Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. septembris, 2012
Drukāt

“Cobook” adaptēs “iPhone” un “Android” telefonu lietotājiem

Foto- LETAFoto- LETA

Alternatīvo elektronisko adrešu grāmatiņu “Cobook”, kuru kopš maija bez maksas lejupielādējuši vairāk nekā 250 000 “Macintosh” datoru lietotāju, drīzumā adaptēs “Apple” “iPhone” telefoniem, kā arī perspektīvā pielāgos mobilo ierīču saimei, kas darbojas ar “Android” operētājsistēmu, sarunā ar biznesa portālu “Nozare.lv” teica “Cobook” līdzdibinātājs un izstrādātājs Kaspars Dancis.

Dancis teica, ka, lai tālāk attīstītu un maksas versijā reklamētu un pārdotu starptautiskos informācijas tehnoloģiju (IT) medijos pozitīvi vērtēto kontaktu vadības rīku, vajadzētu līdz pat miljonam eiro (700 000 latu) no kāda riska kapitāla investora, taču to varētu izdarīt arī ar mazākām investīcijām, ja “Cobook” pārdos par maksu līdzīgos tempos, kā lejupielādēja bezmaksas versiju.

Vaicāts par kapitāla piesaistes stratēģiju uzņēmumam, kas līdz šim finansēts galvenokārt ar paša naudas un darba ieguldījumu, Dancis teica: “Ir dažādi varianti. Pieticīgākajā gadījumā ir iespējams, ka vispār nevajag investoru. Taču, ja visu mēģinām attīstīt maksimāli, tad varētu mērķēt uz kādu miljonu eiro (700 000 latu).”

Tiekoties ar “Nozare.lv” žurnālistu, Dancis stāstīja, ka esot attīstīta uzlabota “Cobook” testa versija, kas iekļauj lietotāja kontaktus no interneta pakalpojumu sniedzēja “Google” resursiem, galvenokārt e-pasta platformas “Gmail” kontaktus. Pāris dienas vēlāk uzlabotā versija “Cobook 1.1” bija pieejama visiem interesentiem un tai pozitīvu atsauksmi veltīja pazīstamais IT portāls “TechCrunch”.

Dancis teica, ka iedvesmu attīstīt “Cobook” ieguvis, ņemot vērā “Macintosh” galda un portatīvos datoros komplektā iekļautās adrešu grāmatiņas “Address Book” trūkumus.

“Sākās ar to, ka pats gribēju sakārtot savu adrešu grāmatu. Bija liela nekārtība, un arī sapratu, ka sociālos tīklos ir daudz kontaktu ar noderīgu informāciju, bet tie nebija manā “Apple” kontaktu sarakstā. Tad sāku domāt par to, kā tos varētu savienot. Nebija neviena risinājuma, kas to spētu apmierinoši izdarīt,” sacīja aplikāciju izstrādātājs.

Dancis atzina, ka ikdienā piekļuvi kontaktiem cilvēks visbiežāk meklē, lietojot telefonu. Tādēļ notiek darbības, lai “Cobook” adaptētu “iPhone” un pēc kāda laika arī telefoniem ar “Android” operētājsistēmu. To izmanto vairāku starptautisko ražotāju – “Samsung”, “HTC,” “LG”, “Motorola” u.c. – ražotiem telefoniem.

“Tā ir nākamā lielā lieta, pie kā strādājam. Konkrētus termiņus nevaru minēt. Taču “iPhone” drīzumā ir gaidāms “Cobook”,” sacīja Dancis.

Savukārt “Cobook 1.1” jau esot solis pretim “Android” tirgum. Dancis prognozēja, ka “Cobook” “Android” versija varētu tikt izstrādāta gada laikā.

“Lielākās izmaiņas – integrācija ar “Google”, kas var būt aktuāla “Android” ierīču lietotājiem, kuriem kontakti glabājās “Google” resursos. Tas būs veids, kā “Android” lietotājiem šos kontaktus dabūt uz savu “Macintosh” datoru,” uzņēmējs komentēja jaunākās versijas izstrādi.

Dancis Latvijas Universitātē no 1996. līdz 1998.gadam mācījies datorzinības. Strādājis ar IT saistītos darbos vairākos Latvijas uzņēmumos, tostarp “Latvijas Mobilajā telefonā”, “Exigen”, kā arī starptautiskās kompānijās “Genesys” un “Conservos”, kur piedalījies uzņēmuma pārdošanā telekomunikāciju sistēmu koncernam “Alcatel Lucent”, iegūstot līdzekļus, ar ko 2011.gada pavasarī dibināt “Cobook”. Kompānija patlaban ir iesācējuzņēmums bez vērā ņemamiem komerciāliem ieņēmumiem un darbojas “TechHub Riga” telpās.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+