×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Citu ebreju viedokli politiķi nedzird (68)

Foto - LETAFoto - LETA

Rabīns Menahems Barkahans pastāstīja, ka viņa vadītās organizācijas "Šamir" viedokli neviens politiķis nav uzklausījis.

Vakar Saeimas deputāti nodeva sešus likumprojektus ebreju īpašumu restitūcijas lietā Saeimas Ārlietu komisijai, kura atbildēs par šiem dokumentu projektiem, kā arī Juridiskajai komisijai. Likumprojekts paredz ne tikai atdot Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei trīs ēkas Rīgā un divas Jūrmalā un Kandavā, kā arī noņemt apgrūtinājumu bijušajai ebreju teātra un kluba ēkai Rīgā, Skolas ielā 6, bet arī lemt par kompensāciju izmaksu akciju sabiedrībai “Valsts nekustamie īpašumi”, Kandavas un Jūrmalas pašvaldībām, kas ieguldījušas naudu ebrejiem atdodamajās ēkās. Likumprojektā ir norādīts, ka pēc īpašuma nodošanas Ministru kabinetam jālemj arī par kompensāciju Rīgas 3. arodskolai no neieņemtās nomas maksas par ēkas Ernesta Birznieka–Upīša ielā 12 (bijusī ebreju reliģiskā skola) iznomāšanu. Ēka bija avārijas stāvoklī, tāpēc skola to iznomā uzņēmumam, kas tās sakārtošanā ieguldījis apjomīgas naudas summas un tādēļ šī īpašuma kadastrālā vērtība pieaugusi no 30 tūkstošiem līdz 715 tūkstošiem eiro. Skolas administrācijas pārstāvji bija pārsteigti, no masu medijiem uzzinot, ka politiķi ēku grasās atdot ebreju organizācijai.

Kaut gan lielākā daļa deputātu nobalsoja par likumprojekta nodošanu komisijām tālākai caurlūkošanai, tomēr izskanēja arī vērā ņemami iebildumi. Likumprojekta izstrādātāja Ārlietu ministrija nav ņēmusi vērā, ka Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, kuru vada Rietumu bankas īpašnieks Arkādijs Suharenko, nav vienīgā ebreju organizācija. Ar ilgāku darba pieredzi veiksmīgi darbojas Latvijas ebreju reliģiskā draudze un kopiena “Šamir”, kuras valdes priekšsēdētājs ir rabīns Menahems Barkahans.

Rabīns Menahems Barkahans pastāstīja, ka viņa vadītās organizācijas “Šamir” viedokli neviens politiķis nav uzklausījis. Organizācija ir ieguldījusi lielu darbu Rīgas geto muzeja izveidē, ar panākumiem īstenojusi daudzus sociālos un kultūras projektus. Viņš atgādināja, ka 1944. gada 14. oktobrī Rīgā bija palikuši 185 ebreji, jo 70 000 bija nogalināti un ka ebreju organizācijām vajadzētu atdot tos īpašumus, kam ir dokumenti, kas apliecina, ka īpašums piederējis ebreju sabiedriskajām un reliģiskajām organizācijām.

Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība) kolēģiem Saeimas plenārsēdē pastāstīja, ka viņš savā laikā strādājis darba grupā, kas nodarbojās ar ebreju īpašumu jautājumu. Ļoti aktīvi ebreju reliģisko un sabiedrisko īpašumu tiesību atjaunošanā piedalījās Rīgas ebreju draudzes rabīns Natans Barkāns un kopienas vadītāja Esfīra Rapiņa, ar kuriem Augstākās Padomes komisijās jau galīgajā variantā rūpīgi tika izskatīti saraksti par katra konkrēta īpašuma mantiniekiem un iespēju atjaunot īpašumtiesības. Deviņdesmito gadu sākumā kā pirmā Ebreju kultūras biedrībai tika piešķirta ēka Skolas ielā 6, bet Daugavpilī ar domes atbalstu ebreju sabiedriskās organizācijas atguva trīs ēkas. Liepājā draudze atguva pirmskara ēku Kungu ielā, 1992. gadā tika atjaunota medicīniskās aprūpes biedrība “Bikur Holim”, kurai Rīgas dome atdeva tai piederošo pirmskara slimnīcu, bet tās filiālei “Žēlsirdīgās māsas” tika atdota bijusī sieviešu slimnīcas ēka. Deviņdesmitajos gados ebreju organizācijas saņēma atpakaļ 36 īpašumus. Kiršteins norādīja, ka īpašumu restitūcijas jautājumu no jauna aktualizēja 2003. gadā dibinātā Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, kas apšaubīja Civillikuma normu piemērošanu ebreju īpašumu gadījumā. “Pagāja desmit gadi un tika izveidota absolūti cita organizācija – ebreju kopienu padome, kurā vairākums biedru bija iebraukuši no bijušajām padomju republikām, kas nekādi nevar pārmantot Latvijas pilsoņu īpašumus,” atzina Kiršteins.

Savukārt deputāts Gunārs Kūtris (“No sirds Latvijai”) atgādināja, ka denacionalizācijas likumi netika attiecināti uz sabiedriskajām organizācijām. Tāpēc neesot jānopūlas, lai nodibinātu fiktīvu sabiedrisko organizāciju, uzdodoties par pirmskara organizācijas mantinieci un iegūt citām personām piederējušu īpašumu. G. Kūtris: “Mēs atbalstām vēsturisko taisnīgumu, tomēr nav atbalstāms šāds likumprojekta virzības veids. Mēs nespējam izskaidrot sabiedrībai, kāpēc tieši šie īpašumi mazinās vēsturisko netaisnību, nevis kādi citi. Izskatot sabiedrībai tik jūtīgu jautājumu kā īpašumu jautājums, ir svarīgi, lai tas tiek nopietni apspriests un sabiedrībā izskaidrots.”

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Kalniņš solīja, ka komisija runāšot arī ar “Šamir” pārstāvjiem, ja vien viņiem būšot interese par restitūcijas jautājumu. Deputāts neslēpa, ka par šo organizāciju dzird pirmo reizi.

Viedoklis

Ruta Marjaša, bijusī Augstākās Padomes deputāte: “Augstākā Padome ar manu līdzdalību pieņēma likumu, kas atļāva sabiedriskajām organizācijām pieprasīt savus īpašumus. Toreiz mēs iedevām termiņu, cik ilgā laikā tas jāizdara. Diemžēl Grigorijs Krupņikovs, kurš toreiz pārstāvēja ebreju kopienu, sāka aktīvi iesaistīties politikā un nokavēja pieteikšanās laiku.”

Pievienot komentāru

Komentāri (68)

 1. Latvija nevienu īpašumu ebrejiem nekad nav atņēmusi atšķirībā no Vācijas un PSRS. Visus šos īpašumus Latvija ir ieguvusi pilnīgi likumīgi vienlaicīgi ar brīvības un neatkarības atgūšanu un tāpēc mūsu valdībai nav nekādu pienākumu un pat tiesību izdāļāt valsts īpašumus. Vienīgais lēmējs šajā jautājumā var būt tauta. Tāpēc, ja ebreju kopienas tik ļoti uzstāj, tad šis jautājums ir jālemj referendumā.

