×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Citāds Pērs Gints Teātra muzejā

Foto: Rinalds ZeltsFoto: Rinalds Zelts

Ceturtdien, 30. aprīlī plkst. 19 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks režisora Viestura Roziņa jaunākā iestudējuma “Pērs Gints un sievietes” pirmizrāde, kurā Solveigas lomā iejutīsies vājdzirdīga aktrise Jolanta Znotiņa, vēsta rīkotāji.

Režisors Viesturs Roziņš atzīst – lai arī iestudējumā izmantoti tikai un vienīgi norvēģu dramaturģijas klasiķa Ibsena teksti, šis iestudējums skar nelielu daļu no tā, kas ir izcilā dramaturga lugā “Pērs Gints”, apskatot to, kas režisoram pašam šķiet visinteresantākais – Pēra attiecības ar sievietēm un Solveigas paklausīgā gaidīšana. Mūsdienās, kad laiks ir vērtīga valūta un par solījumiem svarīgāks rezultāts, nav iespējams gaidīt tik ilgi, kā Solveiga gaidīja Pēru. Izrāde ir mēģinājums saprast klasisku tekstu no šodienas skatu punkta, iedzīvinot vērtības, kuras sevī iemieso Solveiga – mīlestība, uzticība un piedošana.

Solveigas lomu atveido vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa, tā ir jau otrā režisora un aktrises sadarbība. Par Keitas lomu Dailes teātra izrādē “Sabojātie” Jolanta saņēma Spēlmaņu nakts balvas nomināciju “Spilgtākā debija” 2012.-2013. gada sezonā. Pārējās lomās būs redzami – Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš, daudzu teātru un filmu projektu aktieris Dainis Sumišķis, M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Ļisova, jaunais aktieris Kārlis Derums un astoņgadīgā, nedzirdīgā meitene Amanda Intsone no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas.

Izrādes radošo komandu pārstāv scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Valters Kristbergs, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, muzikālā noformējuma autors Uldis Sniķers, producente Elīna Jermoloviča.

Dramaturģiskās kompozīcijas autore – jaunā un daudzsološa dramaturģe Justīne Kļava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+