×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

“Citadeles” grupas peļņa pirmajā pusgadā sasniedz 14,9 miljonus eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Šī gada pirmajā pusē “Citadeles” grupas peļņa sasniedza 14,9 miljonus eiro, kas ir par 3% vairāk nekā 2014.gada pirmajā pusgadā.

Jūnija beigās “Citadeles” grupas aktīvi bija 2,8 miljardi eiro. Kredītportfelis veido vairāk nekā miljardu eiro. Noguldījumu portfelis sasniedz 2,4 miljardus eiro.

Pateicoties privāto akcionāru ienākšanai bankas īpašnieku struktūrā, pusgada laikā “Citadeles” grupas kapitāla un rezervju apjoms kopumā ir audzis par 15%, sasniedzot 203 miljonus eiro.

“Līdz ar privāto investoru ienākšanu bankas akcionāru struktūrā “Citadele” ir sākusi jaunu attīstības posmu. Šis gads iezīmēsies ar investīcijām bankas attīstībā,” paziņojumā medijiem informē bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

“Mēs jau aktīvi strādājam pie bankas ilgtermiņa stratēģijas ieviešanas, lai sniegtu klientiem mūsdienīgus, viņu vajadzībām piemērotus un viegli saprotamus finanšu produktus un pakalpojumus,” informē Beļavskis.

Viņš skaidro, ka “Citadeles” jaunā akcionāru struktūra, kuru veido Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un starptautisku investoru grupa, kuru pārstāv ASV investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”, iezīmē jaunu attīstības posmu “Citadeles” vēsturē. Akcionāru un bankas vadības vīzija ir attīstīt “Citadeli” par vadošo banku attiecībā uz kvalitāti un piedāvāto produktu daudzveidību Latvijā un vēlāk arī Baltijā.
“”Citadeles” padomes locekļiem ir plašas zināšanas un pieredze dažādās uzņēmējdarbības jomās, kā rezultātā no ikviena no viņiem varam gūt jaunas prasmes un zināšanas, lai straujāk attīstītu bankas pakalpojumus mūsu klientu ērtībai,” informē bankas valdes priekšsēdētājs.

Šī gada pirmajā pusē “Citadele” Latvijas iedzīvotājiem jau sāka piedāvāt divus šajā tirgū nebijušus produktus: mobilajā aplikācijā integrētu internetbankas autorizācijas ierīci “MobileScan”, kā arī maksājumu karti ar e-talona funkciju, ko var izmantot arī kā elektronisko biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā. Banka “Citadele” ir pirmā Baltijā, kas piedāvā šādus risinājumus.

“Citadeles” grupas pamata tirgus ir Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija. Banka “Citadele” ir “American Express®” sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt “American Express” maksājumu kartes. 75% plus viena bankas “Citadele” akcija pieder starptautiskai investoru grupai, ko pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”. Otrs bankas akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+