×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Citi svinēs, citi strādās


pupoli_inaars_reijers_20

Jautāju mūsu lasītājiem, kā viņi gatavojas pavadīt Lieldienas jeb Kristus augšāmcelšanās svētkus.


 

Kārlis Vārna Pūrē: ”Jaunībā Pūpolsvētdienā gāju uz strautiņu mazgāties, kā pēc latviešu tradīcijām, Lieldienās šūpojos, bet nu jau man ir 88 gadi, sievai ir 91 gads. Lieldienas sagaidīsim mājās. Mazmeita atbrauks ciemos. Krāsosim olas ar sīpolu mizām, ar asu priekšmetu ieskrāpēšu kādu zaķīti vai kaut ko citu. Māju rotāsim ar pūpoliem. Uz baznīcu neiesim. Esmu luterānis, bet neesmu Pūres draudzes loceklis. Kad ierados Pūrē, mēs ar sievu jau svinējām zelta kāzas, bet tolaik Pūrē nemaz draudzes nebija. Tajā laikā pieteicos Slokas draudzē, bet uz Sloku aizbraukt ir par tālu.”

Zigurds Mežavilks: ”Man mājās vāzē ielikti pūpoli. Brīvdienās iedzeršu kafiju, apēdīšu kādu kūciņu, bet diez vai ko vairāk. Daudz darba – jāraksta referāti. Man ir 86 gadi, un, paldies Dievam, neesmu zaudējis atmiņu. Jāpieraksta pieredzētais. Plānoju uzrakstīt arī vēstuli premjeram Dombrovskim. Uz baznīcu Lieldienās neeju. Savulaik esmu izlasījis no viena līdz otram galam visas Svētās grāmatas – gan Korānu, gan Veco un Jauno derību. Bet es neatzīstu to, ko runā kristiešu priesteri. Kāds ir mans pasaules uzskats? Esmu pārliecināts, ka visu lietu kārtību nosaka loģika. Bet vērtības man iemācīja somi – nevajag dot kukuļus, nevajag zagt, melot.”

Dombrovskis Bauskā: ”Man kā tirdzniecības tīkla darbiniekam brīvdienas vēl ir uz jautājuma zīmes. Visticamāk, gan piektdien, gan pirmdien būs jāstrādā. Latvijā jau vienmēr veikalnieki strādā arī brīvdienās, jo pilsētā ierodas daudz viesu. Citās valstīs gan par darbiniekiem vairāk domā. Zinu, ka Anglija spēj nodrošināt visiem brīvdienas. Tā kā man brīvo brīžu maz, tad nedēļas nogalē vienkārši atpūtīšos, ēdīšu olas. Atkarībā no laikapstākļiem varbūt paskraidīšu ar bērniem pa dārzu un kaut kur aiziesim.”

Ausma Bērziņa Ogrē: ”Lieldienās neko īpašu nedarīšu. Varbūt atbrauks ciemos bērni. Lai gan maz cerību, jo viņi strādā veikalā Tīnūžos garas darba stundas – no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Mazmazmeita varbūt uz kādu stundu atbrauks ciemos. Diemžēl nevaru aiziet uz baznīcu, tāpēc skatīšos dievkalpojumu televīzijā. Es arvien svētdienās skatos dievkalpojumus LTV1 kanālā. Esmu kristīta kā luterāne, bet, ja būtu jaunāka un varētu aiziet uz baznīcu, tad es stātos baptistos. Katoļu un pareizticīgo dievkalpojumi TV mani tik ļoti nesaista.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+