×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Munīciju ražos Latvijas uzņēmums. Elīna Egle: Tas nav nekāds čiki-briki! (37)

Bruņutehnika CVR(T) Ādažu militārajā bāzē.
Foto: Gatis Dieziņš, JICBruņutehnika CVR(T) Ādažu militārajā bāzē. Foto: Gatis Dieziņš, JIC

Visticamāk, ka Latvijas uzņēmums “D Dupleks” ražos munīciju CVR (T) bruņumašīnām, kuras ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā. Pēc “Latvijas Avīzes” rīcībā esošās neoficiālās informācijas, šim uzņēmumam, ir atbilstošās spējas, lai spētu izpildīt potenciālo Aizsardzības ministrijas pasūtījumu.

Kā norāda Latvijas drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle, viņas vadītajā uzņēmumu savienībā ir trīs komersanti, kuri ir spējīgi ražot munīciju, un katrs ir specializējušies savās nišās, un tie ir “D Dupleks”, “Daugavpils skrošu rūpnīca” un “Vladcom”.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību nodaļas vadītājs Kaspars Galkins norādīja, ka iepriekš medijos izskanējušās ziņas par to, ka pašlaik citur nekur pasaulē CVR(T) bruņumašīnām neražo munīciju, esot nepatiesas – to darot uzņēmums Britānijas “BAE Systems”, kurš ražojis arī attiecīgās bruņumašīnas.

Jāpaskaidro, ka trešdien raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” tika intervēts aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, un pēc tam portālā delfi.lv tika publicēta ziņa, kurā teikts: “Latvijas armijas vajadzībām Anglijā iegādātajiem kāpurķēžu bruņutransportieriem CVRT (Combat Vehicle Reconnaissance Tracked) munīciju ražos Latvijā, sacīja aizsardzības ministrs. [..] Latvijā munīciju šī tipa bruņumašīnām ražos tāpēc, ka nekur citur pasaulē to vairs neražo.” Jāpiebilst, ka video redzamajā intervijā ministrs nesaka faktu, ka “nekur citur pasaulē šo munīciju vairs neražo”, bet piemin, ka munīciju ražos Latvijā.

Šobrīd AM un “BAE Systems” noslēgtais līgums paredz gan britu uzņēmuma ražotās munīcijas piegādes, gan “BAE Systems” pienākumus attiecībā uz Latvijas apakšuzņēmēju iesaisti. “BAE Systems” ir uzdots apzināt munīcijas ražošanas iespējas sadarbībā ar Latvijas komersantiem, un šis darbs pašlaik tiek veikts, bet progress ir atkarīgs no Latvijas uzņēmumu atsaucības un gatavības ieguldīt arī savus resursus. Munīcijas potenciālajiem ražotājiem Latvijā jāpārliecinās par spēju veikt nepieciešamos ieguldījumus, savukārt tehnoloģiju “BAE Systems” jāgūst pārliecība par vietējo partneru spēju ievērot pasaules līmenim atbilstošus ražošanas organizācijas un drošības standartus. “Vēlamies, lai munīcija tiktu ražota Latvijā, jo šādā veidā veicinām vietējo militārās industrijas uzņēmumu attīstību, kā arī no piegāžu drošības ir labāk, ja munīcija ir pieejama tuvumā un nav jāgaida no ārzemēm. Sevišķi svarīgi tas ir tad, ja potenciālais agresors konflikta gadījumā mēģina liegt sabiedroto pieeju Baltijas valstīm,” skaidroja K. Galkins. Viņš piebilda, ka varot uzsist uz pleca Latvijas uzņēmumiem, kas darbojas aizsardzība industrijā, jo gribētāji uz piegādi esot bijuši vairāki un var redzēt, ka šī nozare attīstoties. Ministrijas pārstāvis gan neatklāja, cik daudz lādiņu paredzēts iepirkt un cik liela ir potenciālā iegādes līguma summa, par kuru vēl nepieciešama vienošanās, pamatojot to ar šāda iepirkuma darījuma konfidencialitāti.

