Ekonomika
Bizness

“Citadelei” atļauts iegūt nozīmīgu ietekmi uzņēmumā “Mobilly”0


Banka “Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi kompānijas “Mobilly” kapitālā.
Banka “Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi kompānijas “Mobilly” kapitālā.
Foto: LETA, kolāža: “LA.lv”

13. decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru AS “Citadele banka” kļūst par 12,5 % SIA “Mobilly” kapitāla daļu īpašnieci, tādējādi iegūstot kopīgu izšķirošu ietekmi SIA “Mobilly” kopā ar esošajiem SIA “Mobilly” vairākuma dalībniekiem.

KP nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.

Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Kā portāls “LA.lv” noskaidroja bankā “Citadele”, dalībai “Mobilly” padomē “Citadele” plāno izvirzīt bankas valdes locekli Slavomiru Mizaku.

Jaunus kopīgus pakalpojumus uzņēmumi plāno ieviest jau 2019. gadā. Abu uzņēmumu sadarbība ļaus attīstīt plašāku mobilo maksājumu klāstu un piedāvāt iedzīvotājiem vairāk iespēju norēķināties par pakalpojumiem ar mobilajiem maksājumiem. “Mobilly” un “Citadeli” vieno inovācijas maksājumu jomā.

“Mobilly” ir inovatīvu pakalpojumu sniedzējs mobilo maksājumu jomā transporta un citās nozarēs, savukārt “Citadele” ir ieviesusi nozīmīgas inovācijas banku nozarē Latvijā.

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis uzsver, ka “Citadeles” misija ir modernizēt banku un maksājumu nozari un sniegt klientiem vairāk iespēju – veikt maksājumus ērtāk, ātrāk un atvieglot ikdienu.

“Veicot šo investīciju “Mobilly” attīstībā, mēs esam vienojušies radīt jaunus risinājumus gan “Mobilly”, gan bankas klientiem, kas padarītu esošos pakalpojumus izdevīgākus un sniegtu jaunas iespējas un ērtības abu uzņēmumu klientiem.”

“Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs norāda, ka “Mobilly” vienmēr ir sniedzis klientiem inovatīvākos maksājumu pakalpojumus un nodrošinājis kvalitatīvāko klientu servisu.

“Sadarbībā ar banku “Citadele”, mēs nodrošināsim gan plašāku pakalpojumu klāstu klientiem, gan ieviesīsim jaunus, inovatīvus, Baltijā vēl nebijušus pakalpojumus finanšu tehnoloģiju jomā.”

“Mobilly” piedāvā mobilos maksājumus par precēm un pakalpojumiem Latvijā. Uzņēmums reģistrēts 2003. gadā, un tā pamatkapitāls ir 476 860 eiro.

“Mobilly” klientu skaits un apgrozījums pēdējo 3 gadu laikā ir ievērojami audzis un padarījis “Mobilly” aplikāciju par visvairāk lietoto mobilo sīkmaksājumu aplikāciju Latvijā.

Banka “Citadele” ir izveidota 2010. gadā, un tās kapitāls un rezerves ir 286 miljoni eiro.

Pēdējos trijos gados “Citadele” ir ieviesusi vairākas nozīmīgas inovācijas banku nozarē Latvijā, sākot no e-talona integrācijas bankas kartē, kodu karšu aizstāšanu ar mobilo lietotni, maksājumiem ar mobilajiem tālruņiem un maksājumu aprocēm, līdz biometrijas risinājumu pielietošanai mobilajā lietotnē.

2018. gada oktobrī “Moody’s Investors Service” paaugstināja “Citadeles” ilgtermiņa noguldījumu kredītreitingu uz “Ba1”, saglabājot pozitīvu nākotnes prognozi.

Saistītie raksti

KP atgādina – lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja.

Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētāji cieš ilgtermiņā, jo tiem tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

LA.lv