×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

citviet

LIETUVA
Šonedēļ Viļņā Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts (EIGE) atklāja Resursu un dokumentācijas centru, kas būs pirmā vieta Eiropas Savienībā, kur meklēt informāciju un gūt atbildes uz jautājumiem par vienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem. Centra mērķis ir palīdzēt politikas veidotājiem un praktiķiem sameklēt būtiskākos resursus par dzimumu līdztiesību. Šeit varēs dalīties arī zināšanās un pieredzē dzimumu līdztiesības jautājumos, izmantojot speciāli tam atvēlētas telpas. Centra ilgtermiņa mērķis ir vienuviet apkopot visu dzimumu līdztiesības aspektus ES darbā un dalībvalstu līmenī, kā arī veicināt sadarbību starp dzimumu līdztiesības aizstāvjiem visā ES.

NORVĒĢIJA


Norvēģu lielākie energonozares uzņēmumi aicinājuši Eiropas Savienību skaidri definēt mērķus klimata un enerģētikas jomā, norādot, ka skaidrāki spēles noteikumi var palīdzēt Norvēģijas energouzņēmumiem veikt savu stabilizējošo funkciju ES enerģētikas tirgū. Neraugoties uz to, ka Norvēģija nav ES dalībvalsts, Eiropas enerģētikas politikai ir milzīga ietekme uz Norvēģijas uzņēmumiem. Uzņēmēji norādīja uz Norvēģijas tautsaimniecības atkarību no enerģētikas nozares attīstības. Tā veido 30% no valsts IKP, jo teju 85% no Norvēģijas eksporta uz ES ir enerģija vai ar enerģiju saistīti ražojumi.


GRIEĶIJA


Grieķijas glābšanai kopsummā būs nepieciešami 240 miljardi eiro, prognozē analītiķi. Neraugoties uz to, nemieru plosītās valsts valdība apsolījusies būt taupīga nākamgad gaidāmajā prezidentūras pusgadā, šajā laikā tērējot mazāk nekā 50 miljonus eiro. Grieķija prezidentūru pārņems 1. janvārī – kritiskā brīdī, jo tai būs tikai četri mēneši, nevis ierastais pusgads, lai paspētu īstenot sarežģītu dokumentāciju vēl līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 


POLIJA


Izskanot runām par iespēju kļūt par nākamo ES ārlietu šefu, Polijas ārlietu ministrs Radeks Sikorskis sācis apmeklēt intensīvus franču valodas apguves kursus. Sikorskis jau pārvalda angļu un krievu valodu, kā arī nedaudz dari valodu, kas ir persiešu dialekts, ko viņš apguva 80. gados, būdams fotoreportieris Afganistānā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+