 2. Te taču skaidri un gaisī uzrakstīts, no kā pieprasīt un kurš apņēmās ko darīt un… noteiktajā termiņā neizdarīja…
  Kādā sakarībā te visa Latvija atkal pie kādu žīdu neizdarībām vainīga?
  Un kādā sakarībā te krievžīdi (t.i. no plašās CCCP pārnākušo šeit dzīvot un vietējos aizsūtot tālos ceļos, t.i. deportējot ar Šustina, Višinska un co parakstiem) -viņu kopienai vispār kāda saistība ar tiem žīdiem?
  Ne tā karu izraisīja, nedz arī iesāka. Rībentropa – mOlotova pakts bija, bija.
  Nu i papieprasiet tad kompensācijas no Lielkrievijas un Lielvācijas!
  :)?
  It kā jau te problēmu nepietiktu jau ar visām tām “banku žīdu”, u.c. rebēm?
  No kā tos miljardus pieprasīt? Kura organizācija uzņemsies atbildību,
  ja reiz pie jums viss tik kopieniski notiek? Latvieši proporcionāli
  no tām visu ierosinātjām revolūcijā/ galma apvērsumiem notekti ka cietuši ir visvairāk,
  tikia šeit nav pieņemts dzīvības ar naudu kompensēt…
  🙁
  🙂

 3. Par sinagogu ēku nodošanu ebreju draudzei jālemj rabīnam nevis PSRS ideoloģijas prpogandētājiem, rep[resiju izpildītajiem vai atbalstītājiem kā Izraelā viņus sauc par “obrusevšim evrejam” par pirmskara Latvijas ebreju kopienas mantu nav nekādas tiesības lemt. Visi kas bija tiesīgi atjaunoja savas īpašuma tiesības. Kas te par jūdiem, kas nezin mātes valodu, arī no Izraelas atgriezās te un sāka “jaukt gaisu”. Ja vini grib lai Latvija kaut ko dāvina, tad vispirms, lai iemaca saviem te dzivojopsiem tautiesiem cienīt valsti, kurā viņi dzīvo, neapzagt tautu un vasti, kura dzīvo. Vispirms lai pieprasa no saviem tautiesiem-Laventa, kargina, Krasovicka, lai atlīdzina vairakumam tautai nodarīto kaitējumu, vai vismaz nosoda viņu noziedzīgo rīcību, lai apgaismo svējos, kas Latvijas valsti apkauno ES un citur. Nevajag izmantot savas tautas ciešanasd gan tagad, gan arī PSRS laika, jo cik zināms pēc kara to bojāgajušo ebreju ģimenes, kas palika dzivas saņema no PSRS kompensācijas, jo lielāka daļa bija labvēlīgi noskaņoti pret sarkano režīmu. Bet kalniņam un Lejiņam, kuri dzīves lielāko daļu nodzīvoja cita sabiedrībā, ir vispirms jaizstudē vēsture, sevišķi kompartijas ideoloģija, tas veidošanās procesi , Latvijas kompartijas veidošana un darbība pirmskara Latvija, lai izteiktu viedokli par tik sāpīgiem jautajumiem Latvijas tautām. Latviešiem iesaka aizmirst pagatni, bet eb reji to mierīgi var izmantot mūžīgi , pie tam vēl noklusējot faktus, kad paši savi tautieši represēja bagatakos kā ekspluatatoru šķiru

 4. Tikai LATVISKI runājošs I-D-I-J-0-T-S, pēcpusē līdējs bez ziepēm jebkuram kangaram, var iedomāties, ka īpašumi jāatdod 2003.g. mākslīgi izveidotajai ebreju sab.organizācai ar no PADOMJU republikām IEBRAUKUŠAJIEM mīļotajā Latvijā.
  = GUDRI latvieši zina, ka PIETEIKŠANĀS uz reiz nacionalizēto īpašumu līdz 1940.gadam atdošanu LV ar likumu tika noteikta 1996.gadam!@

  • JŪSU TEIKTO NELASĪS UN TĒLOS ARĪ NEDZIRDĒT TO TAGADĒJIE VARNEŠI. ! Pašiem jau deputātiem jāskatās uz pacelto īkšķi – viņiem smadzenes nevajag !!! It sevišķi importētam Lejiņam ! Kā nebija kauna kaut ko tādu izspļaut ?!

