×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

“Cīruļu” lūsīšiem jau pieteikušies ņēmēji

Foto - Māris LielkalnsFoto - Māris Lielkalns

Divi Rīgas zoodārza filiāles “Cīruļi” mazie lūsīši vēl izbauda vecāku un kopēju gādību, taču viņu jaunās mājas varētu būt arī ārzemēs.

 

Lielākā daļa no Latvijā nebrīvē dzimušajiem un savvaļā atrastajiem meža kaķēniem aizceļo uz zooloģiskajiem dārziem vai tiek izmantoti populācijas atjaunošanas projektos Eiropā. Poļi jau pieteikušies uz “Cīruļu” lūsenīti.

Latvijā dzīvo Eirāzijas lūšu pasuga ziemeļu lūsis (Lynx lynx lynx – lat. val.), kas ierakstīts Vašingtonas konvencijas 2. pielikumā kā suga, kuras pastāvēšana var kļūt apdraudēta, ja netiks stingri kontrolēta šo dzīvnieku starptautiskā tirdzniecība. Mūsu lūšu populāciju speciālisti vērtē kā veselīgu, tāpēc daudzas ārvalstis savu lūšu saimi vēlas papildināt vai atjaunot ar Latvijas dzīvnieku palīdzību.

Lielāko ieguldījumu sugas atjaunošanā devis “Cīruļu” lūšu pāris Margo un Marģers. Kopš 2003. gada viņiem piedzimuši 17 mazuļi, kuri aizceļojuši uz Ungāriju, Igauniju, Lietuvu, Dāniju, Poliju, arī tepat – uz Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takām un Rīgas zoodārzu. Marģera veselības stāvoklis pirms kāda laika lika šaubīties par riesta sekmēm, taču lūšuvīrs saņēmās un ģimenē atkal nāca jauns papildinājums, stāsta “Cīruļu” pārvaldnieks Arnis Bergmanis. 2009. gadā viņiem atskrēja pat trīnīši. “Šis ir unikāls pāris no zooloģiskā dārza lūšiem, jo regulāri katru gadu dzimst bērni,” piebilst A. Bergmanis.

Pagājušā gada maijā piedzima divi lūsēni, kuru dzimumu darbinieki noskaidroja tikai nesen, jo nevēlējās uztraukt Margo un Marģeru. Izrādījās – meitene un puika, līdz martam mazuļi vēl dzīvos kopā ar vecākiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+