Raksturojot biznesa īpatnības drošības un aizsardzības uzņēmumu jomā, E. Egle uzsvēra, ka šos uzņēmumus var saukt par maratonistiem. “Projekti šiem uzņēmumiem ir apjomīgi, to realizācija prasa vairāk laika nekā citās jomās. Tas nav nekāds čiki-briki, jo ir liels skaits procedūru, tostarp nepieciešams iziet stingru militāro sertifikāciju,” skaidroja E. Egle.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Tauta grib redzēt ko Elīna…atvainojiet, Latvijas munīcijas ražotāji ir spējīgi parādīt!

 2. Elīna Egle labi pārzina čiki-briki tēmu. Un pareizi runā. Ko jūs ņirdzat?

 3. Lielisks Egles paskaidrojums !!! Ha ha ha !

 4. no vietējiem materiāliem un piesaistot Mucenieku speciālistus

 5. Ko jūs te ņaudad, deģenerāti…. Mašīnas ir savā vietā un kalpo labi, neskatoties uz sākotnējo skepsi… Ja munīciju ražos uz vietas, tad vēl jo lielāka vērtība. Mūsu dabas apstākļiem ideāls risinājums nospraustajiem mērķiem.

  • te naudi, “gudrais”, kuram liekas, ka visim stulbi, kam var letus batonus uz ausim sakarinat, parastus traktorinus par miljoniem iepirtkt. Pie tam ar tik neiztruktoso musu militarajiem “specialistiem” SABOTAZAS devu, attieciba uz brunojumu, kas ir so “traktorisu” galvena sastavdala, ar ko tie atskiras no parastiem parvietosanas lidzekliem, kuri tadus miljonus nemaksa.
   Un ta ka tada minicija tiem ir vienigajiem, pie tam nekada veida neatbilst NATO standartam, ka del, visdrizak tika nonemta no britu brunojuma…, tad tas ir totals ievainojamibas un savstarpejas nesavietajamibas moments, kas vispar nav pielaujams vienas sistemas brunotos formejumos.
   Mums tags, ko, kopejos NATO manevros piegadas atseviski exkluzivu, tikai pie mums razotu municiju?
   Pilnigakais kretinisms principa, ko mums censas pasniegt ka varenu uzvaru..
   Nu tiesi putiniskas provokaciju propogandas hibridkara tradicijas.
   No ka var secinat, ka musu brunoto speku vadiba ir putina rokaspuisi.
   Un ka mums tadi jaunumi?

  • = bledis, krapnieks IT KA aizmirsa, ka tiesi tapec mums nonema kalasnikova automatus un to vieta ZS atmeta humpalu ieroca parodijas, sauktas par pagalem, ka tie neatbilda NATO standarta municijai.
   Un tagad, ko, ari tas brunumasinas, tiklidz visu par tam atmaksas, uzcels rupnicu, kur razot TIKAI TAM atbilstosu, nekadiem NATO standartiem neatbilstosu municiju, ta izradisies, jeb varbut tas JAU ir zinams…, ka tos norakstis, ka nederigus… Pat ta vieta lai pardotu talak kadam 3 pasaules valstim…
   Un mekles, kur nopirkt lidzigus… VISDRIZAK Jo vel nav bijis savadak..
   Ienaidnieka agenti, tikusi pie teiksanas musu brunotajos spekos, dara visu…

 6. ĻOTI JAUKI UN PATĪKAMI! BŪS CILVĒKIEM DARBS UN CERU, KA ARĪ SAMAKSA PAR DARBU! Ka tikai raketi pašu priekšlaikus neuzrauj gaisā!? Anglis!!!!!!

 7. tadu rupnicu atri uzraus gaisa

 8. Par ražošanu viss skaidrs – vieni dod naudu, citi tēlo ražotājus. Bet pie šaušanas darbībām labāk tuvumā neatrasties. Lai ko ražotu municijas lauciņā, tur vajadzīgas smadzenes un saprašana. Šaubos vai šeit tāda deficīta prece tā būs pieejama.