 5. Viss jāatdot!

  • Kādēļ ēbreji ir IZŅĒMUMS UN JĀATDOD LATVIJAS ŽĪDU ĪPAŠUMI ?! Kā kādreiz teica KRIEVIJAS VĒSTNIEKS LATVIJĀ, čekas represīvo orgānu vadībā no 15 12 BIJA ĒBREJI. KRIEVIJAS ĒBREJI OKUPĀCIJAS SĀKUMĀ BIJA LATVIJAS ĒBREJU GALVENIE IZNĪCINĀJŠANAS ORGANIZATORI, tad PĀRVIETOJĀS NELIKUMĪGI UZ LATVIJU un nu pieprasa LATVIJAS ŽĪDU ĪPAŠUMUS KĀ MANTINIEKI, NEVIS VAINĪGIE ŠĀDĀ SITUĀCIJĀ. jA LATVIJĀ BŪTU VEIKTA DEOKUPĀCIJA, TAD VAIRUMS ŠO ĒBREJU ŠEIT NEBŪTU !!!

  • ai, ai, ai…

 6. Goda vīrs-Latvijas žids Atbildēt

  Naums Lifšic teica- esmu žīds, nevis kaut kāds ebrej! Un par šiem psrs ebrejiem viņš izteicās ļoti negtīvi un arī par viņu alkatīgajiem mērķiem un negodīgo attieksmi pret Latviju un latviešiem!

 7. ja atdod īpašumus šai tautai, tad jāatdod arī īpašumi pamatnācijai – LATVIEŠIEM!?? Ja uz ebrejiem NEATTIECAS neviens likums, tad tas pats ir ar latviešiem – ATDODIET vēl neatdotos īpašumus visiem… Nav ko muļķus tēlot!? Lejiņa kungs vispār pēdējā laikā uzvedas un runā kā no mākoņiem nokritis… Āboltiņai ,runājot par šo ebreju jautājumu, NEMEKLĒT attaisnojošus faktus un nesagrozīt valstī pieņemtos likumus, jo ir JURISTE!!!!!!! VARBŪT KĻŪDOS????????????? NEVAJAG, BIEDRI!???

 8. Protams, ka Dombrovskis bija gatavs atdot ebreju kopienas pieprasītos īpašumus, jo tie taču savējie no Rietumu bankas, kuri palīdzēja realizēt Dombrovska sievas īpašumus. Tāpēc jau Straujuma cenšas izpildīt tai uzliktos pienākumus, kamēr šitā valdība nav kritusi

 9. Taisnīgums ,tas ir ļoti labi . Tomēr nekad nepiekritīšu ,ka iebraucēji ,kuru saknes atrodas citur ,var atgūt svešus īpašumus atsaucoties uz nacionālo piederību ,turklāt maskējoties zem 80 gadu attālu organizāciju pārstāvniecības.

  • ēbreji taču šeit ir okupācijas laikā nelikumīgi iesūtītie no KRIEVIJAS .

   • Cik atceros, tad F.Gordona k- gs ir vienīgais, kurš presē paziņoja, ka UZSKATA SEVI PAR ĪSTU LATVIJAS ŽĪDU, tātad viņš varētu lūgt Latvijas žīdu īpašumus, nevis OKUPĀCIJAS laikā no KRIEVIJAS iesūtītie ĒBREJI ! LPRA piesakiet piketu pie Izraēlas vēstniecības un Saeimas. jo jūs esat visvairāk cietušie, arī no represīvos orgānos strādājošajiem žīdiem !

