×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Čivle: Patlaban ir publiskoti aptuveni 80% no “Rīga 2014” programmas

foto - Letafoto - Leta

Patlaban ir publiskoti aptuveni 80% no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas, šodien, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, kurā ietverti vairāk nekā 200 notikumi, aģentūrai LETA pastāstīja nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Viņa piebilda, ka ir jādzīvo līdzi notikumiem un programma jāveido atbilstīgi aktuālajiem kultūras procesiem.

Čivle norādīja, ka “Rīga 2014” programma būs pieejama kā elektroniskā, tā drukātā veidā. Elektroniskajā versijā Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas aktualitātes var izzināt portālā “riga2014.org”, bet vides reklāmās figurēs QR kodi, ar kuru palīdzību informāciju varēs iegūt viedtālruņu lietotāji, pastāstīja portāla galvenais redaktors Kaspars Zaviļieskis. Viņš piebilda, ka patlaban šī informācija ir lasāma latviešu valodā, taču no 11. aprīļa svarīgākās ziņas un kalendārā publicētie notikumi būs lasāmi arī angliski un krieviski. Čivle piebilda, ka būtu labi, ja informācija tiktu tulkota arī vāciski un franciski, kā arī zviedriski, jo 2014. gadā līdzās Rīgai Eiropas kultūras galvaspilsēta būs arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja sacīja, ka Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas portāls būs atvērts papildinājumiem, turklāt to varēs darīt ne vien tā veidotāji, bet arī ikviens interesents. “To varēs papildināt ar fotogrāfijām, video, informāciju par pasākumiem. Mēs jūtam, ka rīdzinieki labprāt šādās aktivitātēs piedalās, un portāls šādu iespēju piedāvā,” norādīja Čivle. “Mēs visiem spēkiem centīsimies dot iespēju ikvienam iepazīt visu, kas iekļauts programmā, un to ļoti labi var izdarīt šajā portālā. Turklāt te var meklēt kontekstu ar norisēm Eiropā un pasaulē, jo mēs esam izcili,” viņa izteicās. Tāpat aktīva iesaistīšanās Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas norisēs būs iespējama “Rīga 2014” informatīvajā telpā, kas jūnijā tiks atvērta Esplanādē.

Savukārt “Rīga 2014” programmu avīzes formātā varēs saņemt gan Rīgas pasta nodaļās, gan bibliotēkās visā Latvijā, kā arī Rīgas domes klientu apkalpošanas centros un “Rīga 2014” partnera “Lattelecom” centros. Čivle sacīja, ka, 2014. gadam tuvojoties, tiks aktualizēta arī drukātā informācija. “Pagaidām skatāmies, vai to darīt reizi mēnesī vai biežāk, bet drukātie izdevumi tiks aktualizēti. Tāpat regulāri nodrošināsim informācijas pieejamību,” pauda “Rīga 2014” vadītāja.

Viņa sacīja, ka avīzes tiks drukātas latviešu un angļu valodā, un angļu valodas izdevums jau prezentēts vairākās tūrisma izstādēs. “Tādējādi vēlamies uz Latviju vest kultūras tūristus,” norādīja Čivle.

Kā ziņots, 2014. gada programmas notikumi papildinās jau tradicionāli esošo Rīgas kultūras pasākumu klāstu ar jaunām norisēm visdažādākajos mākslas un kultūras žanros. Daudzi no notikumiem norisināsies neierastās vietās, tostarp ne tikai Rīgas centrā, bet visās pilsētas apkaimēs, būs daudz bezmaksas pasākumu, un ikviens būs aicināts līdzdarboties un kļūt par dalībnieku kādā sev interesantā pasākumā. Programma tapusi, sadarbojoties teju simts valsts, pilsētas un nevalstiskajām organizācijām un veidojot kultūras gada notikumus augstā starptautiskā līmenī ar Eiropas un pasaules elpu.

“Rīga 2014” programma veidota, lai šis gads būtu nozīmīgs un īpašs ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. Īpaša programma tiks veidota “Rīgas 2014” partnerpilsētā Siguldā, kā arī ir sākta cieša sadarbība ar citām Latvijas pilsētām un pašvaldībām.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tiek izvēlētas kopš 1985. gada, un šī Eiropas Komisijas iniciatīva kļuvusi par spēcīgu attīstības impulsu izraudzītajām pilsētām. Līdztekus Rīgai 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+