 9. Vai šie modeļi vēl no tiem laikiem ,kad lielgabalus lādēja no priekšpuses ?

 10. Un rezerves daļas ?,vai munīciju ražos nekustamam īpašumam ?HA1

 11. nu kamer tikai mācibas Atbildēt

  tikmēr jau nekāda vaina ka puse municijas nav lietojama, tad var pieciest nu neizšāva lādiņš un neizšāva, ņemam nākamo. bet X stundā es neapskaužu tos kam vajadzes at vietejā ražojuma municiju šaudities

 12. tas kuru vada krievi un kuri nemaksā nodokļus?

  kurš uzņēmums ?

 13. Pec visam sim SISTEMATISKI organizetajam aplamibam armijas nodrosinajuma un tas organizacija, ka piem, atsakoties no visam valstim passaprotama OMD, utml, rodas pamatots iespaids, ka pie musu armijas vadibas ir iefiltrets kads KAITNIEKS, jeb cekas virsnieks, kurs veic SISTEMATISKU SABOTAZU.

 14. Ir aitas, ir arī cirpēji?

 15. Lādēs ar renkuļiem, un… būs čiki-briki !

 16. Ģirts Vikmanis nodarbojas ar dezinformāciju, tas ir apzināti nepatiesu ziņu izplatīšanu. Ja jau “Delfi”
  melo, tad LA nav jātiražē šie meli, kā nezin kāda informācija, daļā sabiedrības radot iespaidu, ka “munīciju
  nekur vairs neražojot”. Jo citi tikai izlasa virsrakstu, nevis raksta saturu. LA žurnālistiem ir raksturīgi
  likt tādus virsrakstus, kuri neatbilst raksta faktiskajam saturam.

  • Valsts aizsardzibas speju graveju, kremla pakalpinu aizstavetaj, to PR uzturetaj> Varbut tads amats tiem bucot pecpuses un pesegt to netiras nodarbes?
   Citiem ir pilnigi skaidri redzams, ka ta municija nekur citur, ka GB netiek razota, un ari tie to ir nonemusi no aprites, jo ta NEATBILST NATO STANDARTIEM.
   Bet mes te savacam pabiras, pie tam par MILZIGAM SUMMAM, un vel nav kauna krapt tautu, cik tas ir izdevigi.
   Ta ir konkreta SABOTAZA, par ko normala, cekistu neparvaldita valsti butu jasauc pie visnopietnakas atbildibas ka VALSTS IENAIDNIEKI.

   • MMan tāds naivs jautājums ,kas ir NATO standarts ? ABC-niekiem :5,56×45 patrona, 120mm gludstobra kā arī 105/120mm vītņustobra Tanku. Tad nu KKM/BTR/KIM – armijai sākot no 20×110/x137/ 25×137 /30×175 /x113B /x170 RARDEN / 35/50×228 patrona,,, Kā redzam ļoti švaki ar NATO Standartu, munīcija tas ir liels ,liels ,liels -Veikals. Tā nav Krievija ar vienu vienīgo 30×165 kā KKM/BTR, tā Su-25,Mi-24,-28,Ka-52,PancirjC1 un Flote. Neskatoties uz visu pozitīvo CRV-T un 30×170 RARDEN trūkst NATO iekšejā ,ierindas -Savienojamība ! ???? Tātad Latvijas Bs CRV-T kaujas bataljons ,kaimiņu igauņu- CV-9035 un lietuviešu Boxer-30….. Trīs bataljoni bet nevar izlīdzēt ar munīciju jo: 1 izmanto 30×170 RARDEN, 2-35×228 un 3.-30x175mm bet pretiniekam lai arī švakāks dižgabals ,bet izlīdzēt var jebkurš KKM–Ka-52–Mi-28 -Pancirj/Tunguska utt.

