Uncategorized

‘Claas’ Hanoveres izstādē demonstrēs interaktīvu sistēmu nepacietīgiem traktoristiem0

Pēc “Agritechnica” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Izstādē “Agritechnika 2017”, kas novembra vidū notiks Vācijas pilsētā Hanoverē, tiks prezentēta virkne jauninājumu, tostarp jau ir zināmi godalgu ieguvēji. To vidū – Claas Cemos sistēma traktoriem, kam piešķirta viena no sudraba medaļām.Cemos – palīgs traktora un darba mašīnas salāgojuma optimizēšanai (Claas–Vertriebsgesellschaft mbH (halle 13, stends C02)


Mūsdienu traktoru sarežģītība var būt īsts murgs nepacietīgiem traktoristiem. Tas notiek galvenokārt tad, kad programmatūra nav īsti draudzīga un loģiska izmantošanā. Claas Cemos ir interaktīva sistēma, kas piedāvā lietotājam draudzīgu tradicionālo traktora un darba mašīnu kombināciju salāgošanas iespēju. Sistēma burtiski vada traktoristu caur uzstādījumu izvēlni gan pirms darba, gan pēc, izmantojot tradicionālo lauksaimniecībā lietoto terminoloģiju (būtu interesanti paklausīties šīs programmas krievisko versiju. – J.K.).


Interesanti, ka sistēma izvērtē gan traktorista ievadīto informāciju, gan arī ražotāja ieteikumus, pēc nepieciešamības iesakot citu variantu. Darba laikā tā pastāvīgi strādā, noturot mašīnas un traktora regulējumus optimālā režīmā, arī vērtējot esošo situāciju un iesakot traktoristam mainīt attiecīgos parametrus. Traktorista ziņā tik un tā paliek pieņemt vai noraidīt sistēmas dotos norādījumus.

Pieredze, kas iebūvēta Cemos, ļauj pat nepieredzējušam traktoristam ar savu agregāta kombināciju nodrošināt augstu darba kvalitāti, optimālu degvielas patēriņu un darba ražīgumu. Papildus visam sistēma ir piemērota arī darbam dažādās nākotnes automatizētajās palīdzības sistēmās (automated and assist).


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv