×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

“Citadele” plāno kotēt akcijas Rīgas un Londonas biržā

Foto-LETAFoto-LETA

Banka “Citadele” plāno veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu fondu biržā “Nasdaq Riga” un Londonas Fondu biržā, aģentūrai BNS pavēstīja bankā.

Piedāvājuma ietvaros tiks izlaistas jaunas akcijas ar mērķi piesaistīt kapitālu līdz pat 115 miljoniem eiro. Iegūtie līdzekļi ļaus “Citadelei” turpināt izaugsmi Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Tāpat tie tiks izmantoti, lai atmaksātu 34,7 miljonu eiro subordinēto noguldījumu Privatizācijas aģentūrai.

“Pēdējo piecu gadu laikā banka “Citadele” ir kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem banku zīmoliem Latvijā. Kopš izveidošanas 2010. gadā esam panākuši ievērojamu finansiālās darbības uzlabojumu. Ar mūsu pašreizējo akcionāru atbalstu šodien sākas jauns un aizraujošs posms ne tikai bankas “Citadele”, bet arī Baltijas kapitāla tirgu attīstībā,” norādīja “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Banka ceturtdien plkst. 11 sasaukusi preses konferenci, lai iepazīstinātu ar saviem nodomiem veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu fondu biržā “Nasdaq Riga” un Londonas Fondu biržā, informējot par piedāvājuma procesu un tā galvenajiem mērķiem.

Preses konferencē piedalīsies Beļavskis, bankas valdes loceklis, finanšu direktors Aldis Paegle un “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Preses konference notiks bankas “Citadele” galvenajā ēkā, Republikas laukumā 2a, Rīgā, 7.stāvā.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. 2015.gada 20.aprīlī Privatizācijas aģentūra pabeidza valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanas darījumu, Latvijas valdības apstiprinātā investora “Ripplewood” meitaskompānijai “RA Citadele Holdings LLC” un 12 starptautisku investoru grupai kļūstot par bankas akcionāru. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) īpašumā saglabā 25% bankas akciju.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2015.gada jūnija beigās bija septītā lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+