×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Citāts citāta galā. Intars Busulis un „Abonementa orķestris”


Foto - Renārs KorisFoto - Renārs Koris

26. janvārī Dailes teātrī notiks divi Intara Busuļa un „Abonementa orķestra” – Kārļa Lāča, Kaspara Zemīša un Kaspara Grigaļa, Edvīna Ozola un Ginta Pabērza – koncerti „Cita©”.

Pirms vairāk nekā gada no vairākiem Annas Auziņas iesūtītajiem tekstiem „Bēbīšu maršs” tika izvēlēts par pašmāju demogrāfiskās situācijas uzlabošanas neoficiālo himnu. Tam sekoja divas kompozīcijas ar Kārļa Vērdiņa vārsmām – gan pašlaik par grāvēju kļuvušais „Viss ir iespējams”, gan dziesma „Pārdaugavas bārs”.

Kamēr dzejnieki ietērpa lielās domas lakoniskos pantos un mūzikas materiālā, Intars ar pārējiem mūziķiem sprieda par iespējamo gaidāmā albuma nosaukumu, kas paustu arī paša albuma ideju. Iznāca, ka katra no kopumā četrpadsmit albuma dziesmām ir kā viens atsevišķs stāsts, kam ir vairāki stāstnieki, kas citē viens otru – iedvesmojas un interpretē otra domas un viedokli. Atsevišķās kompozīcijās šī iecere iemiesojas komponistam citējot tēmu no kādu klasiķu darbiem, citviet tie ir dzejnieku mēģinājumi uztvert Intara sajūtas un iespaidus par notiekošo un to noformulēt. Galu galā tapa albums „Cita©”, kuru mūziķi omulīgā atmosfērā prezentēja pērnā gada maijā, Vērmanes dārzā.

Kā liecina neparastais albuma nosaukums, mūziķi priekšplānā likuši daudzo citātu klātbūtni un spēlējoties ar citādu mūziku. Četrpadsmit skaņdarbi, kuriem mūzikas autori ir Intars Busulis un Kārlis Lācis, un albumā netrūkst arī pa kādai visnotaļ ēverģēlīgai dziesmai, piemēram, Jāņa Elsberga sarakstītās „Vāveres lambada” vai „Fiskālā politika”.

Paši albuma veidotāji uzskata, ka albums ir muzikāli ļoti bagātīgs, tajā dominē popmūzikai netipisku mūzikas instrumentu solo – trombons, saksofons, klarnete, kontrabass un tuba. Trombonu, protams, spēlē pats Intars – to viņš darīja arī albuma vasaras koncertos Dzintaru koncertzālē, starp citu, viņš spēlē arī Latvijas Radio bigbenda sastāvā, un darīs to arī Dailes teātrī, kur tiesa, bigbenda nebūs, taču pavadošais sastāvs būs īstens profesionālu vīru ansamblis Kārļa Lāča vadībā.

Koncertprogrammu Dailes teātrī veidos Busuļa trešā studijas albuma dziesmu atskaņojumi. Izskanēs arī klausītāju jau iemīļotās dziesmas – pašmāju demogrāfijas situācijas uzlabošanai veltītā “Bēbīšu maršs” un “Viss ir iespējams”. Tomēr lai nebēdā I. Busuļa labi pazīstamo grāvēju cienītāji – līdzās jaunumiem koncertā izskanēs iemīļotākās kompozīcijas no iepriekšējiem Intara albumiem, kā arī neiztrūkstoši tiks izpildīta kāda no Maestro Raimonda Paula dziesmām.

Aizvadītā gada novembrī iecerētie koncerti Zolitūdes traģēdijas dēļ tika pārcelti uz janvāri. Skatītāji 26. janvāra koncertus varēs apmeklēt ar tām pašām ieejas biļetēm, kuras bija paredzētas 24. novembra koncertiem. Mūziķi teic paldies skatītājiem par pacietību un aicina uz tikšanos!

UZZIŅA:


Koncerti 26. I 13.00 un 18.00 Dailes teātrī.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs: EUR 14.23 (13.00).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+