 10. Domāju ka Latvieši ir stulbi. Ko uz valsts fona izmaksā atdot atpakaļ īpašumus kuri LV nekad nav piederējuši !!! , kapēc LV ar tiem rīkojas, kapēc LV r;ikojas ar svešu mantu ?? Izskan jautājums ka būs daudz kam jāatdod īpašumi, sark krusts, ugunsdzēsēju biedrība !!! Nu bet lieliski LV nekad nav bijis dokuments uz to ka tie īpašumi pieder valstij. Valstī ir tādi likumi ka katrs kurš seit piedzimst, iegādājas īpašumu, uzbūvē rūpnīcu vai nopērk zemi ir IETRINIES, tas nozīmē ka viņam pildot šis patriotiskās valsts likumus galā skaidri ir saskatāms BANKROTS. Es uzlieku par pienākumu atdot visiem visu kas kam reiz ir piederējis. Mums pierādīja komjaunietis NASING SPEŠAL ka LV nav par grūtu ja tai nozog PAREXSĀ MILJARDU LATU, JA ŠĪS TAUTAS VĀRDĀ KOMUNISTI KAS PALIKUŠI AR VILTU PIE VARAS VAR AIZŅEMTIES NO SVF 7 MILJARDUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!! tad kas pret šim komunistu necilvēcībām ir ēbreju 15 miljoni ??? vai tiešām esat smadzenes nodzēruši ? Kā komunisti okupēja LV 16 jūnijā 1940 gadā tā faktiki LV brīva kļuva kad PSRS lieliskā ekonomika sapuva ! Tagat LV runasvīri turās pie īpašumiem kurus nacionalizēja PSRS uzskatot tos par LATVIJAS SAEIMAS īpasumiem, nu galīgi nav kauna un loģiskas domāšanas. Valstī skaitās demokrātija un privātīpašums ir svēts, bet gnīdas un ļeninieši vēl jo projām visu tautu kam kas pieder uzskata par budžiem.

 11. runa jau ir par mūsu godu, ebreji iztiks

 12. kas nu kuram pieder, tas pieder

 13. Kalniņš un Lejiņš par ļoti daudz ko “dzird pirmo reizi”,bet Latvijas politikā maisīties ai,kā gribas.Rezultātā,kaut negribot,bet reizēm tāda kā kaitniecība Latvijai vien sanākviens neko nav dzirdējis par komūnistu okupācijas laikā nacionalizētajiem īpašumiem un muld par holokausta laikā atņemtajiem īpašumiem,otrs uzvedas un runā tā,ka sāk izskatīties pēc uzpirkta vai vienkārši muļķa.

 14. Un kā būtu ar katram žīdam piešķiramām 7 pēdām zemes Rumbulas vai Biķernieku mežos – pastāvīgai lietošanai?

 15. Pats Krupņikovs TV raidījumā atzīna, ka nav bijusi vienota ebreju kopiena, tā izveidota tagad, lai iegūtu (neviss atgūtu) īpašumus. Ja nav bijis kopiena, tad nav arī īpašumu. Krupņikovs salīdzināja katoļu un pareizticīgo kopienas, kādas nebija un nav ebrejiem.

 16. Vel arvien neesam redzejusi NEVIENU dokumentu saistiba ar ebreju kopienu pieteiksanos uz ipasumiem. Neesam redzejusi Tieslietministrijas dokumentus un nezinam kuras Valsts amatpersonas rupji ignoreja Latvijas likumdosanu un vispar ir atbildigi par esos problemi.
  Kuri Latvijas valsts amatpersonas ignoreja likumdosanu, vai grozija likumu lai pienemt ebreju prasibu.. Lai nemaz neruna par kompensaciju. Ebreji un vinu bolseviku/cekistu senci padarija daudz vairak skadi latviesiem, Latvijai ne ka latviesi ebrejiem. Un mes viniem neesam paradaa.
  Skaidrs ebrejiem jaiesaista ASV un Izraelas vestniekus jo ebrejiem nav ne juridiska, ne morala pamata uz sim bledigam un nekaunigam prasibam. Nav gruti iedomaties ka si ideja piedzima lieta tapa.
  Dmitrijs Krupņikovs, Rigas ebreju kopienu vaditajs un ASV pilsonis ir Grigorija Krupņikova bralis (2004.g. Partijas «Jaunais laiks» ģenerālsekretārs). Saubos ka nebija politska santaza-Quid pro quo. Ko Jaunais Laiks sanema lai palidzet ebrejiem istenot so nekaunibu.Divi 2004.g. raksti par Krupnikova braljiem: “*********http://apollo.tvnet.lv/zinas/krupnikova-nbsp-brala-firma-iegustot-valsts-pasutijumus/275273************” “****http://www.delfi.lv/news/national/politics/jl-generalsekretara-brala-firma-iegust-lielos-valsts-pasutijumus.d?id=7383758 ********”

