Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
1. oktobris, 2014
Drukāt

“Citadele” atteikšoties no nerezidentiem

Foto-LETAFoto-LETA

Banka “Citadele” varētu atteikties no nerezidentu depozītiem, dodot priekšroku aizdevumiem mazajiem uzņēmējiem, ziņu aģentūrai “Bloomberg” atklāja “Citadeles” akcionāres – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu biznesa direktors Žans Marks Peteršmits.

Banka “Citadele” “ieiet jaunā fāzē”, viņš norādīja telefonsarunā. “Es nesaskatu nerezidentu biznesu kā stratēģisku darbību. Mēs lūkojamies uz tradicionālas bankas darbību, kas nes labumu mājsaimniecībām un uzņēmumiem,” sacīja Peteršmits.

ERAB arī pauda gatavību veikt papildu kapitāla palielināšanu bankā, ja tāda nepieciešamība radīsies. Pēc bankas pārdošanas uz to vairs neattieksies Latvijas finanšu palīdzības programmas noteiktie ierobežojumi un “Citadele” sāks attīstīties vietējā un reģionālā tirgū, skaidroja Peteršmits.

“Aizvadītie četri gadi bija pacietības pilns, smags darbs, lai pārveidotu banku un to padarītu par uzticamu, cienījamu tirgus spēlētāju, neskatoties uz ierobežojumiem, kas noteikti pēc valsts sniegtās palīdzības,” sacīja Peteršmits.

Latvijas valdība akceptējusi ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka “Ripplewood Holdings” iegādāsies 25% bankas akciju, 50% iegūs patlaban publiski oficiāli nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās ERAB.

Vakar Ministru prezidente Laimdota Straujuma apstiprināja, ka kopējā “Citadeles” pārdošanas cena ir 98,67 miljoni eiro un ka tādējādi 75% “Citadeles” akciju tiks pārdoti aptuveni par 74 miljoniem eiro. Noslēdzot vienošanos ar investoru, Latvijas valsts saņems maksu par banku līdz nākamā gada martam vienā maksājumā.

Pašlaik notiekot sarunas ar investoru par atsevišķiem nosacījumiem, piemēram, par bankas tālākpārdošanas laiku, finansējuma saņemšanas nosacījumiem u. c. Valsts līgumu ar ASV fondu “Ripplewood Holdings” par valsts daļu iegādi plāno parakstīt dažu nedēļu laikā, vakar pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras vadītājs Ansis Spridzāns.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+