×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

CNN: Viļņas Ziemassvētku egle ir garākā visos Balkānos (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

A Christmas tree is illuminated on December 3, 2011 after a lighting ceremony in front of the Cathedral hall in the center of Vilnius. AFP PHOTO / PETRAS MALUKAS

Telekanāls CNN šogad ieskaitījis Viļņas Katedrāles laukuma Ziemassvētku egli 12 pasaules krāšņāko vai interesantāko egļu sarakstā, taču pieļāvis dažam labam tālu zemju medijam raksturīgu kļūdu un “pārcēlis” to no Baltijas uz Balkāniem.

Šī nav pirmā reize, kad Viļņas Ziemassvētku egle izpelnījusies CNN atzinību. Sarakstā tā minēta kā pirmā, turklāt “augstākā Balkānos”.

“Labi saglabājusies Viļņas vecpilsēta ir tieši tāda vieta, kurai prasīties prasās pēc egles. Un tur tā ir – liela un spoža, bet patiesībā tas nemaz nav koks, bet gan egļu zaros ietērpts 25 metrus augsts metāla karkass. Nu, vismaz zari nav no plastmasas. Bet, domājams gan, tie ir degoši,” spriež amerikāņu teležurnālisti.

Viļņas eglei sarakstā seko deviņus metrus augsta no “Lego” klucīšiem veidota egle Malaizijā.

Kā trešā minēta Ņujorkas “Rockefeller” centra egle, ko izgaismo 45 000 spuldzītes un kuras galotni rotā Svarovska kristālu zvaigzne trīs metru diametrā.

Nākamā ir Francijas lepnākā universālveikala “Galeries Lafayette” 20 metrus augstā egle, kuras veidošanā piedalījies Šveices pulksteņu ražotājs “Swatch”, izvietojot egles pakājē rotaļlietu ciematu.

Tālāk seko Riodežaneiro peldošā egle, Vašingtonas egle, ko ik gadus iededz ASV prezidents, un egle, ko saskaņā ar tradīciju kopš Berlīnes mūra krišanas Berlīnei dāvina Norvēģija.

Pieminēta arī ēdama egle “Ritz-Carlton” viesnīcā ASV Ziemeļkarolīnas štatā, kas izveidota no krāsainiem mandeļu cepumiem, un cita ne mazāk interesanta egle Londonā, kas veidota no lietussargiem, ar spuldzīšu virtenēm radot lietus lāšu iespaidu.

Aiz tām ierindojas operas egle Bordo, Francijā, kas rotāta ar izsmalcinātiem operu kostīmiem, un vēl viena egle Romā, ko grezno Itālijas modes nama “Fendi” rokassomiņas.

Visbeidzot CNN pievērsis uzmanību arī eglei ar ekoloģisku vēstījumu, ko no skolasbērnu savāktām plastmasas pudelēm veidojis kāds Londonas mākslinieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Ko tu padarīsi,lielvalsts pārstāvji var atļauties nezināt pasaules karti. Bušs arī neesot orientējies kartē, gan jau ģenerāļi atradīs.

 2. Евгений Петросян “Русский турист”
  VseAnekdotuRU VseAnekdotuRU·81 videos

  …”CIK DAUDZ PIE MUMS KRIEVZEME SKAISTUMA ! …UN ZINI, KA SA SKAISTUMA KALNGALS IR FORMA , KO GADSIMTOS RADIJUSI DABA BEZ JEBKADAS SASKANOSANAS AR STARPTAUTISKAS ESTETIKAS KODEKSU , BET KAS IR BEZGALA DARGA , TAPEC KA TA ATSPOGULO DVESELI , KURA ATVERAS TEV VIENIGAJAM UN PARADA TEV TAVEJO…”
  APVARSNIS * I.DOLGOPOLOVS * STASTI PAR MAKSLINIEKIEM *
  KOMPONISTS CIESI SADRAUDZEJAS AR VRUBELI UN IR DEVIS VINAM NE MAZUMS SIZETU GLEZNAM.
  -spriež amerikāņu teležurnālisti.

  Viļņas eglei sarakstā seko. PRINCESES TELS , SIEVISKIGS UN APBUROSS , IR VIENS NO KRIEVU GLEZNIECIBAS SKOLAS IZJUSTAKAJIEM UN POETISKAKAJIEM TELIEM.

 3. Rīgas egle toties ir visgarākā visā Austrumsibīrijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+