×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. maijs, 2015
Drukāt

Čivle: “Rīga 2014” uzlaboja Latvijas tēlu pirms prezidentūras

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumi būtiski uzlaboja Latvijas un tās galvaspilsētas tēlu pirms mūsu prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē, pārliecināta nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Šādu atziņu viņa pauda, šonedēļ Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā prezentējot “Rīga 2014” pārstāvju sagatavoto pētījumu par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas iekšējo novērtējumu.

“Latvijai tagad ir savs veiksmes stāsts, ar ko lepoties. Tas būtiski uzlaboja Latvijas un Rīgas tēlu pirms prezidentūras Eiropas Savienības Padomē,” sēdē aizvadīto kultūras gadu novērtēja nodibinājuma vadītāja Diāna Čivle.

Pētījuma mērķis ir atspoguļot Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” programmas ieviešanas novērtējumu, iekļaujot visus tās dzīves cikla posmus – gan koncepcijas pieteikuma sagatavošanu, atlasi un izvēli, gan kultūras programmas attīstību un īstenošanu, gan programmas noslēgumu un mantojumu. Ziņojums satur “Rīga 2014” programmas atbilstības, lietderības, efektivitātes un ilgtspējas novērtējumu. Tajā ietvertā analīze vērsta uz Eiropas kultūras galvaspilsētas iniciatīvas īstermiņa un ilgtermiņa ietekmes argumentu paplašināšanu un pieredzē balstītas kultūras politikas attīstību.

Čivle pastāstīja, ka šī kultūras gada laikā kopumā tika īstenoti 127 projekti un notika ap 1500 pasākumiem. Ievērojamākais pasākums bija Pasaules koru olimpiāde.

Pērn piecu mēnešu laikā 45 000 interesentu apmeklēja Stūra māju, kas esot ļoti ievērojams skaitlis tāda veida pasākumam, skaidroja Čivle. “Starp apmeklētājiem daudz cilvēku bija arī vietējie. Tas varētu liecināt par līdz galam neizrunātām, neizsāpētām lietām mūsu sabiedrībā. Jautājums – vai un kā mēs runājam par savu vēsturi, paskatāmies uz to plašāk.”

Čivle ar gandarījumu atzina, ka “Rīga 2014” laikā tapis arī ievērojams skaits jaundarbu – koncerti, grāmatas, filmas, operas un citi. “Ļoti gribējās, lai par mums neteiktu kā par citām kultūras galvaspilsētām – tur jau nekā nebija, ierastajiem pasākumiem pielīmēja klāt zīmīti “Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Mums tapis daudz jaunu pasākumu, kas turpina savu dzīvi arī pēc kultūras galvaspilsētas gada.”

“Rīga 2014” pasākumos piedalījās 12 000 dalībnieku no 100 kultūras iestādēm. Pasākumu organizēšana pulcēja 3700 brīvprātīgo. Tos apmeklēja vairāk nekā 1,5 miljoni interesentu. Savukārt 6,2 miljonus liela auditorija tika sasniegta, pateicoties televīzijas pārraidēm.
63% pasākumu “Rīga 2014” laikā bija bez maksas. Šajā laikā Latvijā par 18,9% pieauga tūristu skaits.

Kopīgais budžets “Rīga 2014” pasākumiem trīs gadu laikā – no 2012. līdz 2014. gadam – sasniedz 27 miljonus eiro. 45% finansējuma piešķīra valsts. Rīgas dome savukārt minēto trīs gadu laikā piešķīra 8,8 miljonus eiro “Rīga 2014” pasākumu īstenošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+