Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Cītīgāk kontrolēs zivju konservu ražotājus

Foto - LETAFoto - LETA

Šprotes.

Pēc Krievijas atbildīgā dienesta “Rosseļhoznadzor” inspektoru darba Latvijā Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), iespējams, būs jāpalielina pārbaudāmo paraugu skaits.

Tāpat būs jāpastiprina laboratoriskā kontrole, to sarunā ar “LA” piektdien pēc “Rosseļhoznad­zor” inspektoru un PVD noslēguma darba sanāksmes teica PVD ģenerāldirektors Māris Balodis. Par cik varētu pieaugt pārbaudāmo paraugu daudzums, vēl nav zināms, tas būšot jāsaskaņo starp abām iesaistītajām pusēm. Krievijas revidenti pārbaudīja piecus zivju pārstrādes uzņēmumus un ir vairāki konstatējumi, ko tie iekļaus savā galaziņojumā. Tostarp konstatēti atsevišķi gadījumi marķējumā, kuros ir kļūdas. Māris Balodis atzina, ka inspektoru viedoklis atšķiras arī jautājumā par izejvielas izsekojamību, jo viņi vēlas, lai pēc konservu kārbas jau var noteikt izejvielas piegādātāju, taču bieži vien piegādes veic vairāki uzņēmēji. Darba sanāksmē skarts arī benzpirēna jautājums, kas tiks iekļauts galaziņojumā. Uzņēmumiem būs jāturpina uzlabot tehnoloģiskos procesus, lai gan daudzi šādus uzlabojumus jau ir veikuši līdz šim, pauda Māris Balodis. Krievijas inspektori visu iegūto informāciju apkopos ziņojuma projektā, ko varēs komentēt PVD, bet pats galaziņojums jāsagatavo divu mēnešu laikā.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+