Mobilā versija
+1.7°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Cītīgāk kontrolēs zivju konservu ražotājus

Foto - LETAFoto - LETA

Šprotes.

Pēc Krievijas atbildīgā dienesta “Rosseļhoznadzor” inspektoru darba Latvijā Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), iespējams, būs jāpalielina pārbaudāmo paraugu skaits.

Tāpat būs jāpastiprina laboratoriskā kontrole, to sarunā ar “LA” piektdien pēc “Rosseļhoznad­zor” inspektoru un PVD noslēguma darba sanāksmes teica PVD ģenerāldirektors Māris Balodis. Par cik varētu pieaugt pārbaudāmo paraugu daudzums, vēl nav zināms, tas būšot jāsaskaņo starp abām iesaistītajām pusēm. Krievijas revidenti pārbaudīja piecus zivju pārstrādes uzņēmumus un ir vairāki konstatējumi, ko tie iekļaus savā galaziņojumā. Tostarp konstatēti atsevišķi gadījumi marķējumā, kuros ir kļūdas. Māris Balodis atzina, ka inspektoru viedoklis atšķiras arī jautājumā par izejvielas izsekojamību, jo viņi vēlas, lai pēc konservu kārbas jau var noteikt izejvielas piegādātāju, taču bieži vien piegādes veic vairāki uzņēmēji. Darba sanāksmē skarts arī benzpirēna jautājums, kas tiks iekļauts galaziņojumā. Uzņēmumiem būs jāturpina uzlabot tehnoloģiskos procesus, lai gan daudzi šādus uzlabojumus jau ir veikuši līdz šim, pauda Māris Balodis. Krievijas inspektori visu iegūto informāciju apkopos ziņojuma projektā, ko varēs komentēt PVD, bet pats galaziņojums jāsagatavo divu mēnešu laikā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+