Ekonomika
Nauda

“Citadele” un SEB bankas klienti naudu pārskaita zibenīgi0

Foto-LETA

Izmantojot Latvijas Bankas izveidoto maksājumu sistēmu, bankas “Citadele” un SEB bankas klienti var pārskaitīt naudu no vienas bankas konta uz kontu otrā pāris sekundēs arī brīvdienās, svētku dienās un jebkurā diennakts stundā – līdzīgi kā pašlaik notiek maksājums ar bankas norēķinu karti.

Kā zināms, parastajā kārtībā no vienas bankas uz otru naudu var pārskaitīt tikai darba dienās un tikai noteiktās stundās. Bet kopš 2017.gada 28.augusta Latvijas Bankas ieviestā sistēma jeb zibmaksājumu serviss šo banku klientiem šīs neērtības un aizķeršanos ar naudas pārskaitījumiem pilnīgi novērsis. Uz pārskaitījumiem viņiem nav jāgaida un lieki jānervozē.

“Tā kā no 2017.gada šī sistēma ir savienota ar līdzīgām eirozonā, naudas pārskaitījumi dažu sekunžu laikā tagad iespējami starp bankām Latvijā, Vācijā, Īrijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, ” stāsta Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols, “Zibmaksājumu serviss ir pieprasīts un darbojas sekmīgi. Kopš tā ieviešanas aizvadītajos sešos mēnešos jau veikti ap 450 000 maksājumu, kopsummā pārskaitot ap 100 miljonus eiro.

Latvijas Bankas izveidotajam zibmaksājumu servisam plāno pievienoties arī “Swedbank”. Bankas pārstāve Kristīne Jakubovska saka, ka tas notikšot jau šī gada laikā. Tādējādi klientu un maksājumu skaits būs vēl lielāks nekā bijis līdz šim.
Banku klienti šos maksājumus var veikt kā parasti – iesniedzot attiecīgo maksājuma rīkojumu internetbankā, mobilajā bankā, mobilajā aplikācijā, e-maciņā vai izmantojot citus konkrēto banku piedāvājumus.

Latvijas Banka noteikusi viena maksājuma apmēra ierobežojumu – 15 000 eiro. Bet, kā stāsta bankas pārstāvis, katrs maksājumu pakalpojumu sniedzējs drīkstot saviem klientiem noteikt arī citu limitu. SEB bankas komunikācijas projektu vadītāja Jeļena Kontusa saka, ka klientu zibmaksājumiem ir noteikts tāds pats limits – līdz 15 000 eiro apmērā vienam maksājumam.

Bankas “Citadele” ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece vēsta, ka šīs bankas klientiem noteiktais limits ir mazāks – līdz 1000 eiro apmērā vienam maksājumam.

LA.lv