Ekonomika
Nauda

“Citadele” skaidro, kāpēc turpinās piedāvāt internetbankas kodu kartes2

Foto: Ieva Makare/LETA

Līdztekus citiem moderniem autentifikācijas rīkiem, banka “Citadele” turpinās klientiem piedāvāt arī internetbankas kodu kartes.

“Citadeles” kodu kartes lietošanas risinājums atbilst tādiem drošības standartiem, lai to izmantotu arī turpmāk, portāls “LA.lv” noskaidroja bankā.

Kā ierasts, kodu karti varēs izmantot kopā ar SMS autentifikāciju. Īsziņā saņemtā informācija satur darījuma detaļas un unikālu kodu.

Izmanojot kodu kartes, klienti var veikt līdz 1000 eiro vienā maksājumā un 2000 eiro dienas laikā, kā arī autorizēties internetbankā, mobilajā lietotnē, portālā latvija.lv un citos interneta portālos.

Papildus kodu kartēm, autorizācijai internetbankā “Citadele” piedāvā arī citus risinājumus. Viens no tiem – “MobileScan” kodu risinājumu viedtālruņu lietotājiem.

Šo pakalpojumu banka iesaka tiem, kas lieto viedtālruņus ikdienā, dod priekšroku ērtai un modernai piekļuvei bankai, vai kuriem ir nepieciešami lielāki maksājumu limiti par 1000 eiro vienā maksājumā vai 2000 eiro dienas laikā.

Trešais bankas piedāvātais autorizācijas risinājums ir kodu kalkulators.

Bankas “Citadele” e-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš skaidro, ka klienti ir dažādi un bankai rūp, lai ikvienam klientam bankas lietošana būtu ērta un cilvēki būtu apmierināti. “Tāpēc nolēmām ļaut klientiem izmantot kodu kartes arī turpmāk.”

Lai arī aizvien vairāk klientu lieto viedtālruņus un autorizējas bankā, izmantojot “MobileScan”, banka novērojusi, ka ne visi klienti ir gatavi mainīt autentifikācijas rīkus un citus ieradumus.

Saistītie raksti
“Ņemot vērā, ka mūsu kodu karšu risinājums ar SMS atbilst visām tehniskajām un drošības prasībām, esam nolēmuši saglabāt šo risinājumi klientiem.”

Klientu ērtībai banka ir attīstījusi arī mobilās lietotnes iespējas.

Izmantojot “MobileScan”, mobilajā lietotnē ātri un ērti iespējams veikt maksājumus un pārvaldīt savas kartes drošības režīmus: mainīt kartes PIN kodu, atļaut pirkumus internetā tikai tajos brīžos, kad tas nepieciešams un atslēgt un ieslēgt iespēju ar karti izņemt skaidru naudu no bankomāta u.c.

LA.lv