×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

VIDEO: Cirks Saeimas komisijā: “Saskaņas” priekšlikums negaidīti gūst atbalstu (14)

Degunlācis uzstājas pasākumā, kurā savulaik Rīgas Cirks iepazīstināja ar jaunāko izrādi. Foto - LETADegunlācis uzstājas pasākumā, kurā savulaik Rīgas Cirks iepazīstināja ar jaunāko izrādi. Foto - LETA

Papildināta ar video.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vairākums šodien atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) priekšlikumu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, paredzot, ka cirkā tiktu aizliegts izmantot brīvībā sagūstītus savvaļas sugu dzīvniekus, bet atļauts izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus.

Cirka “Tropicana” rīkotāja, SIA “Silver Show Management” pārstāvji Saeimas komisijas deputātus rosināja atbalstīt Stepaņenko priekšlikumu, ņemot vērā to, ka Latvijas teritorijā šobrīd neuzstājas neviens savvaļas dzīvnieks, kuš būtu sagūstīts brīvā dabā un viesizrādēs ievestiem cirka dzīvniekiem vienmēr dokumentos ir norādīta dzimšanas izcelsme.

Kompānijas pārstāvji arī norādīja, ka visu cirka dzīvnieku labturībai ir nepieciešams detalizēti izstrādāt atbilstošus noteikumus, kas normatīvi nostiprinās labu praksi attieksmē pret dzīvniekiem kultūras un mākslas jomā. Uzņēmumā norādīja, ka dzīvnieki ir cirka mākslas neatņemama sastāvdaļa.

Tajā pašā laikā Zemkopības ministrijas vadītās darba grupas pārstāvji komisijas deputātus informēja, ka pēc Velsas valdības pētījuma pagājušajā gadā izdotā zinātniskā pētījumā, kurā ir atsauces uz 952 zinātniskās literatūras avotiem un aptaujāti jomas eksperti, savvaļā un nebrīvē dzimušu savvaļas sugu dzīvnieku labturību cirka apstākļos nav iespējams nodrošināt.
Darba grupas pārstāvji norādīja, ka saskaņā ar ekspertu atzinumiem nebrīvē izaudzēti dzīvnieki nav fundamentāli atšķirīgi no brīvībā dzīvojošiem dzīvniekiem. Savukārt cirku iespējas uzlabot dzīvnieku turēšanas apstākļus ir ļoti ierobežotas un cirki nespēj nodrošināt pat dzīvnieku pamatvajadzības. Līdz ar to nav zinātniska pamata uzskatīt, ka nebrīvē dzimuši savvaļas sugu dzīvnieki ir piemēroti cirkam.

“Ja šis [Stepaņenko] priekšlikums tiks pieņemts, tas, būtībā, grozīs likumu par 180 grādiem un atcels šos grozījumus pēc būtības, tāpēc aicinu noraidīt šo priekšlikumu,” teica ZM darba grupas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Saeimai steidzīgi jādibina komisija, kas pēta un izstrādā peļu un žurku labturēšanas noteikumus. Ir novērots, ka atsevišķās mājās un lauku saimniecībās iedzīvotāji bendē šos mīlīgos dzīvnieciņus ar indēm un slazdiem. Žurku un peļu pārlieku vairošanos varētu regulēt tās izķerot, sterilizējot un pēc sterilizācijas izlaižot brīvā dabā. Šī svarīgā pasākuma izpildei valsts budžetā ir jāatvēl iesākumā vismaz kādi 5 miljoni, jo žurku un peļu Latvijā ir visai daudz.

 2. no malas skatoties Atbildēt

  Kas tas par cirku bez dzīvniekiem.

  • Nu nesaki viss! Klauni, akrobāti, iluzionisti, kopš bērnības un skolas gadiem atceros Rīgas cirka apmeklējumus un nebūt tie dzīvnieki nebija galvenie, pie tam, tad vienmēr bija smaka, lai neteiktu smirdoņa. Bet, katram mums sava gaume un patikšana . . . .

 3. Nu bet protams, ka gan savādāk, cirkus un zvēriņi, kas var būt svarīgāks Latvijai, latviešu tautai un iedzīvotājiem!? Tā turpiniet, dāmas un kungi, turpiniet!
  Cirks un mērkaķi!

 4. Nu tā Jūlijas Stepaņenko gan prot panākt savu, ne pirmā reize….

 5. Cilvēku domāšanas stulbumam nav robežu. Cirka dzīvnieki sen vairs nav piemēroti savvaļas dzīvei. Un ar to jāsāk! Un savukārt savvaļas dzīvnieki cirkam neder, jo tos nav iespējams izdresēt tā, lai tie klausītu savus dresētājus. Tas ir tieši tāpat, kā vilks nekad nekļūs par suni, lai arī cik labi pret viņu saimnieks izturēsies.
  Tā ka lēmumi jāpieņem ievērojot saprāta balsi – un Stepaņenko šoreiz ir absolūta taisnība. Cirkus dzīvneiki lai strādā un dzīvo cirkos, savvaļas, dabā. Tikai žēl, ka šobrīd dzīvnieki, nevis Latvijas iedzīvotāji, Saeimas spriedēju prātos ir pirmajā vietā.

 6. Nez vai pārskatāmā nākotnē viedo simtam būs brīvs brītiņš, lai parunātu par pašu tautas labturību?

 7. Vai vajag simts Saimas galvas-Cirka taisisanai.Bet ,ir daudz citu-Ministri,konsultanti,amatpersonas un t.t. Tie lopi nemaz nav vajadzigi,kas dzivo savvala.Ari Zdanoka un kompanij-Tas-Jau ir cirks.

 8. Viss pareizi. Cirka dzīvnieki , ne cilvēki mums pirmajā vietā. Kaut gan Latvijā ierodas tikai ceļojošo cirku trupas no citām valstīm ar saviem dzīvniekiem. Gan RD, gan Saeimā NA atbalsta Saskaņu.

 9. Tikai Latvijā valda stulbuma kanlngals, ar sc priekšgalā,ja citās valstīs pieņem normālus likumus, tad pie mums pilnīgu murgu.Un tas ir ne tikai par dzīvniekiem, bet arī cilvēkiem-spīdzina visus.

 10. Idiotismam patiesam nav robezu !Stepanenko ( SC/ Vienota Launuma Imperija &GKR & Bela Russ) :”briviba sagustitus dzivniekus nedrikst mocit cirku,tam jaizmantu nebrive dzimusos”. Labakais variants ir ,lai par 1000 % paaugstinatu cirka pelnu, nabaga dzivnieku vieta izmantot SC vadonus un piekritejus.Programas nagla: kremla cekistu maratonskrejejs & raganveidiga zdanoka.

 11. par mūsu reālo naudu pseido komisijas pēta pseido problēmas .

 12. cik katrs tur naudinu dabon interesanti.preteklju banda

Draugiem Facebook Twitter Google+