×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Citāds laikmetīgais dizains 67 Eiropas profesionāļu izpildījumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. aprīļa līdz 14. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs apskatāma Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstāde “citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks / anders als immer. Zeitgenössisches Design und die Macht des Gewohnten”, LA.lv uzzināja muzejā.

Ārējo sakaru institūts (ifa) sadarbībā ar kuratoru Folkeru Albusu izstādē piedāvā īpaši atlasītus piemērus, kas spilgti raksturo mūsdienu dizaina fenomenu – spēju paskatīties uz ierastām lietām no citas perspektīvas.

Kopumā 106 dažādi darbi un kopumā 148 objekti, ko radījuši 47 Vācijā un 20 citās Eiropas zemēs strādājoši dizaineri un dizaineru grupas, atklāj lielo daudzveidību, kā var atšķirīgi risināt dažādus dizaina uzdevumus. Izstāde provocē diskutēt par priekšmetiem, vērtējot tos saistībā ar funkcionalitāti, izmantotajiem materiāliem, konstrukciju un kontekstu.

“Mēs varam būt lepni, ka visi astoņi LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja speciālistu ieteiktie autori un Latvijas dizaina paraugi tika iekļauti Rīgas ekspozīcijā, proti, Artūra Analta un Rūdolfa Strēļa(“Variant Studio”) krēsls “Tilts” un kāpnes “Led Zeppelin”, Zanes Homkas (“Rijada”) drēbju pakaramais “Kocis”, Riharda Funta (“Rijada”) – rotaļlieta “Pīle”, Ievas Kalējas (“Mammalampa”) stāvlampas “Līgava” un “Viedā”, Māras Skujenieces porcelāna vāžu sērija “Spoles”, Jāņa Straupes augļu trauks, riekstu trauks un vīna turētājs, Alda Circena (“Riga Chair”) – taburete “Bloom” un šūpuļmanta “Riga Roo”,” norāda mākslas zinātniece Inese Baranovska.

Projektu papildina apjomīga pasākumu programma, kuru 9. aprīlī plkst. 18.30 Gētes institūtā Rīgā ievadīs izstādes kuratora Prof. Folkera Albusa lekcija “Plaukts. Piezīmes par otršķirīgas mēbeles konstrukciju, konfigurāciju un funkciju”. Priekšlasījums norisināsies vācu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Izstādi organizē Vācijas Ārējo sakaru institūts (ifa), Štutgarte, un Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+