briljanta roka” u. c.). Ņikuļina cirks ir viens no Krievijas vecākajiem stacionārajiem cirkiem, dibināts 1880. gadā. Šobrīd to vada Maksims Ņikuļins, Jurija Ņikuļina dēls. Arī “Cirks uz ledus” jau sasniedzis gandrīz pusgadsimta vēsturi. Pērn cirks izpelnījās Maskavas cirka augstāko apbalvojumu – “Zelta ziloni”, mākslinieku priekšnesums novērtēts arī starptautiskā arēnā – tā īpašumā ir gan Montekarlo cirka festivāla “Bronzas lauva”, gan pazīstamā festivāla skatītāju simpātiju balva.

Cirks ir ledus cirka žanra pionieris un joprojām ir tā flagmanis visā pasaulē. Mākslinieki nereti neuzstājas uz “aukstā” ledus, bet gan īpaša materiāla, kas atgādina ledus segumu, tādēļ izrāžu laikā nav dzirdama tik pazīstamā ledus čirkstoņa un, galvenais, nav jūtams ledus izstarotais vēsums.

Arī vizuāli cirka izrādes ir visai krāšņas – vienai izrādei tiek izmantoti apmēram 300 skatuves kostīmu. Rīgā cirks ieradīsies Eiropas turnejas ietvaros, līdzi vedot gandrīz divu stundu garu, aizraujošu izrādi “Sniega karaliene” divās daļās – tā veidota pēc pazīstamās Hansa Kristiāna Andersena pasakas motīviem.

 

VARBŪT NODER

Vieta – “Arēna Rīga”.

Laiks – 19.30 – 22.30. Ieeja no 18.30.

Vairāk informācijas: www.makroconcert.com, tālrunis: +371 67325577.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, http://www.bilesuserviss.lv www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 10, 12, 15, 20.

Bezmaksas ieeja bērniem līdz 5 gadu vecumam.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+