 17. kad ebreju kopiena atlīdzinās zaudējumus, ko tās locekļi (kaut vai Kargins ar Krasovicki) nodarījuši Latvijas valstij?

 18. Beidzot tiek ieviesta kaut kāda skaidrība. Paldies M.Libekai, kas par šīm izdarībām uzrakstījusi visiem saprotamā veidā. Kauns TV reportieriem, kas kaut ko grābsta un neizstāsta līdz galam.

 19. Izskatās, ka briest jauna Parex afēra. Vai tiešām visi Saeimas deputāti ir antiņi?

 20. ĪPAŠUMU DENACIONALIZĀCIJA valstī ir beigusies!!!
  To vajadzēja saprast visiem saeimas deputātiem….bet izrādās ka tā nav.Vai darbojas frakcijas pirksta žests?Vai tiešām pieņemtie Likumdošanas akti var tikt pārskatīti?
  Tas nozīmēs ka tiks atvērts ceļš visu īpašumu denacionalizācijas pārskatīšanai…

  • Iznāks ka no nodokļu maksātāju naudas varēs kompensēt nekust.īpašuma zaudējumus tā patreizējiem īpašniekiem izmaksājot tā kadastrālo vērtību…bet varbūt ka pat tirgus cenās

   • Jāni, bet tie taču īr ĒBREJI, kuri valda pasauli.Arī ASV viņus atbalsta, tāpat kā peč kara atbalstīja Latvijas atdošanu Staļinam, bet pēc tam liekulīgi klaigāja, ka neatzīst okupāciju.

 21. neuzskatiet to par draudiem vai musināšanu, bet pie tādas attieksmes nebrinitos ka kāda sinagoga nodegs. dikti jau nu izceļas vienlidzigākie starp vienlidzigajiem

 22. Esmu dziļi sarūgtināts, savas tautas nodevēji. Varu pateikt atklāti, politiķi par šiem 24. gadiem manī ir nokāvuši jebkādu patriotismu pret šo valsti. Mīlu māti Latviju, taču Latviju nodalu no šī veidojuma ko sauc par LR.

 23. Noskatījos trešdienas raidījumu. Lubenis ir Atis Lejiņš, jo ar tādu vieglumu sola atdot visu un vēl piemaksāt. Pats Lejiņš daudz Latvijā ir uzcēlis vai radījis? Dāļātājs atradies! Savu deputātu algu arī atdod!
  Var jāatdod ēkas, kas stāv neapsaimniekotas un valstij nav nepieciešamas. Visas pārējās nav jāatdod! Ja cilvēks ir miris neatstājot mantiniekus – viņa manta piekrīt valstij. Ja organizācija ir mirusi – tas pats. Un šitie PSRS ebreji, kas tagad kaut ko paģēr ir Staļina un čekas teroristu pēcnācēji (palasiet Zem skorpiona zīmes). Kāpēc mums viņiem kaut kas jāatdod. Vai Latvija var pieprasīt savu pilsoņu vai organizāciju bijušos īpašumus ārvalstīs? Cik vēstniecības Latvija saņēma pēc neatkarības atjaunošanas? Lai šie komunistiskie ebreji iet padienēt! Mantinieki uzradušies!

  • Jāņonkols no laukiem Atbildēt

   Pilnīgi piekrītu. Latvija tomēr ir ļoti bagāta. Vispirms naudu veda ārā vagoniem, tad baņķieri sagrāba vairākas bankas, zaudējam visādās afērās, maksājam miljonus soda naudās vēl galvenajam mūsu bankas turētājam maksājam daudzus tūkstošus eiro mēnešalgu un uzturam visus ex prezidentus ar visu svītu, esam parādos līdz acīm un vēl mācām citus kā dzīvot. Vot tā ir tikai valsts!

