×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Citi “Brēmenes muzikanti” (1)

Foto - Oļegs ZernovsFoto - Oļegs Zernovs

Jaunā izrāde ir režisora Ivara Lūša radīta luga, kas uzvarēja pērn Leļļu teātra rīkotajā lugu konkursā. Arī līdz šim režisors darbojies bērnu izrāžu lauciņā – gan Liepājas teātrī, gan Liepājas Leļļu teātrī un Valmieras teātrī. Viņa radošajā biogrāfijā ir “Brālītis un Karlsons”, “Bruņurupucis Brunis”, “Sniegbaltītes skola”, “Kaķīša dzirnavas”, “Pelnrušķīte” un citas.

Izrādē būs pilnīgi jauni teksti, pilnīgi jauna, mūsdienīga oriģinālmūzika, ko īpaši izrādei sarakstījis Silvestrs Zemgals. Tāpat mazie skatītāji un viņu vecāki iepazīs pasakai neierastus, pilnīgi jaunus varoņus.

Šajā reizē brāļu Grimmu pazīstamās pasakas varoņi – ēzelis, suns, gailis un (jaunajā versijā) kaķene – dosies uz savu sapņu zemi Brēmeni. Šajā reizē šī nebūs tradicionāla leļļu, bet gan aktieru izrāde. Galvenajās lomās aktieri Miķelis Žideļūns, Artūrs Putniņš, Lienīte Osipova un Valdis Vanags. Ceļojuma laikā mūsu varoņus sagaidīs jauni notikumi un nebijuši šķēršļi, ko draugi kopīgiem spēkiem pārvarēs. Ass prāts, drosmīga sirds un dziesmas būs viņu pavadoņi ceļā caur pasaku mežu, kurā nāksies būt attapīgiem un bezbailīgiem.

M. Žideļūns, kurš izrādē iejūtas Ēzeļa lomā, iedrošina vecākus, pat ja ne viss sakritīs ar brāļu Grimmu pasakā pausto, tomēr no pārliecīgi moderniem jauninājumiem labi zināmajā stāstā nevajag nobīties. “Joprojām esam četri zvēri, kas savu dzīvi nokalpojuši un vairs nevienam nav vajadzīgi – motīvs, kas uzrunā arī pieaugušos. Un pēkšņi rodas iespēja darīt ko tādu, kas nekad agrāk dzīvē nav darīts, šajā gadījumā – muzicēt. Tad nu darīsim to, kā pratīsim un pēc labākās gribas. Viens no lielākajiem izaicinājumiem mūsu četrotnei ir atrast, kur tad galu galā atrodas slavenā Brēmene! Mazie varēs to meklēt kopā ar mums.”

Kā jaunās izrādes galveno uzdevumu režisors min mērķi lauzt stereotipu par brāļu Grimmu pasaku, kāda tā savulaik attēlota padomju laikā tapušajā populārajā krievu multfilmā. “Vēlme ir parādīt, ka redzējums var būt dažāds un ka Brēmenes muzikantu slavenā ceļa dziesma var skanēt arī daudz savādāk,” uzsver režisors. Šī ir pirmā reize, kad I. Lūsis darbojas gan lugas autora, gan režisora lomā, atzīstot, tas nav viegli. “Iestudējot izrādi, režisora skatījumā bieži vien daudz kas jālabo, bet autoram vienmēr ir grūti atteikties no savām sākotnējām idejām.”

Jaunā luga tiek iestudēta vienlaikus gan latviešu, gan krievu trupā. Izrādēs uz skatuves būs redzami gandrīz visi trupu aktieri, kā arī kāda lelle, kurai būs visai nozīmīga loma šajā stāstā. Iestudējumu scenogrāfijas un kostīmu autore ir teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+