 17. Es arī pieprasu, lai Elīna parāda čiki-briki.

 18. vecais lielgabalnieks Atbildēt

  Elīnīt, parādi tautai čiki-briki vēlreiz, he, he …

 19. Tātad delfi.lv ražo viltus ziņas, ja?

 20. Bet galvenais jau tas, ka par sadu kliedzosu SABOTAZU, aizsardzibas budzeta neleitderigu izskiesanu ne 1 neatbildes.., kamer bus nozagta valsts, korumpets pats KNAB, un cekisti pie varas

 21. Tas gan jauki, ka Latvijas drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle lieto tautai tik saprotamus vārdus kā “čiki briki”…

 22. E. Egle uzsvēra, ka Tas nav nekāds čiki-briki

 23. aarzemju luuzni

 24. Nu protams, VIENIGAIS, kurs razo, vai RAZOJA, ir tas pats, kas razosanu faktiski beidzis…, tirgo parpalikumus, kuri britiem vairs nav vajadzigi, visdrizak tiesi ta iemesla del, ka neatbilst nekadiem standartiem, uz ko tiecas NATO.
  Tiesi tapec ar sadu municiju aprikotu brunumasinu iegade uzskatama par KARTEJO SABOTAZU pret valsts aizsardzibas spejam.

  • Lādēs ar renkuļiem, un… būs čiki-briki !

  • Ja jau nesaproti, kam pļāpā ? Kaujas , Izlūkošanas Mašīna -CRV-T koncepcija radās britos p.gs.60 gados .Principi : maksimāli praktiska eksplotācijā ,viegli transpotējama -vieglā auto gabarīti(standarts) ,ātri nogādājam x-punktā krīzes rajonā: ar aviāciju sākot no C-130,kravas auto, ar kuģi -ISO 20 konteineri !
   Korus bruņu alumīnijs (ilgmūžīgs),aizsardzības līmenis- pretložu, frontē no krievu 12,7/14,5mm-1000m distancē.korusa nelielais svars ļauj izmantot civilos mašinbūves elementus : dzinējs /ātrumkārba. Svars 9t- nodrošina augstu apvidus pārgājamību , sprinta- un kreisēšanas ātrumu ar minimālu degvielas izlietojumu, resurs ! Protams arī starremonta resurs ! Ar ko salīdzināt ? Laikam jau M-113 alumīnijs, BMP-2 tērauds-13,6t-320zs, BMD-2/-3/-4 bruņalumīnijs -8-13t…250-550zs… Lielbritānija sākotnējā doma saitijās ar CRV-T Idejas reinkarnāciju,tehnaloģisko optimizāciju. Korpusa Bruņai izmantot tēraudu vai stiklšķiedru ar keramikas aplikācijusvarā līdz 10t. ,bet uzvarēja veikala intereses. Apšaubāmas koncepcijas modelis svarā no 32t līdz 42t.- KIM modelis, cena līdz 12 Miljoni $ CVR-T aizstāšanas programas cena -5-7 Miljardi $. Kaujas loģika bieži atšķiras no veikala interesēm .piemēri Izrēla un Vācija,Lielbritānija ,Francija utt.

 25. HA HA HA HA HA. Nopērk a lietot nevar. Ta viss caur pakaļu mūsu valstī notiek!!! HA HA HA HA

  • var ,var un kā vel iebliezt precīzi jo stobrs un patrona. Jautājums par 3Ox170 Rarden munīcijas ražotni Latvijā kalpo par saldinātāju un palīdz minimizēt eksplotācijas izmaksas. Munīcijas iepirkums ārvalstīs ,Lielbritānijā izraisa negatīvu naudas plūsmu,bet ražotne ļauj iepirkumus veikt iekšzemē un sniedz eksporta iespēju. Piemērs, Beļģija ražo populāro PSRS/Krievijas- 30x165mm standaru un gūst peļņu !

Draugiem Facebook Twitter Google+