  • Arī piekrītu. Ticu Rutai Marjašai. Kad vajadzēja pieteikties, pieteicās, bet, kas nespēja pieteikties, lai tad paliek, kā ir. Viens likums, viena taisnība visiem!

   • Pieteicās un saņēma īpašumus tie , kas varēja dokumentāli pierādīt tiesības uz īpašumiem. Nu kādas pretenzijas var būt no PSRS pēc II pasaules kara atmigrējušiem uz pirmskara Latvijas īpašumiem ?

  • Nu kas ir Lejiņš???!!! Importa produkts, kurš no Latvijas neko nejēdz, kā tikai skatīties uz ĪKŠĶA POZU un Saeimā iekļuvis …kā ārzemnieks !!! UN KAS IR “VIENOTĪBA”-tautas nīstā Aboltiņa , Zaķis, kurš gribēja apkrāpt LATVIJU un nemaksāt nodokļus, Dombrovskis, kurš it kā nemāk vadīt un atkāpjas, lai tiktu pie EIROPAS PENSIJAS, Junkurs, kurš ATLĀTI MELO UN NEPATIESI ZVĒR UZTICĪBU LATVIJAI, kaut zin, ka tūliņ atdos mandātu tautas nemīlētajai ĀBOLTIŅAI, partija,kas savāc laimes meklētājus no “Zatlera “partijas, partija, kas SAPROT, KAS IR ĒBREJI,bet neintersē pamatnācija …utt.

  • Lejiņš nevieš uzticību, lai gan izliekas par patriotu … Citi saka, ka it kā bijis pat aģents…

  • LIELAIS ŽETONS!
   :))

 24. Ja ebreju draudzes un sabiedriskās organizācijas ir nokavējušas bijušo īpašumu pieprasīšanas termiņu Latvijā čammāšanās vai viltīga aprēķina dēļ , tad vienīgais taisnīgais ceļš kompensācijas saņemšanai ir – vērsties ar piedziņu pret kara un holokausta izraisītājvalstīm Vāciju un Krieviju . Tiesa gan , Krievijas gadījumā ebreji ar 100% garantiju saņems treknu pigu…

 25. Ļoti labs arguments – Krupņikova kungs tiešām nokavēja termiņu, un punkts.

 26. Jābūt valstī vienlīdzībai, ar ko atšķiras žīds no latvieša, žīdiem vajadzēja savus īpašumus nacionalizēt utt, kad to darīja pārējie cilvēki, viens likums, viena taisnība, žēl ka to neievēro pati valsts

 27. Pamēģini izlasīt
  Uldis Šmits: Bandītisma loģikai vairs nevajadzētu būt vietas starptautiskajās attiecībās

 28. Kad atdot ta atdot…visām lv organizācijām savākt informācijas un piedzīt no vainīgiem personīgi un organizācijām , par kara izraisīšanu sadarbībā ar globinfašistiem un tautu aplaupīšanā kā arī slepkavībās nodarot miljardu zaudējumu… un kas izvērtēs simtiem tūkstošu latviešu u.c. tautību nāvi . Sēžot sacerot ,,īpašum,, daudzumu… pa ārhīviem zogot viltojot dokumentus , tā runā vecie ļaudis un es tam ticu…nav lielākas melīgas nācijas kā eb….

 29. Cik dzirdēts Šamir tiešām darbojas un iesaistās arī skolotāju izglītībā, piedāvā ekskursijas un tiešām pilda misiju SABIEDRISKĀ organizācija , bet tur kaut kādi banku pārstāvji ..nu piedodiet , bet netīri darījumi izskatās.

