×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“Citadele” piešķir jaunu stipendiju jauniešiem ar invaliditāti (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 2015./2016. mācību gada banka “Citadele” sadarbībā ar nodibinājumu “Vītolu fonds” uzsāk stipendiju programmu augstākās izglītības iegūšanai jauniešiem ar invaliditāti, informē bankā.

Šobrīd jauniešus ar invaliditāti augstskolu studentu vidū var sastapt reti, tāpēc bankas “Citadele” stipendijas mērķis ir paplašināt augstākās izglītības iegūšanas iespējas jauniešiem ar invaliditāti, katru mācību gadu vairākiem jauniešiem piešķirot stipendiju.

“Pirms pāris gadiem uzsāktā “Tu esi. Tu vari.” atbalsta kustība sportistiem ar invaliditāti atklāja ne vien jaunus talantus, bet arī cilvēkus ar invaliditāti iedvesmoja uzdrošināties. Doties ārpus mājas, sportot, gūt jaunas emocijas, jaunus draugus un pat izcilus sasniegumus sportā, olimpiādē. Mēs ļoti gribētu, lai arī Citadele stipendija iedvesmo un iedrošina jauniešus mācīties un sasniegt savus mērķus. Ar “Citadeles” finansiālo atbalstu centīsimies paplašināt jauniešu ar invaliditāti iespējas iegūt augstāko izglītību,” sacīja bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

“Neskaitāmas reizes apgalvots, ka drošākais veids kā celt atsevišķu cilvēku un reizē visas valsts labklājību ir izglītība. Tādēļ arī izglītība ir vieta, kur labdarības nauda rada vērtīgāko rezultātu. Banka Citadele ir pievienojusi vēl vienu labdarības elementu – palīdzēt jauniešiem ar invaliditāti, jauniešiem, pret kuriem liktenis ir izturējies skaudrāk. Bankas vadībai būs liels gandarījums vēlāk tikties ar tās stipendiātiem un uzzināt par viņu studiju gaitām. Šie jaunieši ir patiesā atlīdzība par labdarībā ieguldīto,” izteicās nodibinājuma “Vītolu fonds” padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols.

Šobrīd vecumā no 17 līdz 25 gadiem 5463 jauniešiem piešķirta 3. grupas invaliditāte, 5694 jauniešiem ir 2. grupas, bet 2112 jauniešiem 1. grupas invaliditāte, liecina Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas statistika uz šī gada 1. janvāri.

“Ja kāds jaunietis ar invaliditāti ir ticis līdz studijām, tas jau ir milzīgs sasniegums, drosme un uzņēmība, jo tas nozīmē, ka viņš jau ir ieguvis vidējo izglītību un gatavojas iet tālāk. Tas nebūt nav viegli izdarāms, jo arī izglītības jomā, gluži kā ikvienā citā dzīves jom ā Latvijā, cilvēkiem ar invaliditāti ir likti šķēršļi. Vasarā saņemam vairākus zvanus no studēt gribētājiem ar jautājumiem – kur iespējams studēt, kāds ir valsts vai pašvaldību atbalsts, vai ir pieejamas kādas stipendijas? Arī šāda informācija cilvēkiem nav viegli pieejama, lai arī tai tādai būtu jābūt. Tieši šo iemeslu dēļ ikviena iniciatīva, kas var palīdzēt jauniešiem ar invaliditāti iegūt izglītību, ir apsveicama un atbalstāma,” uzsvēra Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Bankas “Citadele” stipendijas jaunajam mācību gadam saņems trīs jaunieši. Viktorija Verhovceva no Mārupes zina, ko nozīmē veselības problēmas, tāpēc neatlaidīgi mācījusies, lai varētu piepildīt savu sapni – studēt medicīnu un varētu palīdzēt citiem cilvēkiem. Viktorijai ir labi panākumi bioloģijas olimpiādēs, un savu organizatorisko talantu viņa apliecinājusi skolas pašpārvaldes prezidenta amatā.

Elīna Ģērmane no Rīgas jau studē Latvijas Universitātē modernās valodas un biznesu, apgūstot franču un zviedru valodas. Bankas “Citadele” piešķirtā stipendija Elīnai noderēs, lai varētu kļūt patstāvīga. Elīnas mērķtiecības apliecinājums ir panākumi vācu valodas un latviešu valodas olimpiādēs.

Oskars Niks Mālnieks no Apes izvēlējies studēt ekonomiku un finanses. Oskars ar panākumiem startējis dažādās olimpiādēs gan novada, gan valsts mērogā. Viņš aktīvi darbojas improvizācijas teātrī un korī, spēlē ģitāru. Oskars iepriekš bijis Madonas novada Jauniešu domes finanšu un projektu nodaļas vadītājs, tādējādi aktīvi iesaistoties jauniešu pašiniciatīvas projektos.

Stipendiju saņēmēji 2015./2016. mācību gadam izvēlēti pēc nodibinājumam “Vītolu fonds” iepriekšējā pieteikšanās reizē iesniegtajiem pieteikumiem. Lai turpmāk pieteiktos stipendijas saņemšanai, jaunieši aicināti sekot līdzi informācijai nodibinājuma “Vītolu fonds” mājaslapā www.vitolufonds.lv.

Stipendiju vienam mācību gadam 1850 eiro apmērā, sadalot to maksājumos no septembra līdz jūnijam, izmaksās nodibinājums “Vītolu fonds”. Labas sekmes mācībās ir būtisks nosacījums ne vien lai stipendiju saņemtu, bet arī lai to saglabātu, jo stipendiātam divas reizes gadā jāiesniedz atskaite par sekmīgi nokārtotiem mācību sesiju rezultātiem.

Lai iegūtu stipendiju, kandidātam jāatbilst “Vītolu fonda” izstrādātajiem kritērijiem:
– labi mācību rezultāti (vidējā atzīme 7,5 vai augstāk);
– bārenis, audzina viens no vecākiem vai dzīvo daudzbērnu ģimenē;
– panākumi mācību olimpiādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šādu labdarību varētu veikt arī Valsts Banka ” Citadele ” , ja valdība nebūtu atdevusi šo banku privatizācijai !

Draugiem Facebook Twitter Google+