Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

“Citadele Index”: Latvijā vispozitīvāk noskaņoti ražotāji

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā vispozitīvāk ir no­skaņoti ražotāji, bet Lietuvā – būvnieki, liecina jaunākais “Citadele Index” pētījums.

Latvijā būvniekiem kopš 2014. gada vidus noskaņojums ir pesimistisks. Pēdējā ceturkšņa laikā tas ir nedaudz – par 2,8 procentpunktiem – uzlabojies, tomēr aizvien ir pesimistisks, jo indeksa vērtība ir 48,69 punkti. Savukārt Lietuvā būvnieki ir daudz optimistiskāk noskaņoti, jo indeksa vērtība ir 54,69 punkti. Latvijā optimismu ir atguvuši ražotāji, jo indekss sasniedzis 50,15 punktus. Līdz šim pēdējos ceturkšņos ražotāju noskaņojums – līdzīgi kā citu nozaru uzņēmējiem – turējās pesimisma zonā zem 50 punktiem.

Latvijas ražotāju noskaņojuma indekss pēdējā ceturkšņa laikā ir uzlabojies par 2,5 procentpunktiem.

Bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš norāda, ka pēdējos ceturkšņos būvniecības apjomi ir kritušies gan Lietuvā, gan Latvijā, taču ievērojami optimistiskāks Lietuvas būvnieku noskaņojums, visticamāk, ir skaidrojams ar noturīgāku privātā sektora pieprasījumu un ātrāku jauno ES fondu līdzekļu apguves sākšanu nekā Latvijā. Optimisma zonā virs 50 indeksa punktiem Latvijā ir uzņēmumi ar ārvalstu kapitālu, kuru noskaņojums ceturkšņa laikā uzlabojies par 0,6 procentpunktiem un sasniedzis 53,47 punktus. Straujāk – par 1,4 procentpunktiem – ir uzlabojies vietējā kapitāla uzņēmumu vadītāju noskaņojums, tomēr tas joprojām atrodas pesimisma zonā un ir 49,31 punkts.

“Citadele Index” tiek aprēķināts, apkopojot un izvērtējot 750 dažādu nozaru un lieluma Latvijas un Lietuvas uzņēmumu vadītāju aptaujas rezultātus. Pētījumu veic tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS reizi ceturksnī. Jaunākais pētījums tika veikts 2016. gada martā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+