×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Cīrule: Uzņēmumiem, kas maksā nodokļus, vajag jaunus atvieglojumus (2)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Foto - LETAValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Foto - LETA

Lai veicinātu godīgu nodokļu nomaksu un atbalstītu uzņēmumus, kas to dara, nepieciešams pārdomāt jaunus atbalsta veidus, ko Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu sniegt šādiem uzņēmumiem, šodien, tiekoties ar zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” klientiem, sacīja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Viņa skaidroja, ka esošā Padziļinātās sadarbības programma tika izveidota pirms pieciem gadiem un toreiz solītie “labumi”, piemēram, PVN atmaksa divās nedēļās, tagad jau ir standarts nevis kāds īpašs bonuss.

“Jādomā, kādus jaunus labumus uzņēmējiem varētu piešķirt nodokļu jomā, kā VID varētu panākt pretim uzņēmumiem, kuri vēlas maksāt nodokļus,” sacīja Cīrule.

Viņa piebilda, ka Padziļinātās sadarbības programma ir domāta lielajiem uzņēmumiem, bet noteikti ir nepieciešama kāda lojalitātes programma arī mazajiem uzņēmumiem.

“Piemēram, jau patlaban VID strādā pie tā, kā varētu palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt to potenciālos sadarbības partnerus, lai pēc tam nebūtu jāsaņem sods par partneru negodprātību. Ir jādomā, kā šo pakalpojumu piedāvāt, lai nepārkāptu likumu, kas aizliedz izpaust informāciju par uzņēmumiem, bet vienlaikus palīdzētu. Domāju, ka tā varētu būt kāda simbolu sistēma pēc luksofora principa Elektroniskās deklarēšanas sistēmā,” sacīja Cīrule.

Atrašanās Finanšu ministrijas (FM) un VID Padziļinātās sadarbības programmā jeb tā dēvētajā baltajā sarakstā nozīmē, ka uzņēmums veic saimniecisko darbību atbilstoši labākai praksei un atbilst VID nodokļu maksāšanas kritērijiem.

Padziļinātās sadarbības programmas mērķis ir veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu.
Padziļinātās sadarbības programma sāka darboties 2012.gada jūlijā, un tā paredz nodokļu maksātāju ciešāku sadarbību ar VID nodokļu saistību izpildē. Patlaban Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļauti 60 uzņēmumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. lai pēc tam nebūtu jāsaņem sods par partneru negodprātību. Atbildēt

    padomājiet par šo frāzi………..

  2. Labs sākums, ja vien Atbildēt

    Ļoti pozitīvi vērtēju Ilzi Cīruli, ja vien viņai būtu kāds profesionāls padomdevējs un mūsdienīgi domājošs vietnieks. Nu vismaz tāds, kurš slepeni nestaigātu un nebrāļotos ar dažu partiju biedriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+