Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

“Citadele” atteikšoties no nerezidentiem

Foto-LETAFoto-LETA

Banka “Citadele” varētu atteikties no nerezidentu depozītiem, dodot priekšroku aizdevumiem mazajiem uzņēmējiem, ziņu aģentūrai “Bloomberg” atklāja “Citadeles” akcionāres – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu biznesa direktors Žans Marks Peteršmits.

Banka “Citadele” “ieiet jaunā fāzē”, viņš norādīja telefonsarunā. “Es nesaskatu nerezidentu biznesu kā stratēģisku darbību. Mēs lūkojamies uz tradicionālas bankas darbību, kas nes labumu mājsaimniecībām un uzņēmumiem,” sacīja Peteršmits.

ERAB arī pauda gatavību veikt papildu kapitāla palielināšanu bankā, ja tāda nepieciešamība radīsies. Pēc bankas pārdošanas uz to vairs neattieksies Latvijas finanšu palīdzības programmas noteiktie ierobežojumi un “Citadele” sāks attīstīties vietējā un reģionālā tirgū, skaidroja Peteršmits.

“Aizvadītie četri gadi bija pacietības pilns, smags darbs, lai pārveidotu banku un to padarītu par uzticamu, cienījamu tirgus spēlētāju, neskatoties uz ierobežojumiem, kas noteikti pēc valsts sniegtās palīdzības,” sacīja Peteršmits.

Latvijas valdība akceptējusi ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka “Ripplewood Holdings” iegādāsies 25% bankas akciju, 50% iegūs patlaban publiski oficiāli nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās ERAB.

Vakar Ministru prezidente Laimdota Straujuma apstiprināja, ka kopējā “Citadeles” pārdošanas cena ir 98,67 miljoni eiro un ka tādējādi 75% “Citadeles” akciju tiks pārdoti aptuveni par 74 miljoniem eiro. Noslēdzot vienošanos ar investoru, Latvijas valsts saņems maksu par banku līdz nākamā gada martam vienā maksājumā.

Pašlaik notiekot sarunas ar investoru par atsevišķiem nosacījumiem, piemēram, par bankas tālākpārdošanas laiku, finansējuma saņemšanas nosacījumiem u. c. Valsts līgumu ar ASV fondu “Ripplewood Holdings” par valsts daļu iegādi plāno parakstīt dažu nedēļu laikā, vakar pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras vadītājs Ansis Spridzāns.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+