×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Citiem ar torņiem, citiem bez…


Pateicos “Latvijas Avīzei” par informāciju, ka Latvijā uzbūvēts šokējošs arhitektūras objekts Rēzeknē – Austrumlatvijas radošo pakalpojumu ēka.

 

Avīzes pirmajā lappusē 31. augustā ieraudzīju neparastā objekta foto, kurā divi piecu un sešu stāvu torņi sagāzušies gandrīz 20 grādu leņķī un tāpēc reportieris Andris Grīnbergs savam aprakstam devis virsrakstu “Torņi gāžas, pļavas uz jumtiem”. Esmu būvinženieris. Slīpo augstceltņu noturības nodrošināšanai bija jātērē papildu materiāli un finansējums. Nav brīnums, ka objekta būvizmaksas pārsniedz sešus miljonus latu. Ja arhitekte tiešām nevarēja apvaldīt savu tendenci supermoderni kroplīgai arhitektūrai, tad vajadzēja to pietaupīt privātēku vai individuālo piļu projektiem.

Šāda izšķērdība netradicionālas arhitektūras objektu būvniecībā mani jo vairāk satracina kā pilsoni un objekta būvuzraugu. Jau četrus gadus Dundagas novada dome nevar atrast apmēram 200 000 latu sporta zāles būvniecības pabeigšanai Kolkā pie skolas, kas atņem iespēju jauniešiem un arī sporta veterāniem sporta nodarbēm. Bet Rēzeknē slīpajiem torņiem ne to vien pārmaksāja!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+