Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
22. oktobris, 2015
Drukāt

Cits alfabēts. Anša Cīruļa stils, Reiņa Pētersona rokraksts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uzņēmums “Miesai” laidis klajā jaunu dizaina grafiku – jau piekto no darbiem divpadsmit dizaina darbu sērijā, LA.lv pastāstīja zīmola vadītājs Jānis Barlo.

Projekta vienojošā tēma ir atsauce uz vienu no spilgtākajiem Latvijas pirmās brīvvalsts laika dizaineriem Ansi Cīruli. Konkrētāk—uz dizaina studijā “Asketic” veidoto fontu, kas nosaukts Cīruļa vārdā un veidots iedvesmojoties no autora darbos atrodamajām raksturīgajām burtu formām.

Jaunā projekta autors ir mākslinieks – dizaineris, ilustrators, animators –, ar glezniecisku un asprātīgu rokrakstu. Viņa darba rezultāts ir tieši tik precīzs un sirsnīgs, lai uzrunātu lielus mazos un mazus lielos. Savīt vizuālu stāstu, vai radīt jaunas fantāzijas pasaules viņam izdodas tikpat veikli kā citiem runāšana un rakstīšana. Tas ir ilustrators Reinis Pētersons.

Grafikas autors saka: “Doma zīmēt alfabētu bija jau sen, un, iesaistoties šajā projektā, tas likās organiski piemērotākais veids, kā parādīt Ansim Cīrulim veltītās burtu saimes krāšņumu. Krāsu gamma melns, balts un sarkans spēcīgi sit pa aci un rada intensīvu saspēli starp burtu formām un ilustrācijām, liekot piesaistīt uzmanību un kustināt prātu.”

Burtus un burtveidolus Reinis Petersons un Ansis Cīrulis izmanto tos pašus, to autors ir Cīrulis, taču atšķirīgs ir laiks un konteksts. Cīrulis grafikā strādājis galvenokārt 20. gadsimta 20. gados, brīdī, kad Latvija bija tikko dzimusi, savukārt Pētersons alfabētam pievērsies laikā, kad lēnām sākam gatavoties Latvijas simtgadei, tādēļ arī nosaukums “Atkārto alfabētu”.

“Darba nosaukums ir daudzslāņains. No vienas puses, tajā ir atsauce uz galveno projekta ideju – atskatoties uz grafisko dizainu Cīruļa laikā, aicināt domāt par to, kāds tas Latvijā ir šodien. Vienlaikus pats alfabēts mums visiem saistās ar bērnību un bilžu ābecēm, taču šeit tas ir estētiski vizualizēts un iederīgs modernā interjerā. Ik pēc laika uzlūkojot grafiku, tā vienmēr atklāj ko jaunu, tādēļ paliek saistoša,” komentē Barlo.

Grafikas druka ir ļoti precīzs roku darbs ar divu krāsu uzvilkumiem uz melna Curious Skin dizaina papīra. Sedzošajai baltajai krāsai pāri ir vilkta lazējoša sarkanā, savukārt uz melnā pamata tā ir teju saskatāma. Viss sietspiedes smalkums, aplūkots tuvumā, ir lieliski redzams un sajūtams.

Vairāk par projektu ŠEIT.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiro (1)Strīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+