 30. Maksās kompensāciju par atdodamajiem īpašumiem uz mūsu rēķina!

 31. Deputāts maz lasa avīzes! Atbildēt

  “Deputāts neslēpa,ka par šo organizāciju dzird pirmo reizi.”

 32. Problēmas sāls, ka sabraukušie PSRS ebreji, atšķirībā no nogalinātajiem Latvijas ebrejiem piedalījās Vācijas sabiedrotās PSRS veiktajās noziedzīgajās cilvēku spīdzināšanās, nogalināšanās un izsūtīšanās(arī ebreju). Un šādi cilvēki pēc tam sev piesavinās cietušo statusu, uz citu cilvēku kauliem, kaut viņu seņči PSRS nodarbojās ar slepkavošanu.

  Un otra problēma, ka ASV nesaprot šo atšķirību un neviens nav skaidrojis ebreju lietu komisārei ASV kas ir galvenā Latvijas antiamerikāniski noskaņoto krievžīdu problēma.

  Latviešu problēma ir tā, ka 4. maijā netika atjaunota 18. novembra republika un diemžēl, ja kāds mantinieks eksistē, tad viņam ir iespēja pieteikties uz sava īpašuma tiesību atjaunošanu arī pēc 1992. gada un diemžēl tas ko pieņēma vai nepieņēma Augstākā Padome vai pat Saeima neko nemaina. Ja jau ir pārmantojamība, tad ir arī pēc 90tajiem. Nu nevar tā kārtot mantinieku īpašumu, kuriem ir bojā gājuši radinieki un zuduši dokumenti un ka kāds cits tos īpašumus piesavinās un prihvatizē…

 33. Vai pirmskara latvijā vispār tādi ebreji dzīvoja?

  • Kādi savi 70 000. Partijas viņiem bija, vēlēt gāja, par Latvijas neatkarību ar karoja. Kas te tik viss nebija. Pat skolas un teātri, slimnīcas un sinagogas.

   • kā var nesaprast tik vienkāršu jautājumu?Jautājums bija par ebrejiem.Tādu Latvijā nebija.Viņi uzradās pēc okupācijas,bet palikušie tika nodēvēti par jevrejiem.

   • PIEDODIET , LATVIJAS LAIKĀ BIJA ŽĪDI, ĒBREJI IERADĀS NO PSRS ,KOALĪCIJAS PSRS – VĀCIJA NOGALINĀTO VIETĀ!

  • bet šobrīd pēc statistikas datiem Latvijā dzīvo 5402 ebreji.Un uz tiem pirmskara īpašumiem pretedē pat ne visi 5402,bet tikai maza nekaunīgu iebraucēju no bijušās PSRS daļa,kuri gan neizceļas ar lojalitāti Latvijas valstij,bet gluži pretēji-ir pretlatvisku aktivitāšu rosinātāji un realizētāji(Ždanoka,Lindermans,Korens,Girss u.c.).

 34. pretīgi

  • Nu ko – tie daži, kas uzdodas par visiem šantažē. Vienkārši šantažē eliti.
   Iespējams arī uzpērk.
   bet cik dzirdēju šantažē galvenokārt.

   galvenais laikā, kad Lindermans uzstājas mums ar ideju atšķelt Latgali.

 35. Rabīns Menahems Barkahans ir ļoti cienījams cilvēks, kas lielu darbu ieguldījis Latvijas vēstures pētīšanā un dažādu izpētes materiālu sagatavošanā. Taisnība arī Marjašas kundzei.

  • Sim rabinam, kurs jau ir daudz ko labu darijis ir janem lomu saja restitucijas lieta. Citus nozimigus Latvijas ebrejus nedrikst izslegt no si procesa.

   • Lāčuks vēl mežā skraida,. vai nav par agru šeptēties par, gar un ap medījuma dalīšanu,. ;)) kurš no ‘gribētājiem’, cienīgākais, kuram tās cieņas pietrūkst?

Draugiem Facebook Twitter Google+